Nintendo Switch i Switch Lite sprzedaż
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Nintendo Switch znalazło już 41,67 miliona szczęśliwych właścicieli. Dobry start Nintendo Switch Lite!

Nintendo opublikowało wyniki finansowe za trzeci kwartał ujawniając, że firma…

31 października 2019

Nintendo opublikowało wyniki finansowe za trzeci kwartał ujawniając, że firma sprzedała 4,8 miliona konsol Nintendo Switch od 1 lipca do 30 września, co oznacza wzrost o nieco ponad 50 % w stosunku do trzeciego kwartału poprzedniego roku. Ogólna sprzedaż Nintendo Switch wynosi 41,67 miliona sztuk, co oznacza, że ​​Switch prawie na pewno wyprzedzi konsole SNES (49.10 miliona sztuk) w nadchodzącym kwartale, stając się drugą najpopularniejszą konsolą domową Nintendo w historii.

 

Liczby Nintendo zostały zaskakująco zwiększone przez premierę tańszego Nintendo Switch Lite. Firma ogłosiła 1,95 miliona sprzedanych konsol, i jest to wynik naprawdę bardzo dobry, biorąc pod uwagę to, że sprzęt został wydany 20 września, a ostatni kwartał Nintendo zakończył się 30 września. Big N potwierdziło również , że wersja kolorystyczna „turquoise” jest najpopularniejszym z całej gamy, co jest zgodne z oczekiwaniami firmy.

 

 

Nintendo spodziewa się sprzedaży 18 milionów w bieżącym roku fiskalnym i nadal musi sprzedać kolejne 11,07 miliona sztuk, aby osiągnąć ten cel. Biorąc pod uwagę poprzedni, bardzo dobry okres świąteczny dla japońskiej korporacji jest niemal pewnym, że wynik ten zostanie uzyskany.

 


Redaktor

Donson

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *