Nintendo Switch Update 9.2.0
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Nintendo wydało oświadczenie – koronawirus opóźnia produkcję Nintendo Switch!

Nintendo poinformowało konsumentów na rodzimym rynku japońskim, że produkcja i…

6 lutego 2020

Nintendo poinformowało konsumentów na rodzimym rynku japońskim, że produkcja i wysyłki konsoli Switch i akcesoriów będą się opóźniać z powodu działania nowego koronawirusa.

 

W oświadczeniu na swojej japońskiej stronie internetowej Nintendo ogłosiło, że epidemia wirusa Coronavirus w Chinach, gdzie zlokalizowana jest znaczna część produkcji firmy, wpłynie na opóźnienia w produkcji i wysyłce Nintendo Switch, kontrolerów Joy-Con oraz gry Ring Fit Adventure, która już teraz boryka się z niedoborami w Japonii. Poniżej możesz przeczytać przetłumaczoną wersję oświadczenia z oficjalnej strony Nintendo:

 

Dziękujemy bardzo za patronat nad naszymi produktami.
 
 
Z powodu nowej infekcji koronawirusem, która ma obecnie miejsce, oczekuje się, że opóźnienia produkcji i wysyłki będą nieuniknione w przypadku urządzeń peryferyjnych, takich jak Nintendo Switch i Joy-Con produkowanych w Chinach na japoński rynek krajowy. Podobnie spodziewane jest opóźnienie wysyłek obecnie niedostępnej „Ring Fit Adventure”.
Przepraszamy za wszelkie związane z tym niedogodności.

 

 

Ponadto Nintendo przełożyło zamówienia w przedsprzedaży na nadchodzący bundle Nintendo Switch o tematyce Animal Crossing. Nowa data ponownego uruchomienia zamówień przedpremierowych w Japonii nie została jeszcze ustalona.

 

Nie jest jasne, czy opóźnienia wpłyną na opóźnienia w innych miejscach na świecie, w szczególności mamy na myśli Europę oraz Amerykę Północną. Nintendo szczególnie odnosi się do sprzętu produkowanego w Chinach i sprzedawanego w Japonii. Trzeba pamiętać, ze w ubiegłym roku firma zaczęła produkować niektóre jednostki w Azji Południowo-Wschodniej specjalnie na rynek amerykański, aby uniknąć amerykańskich taryf. Mówi się, że większość konsol Nintendo Switch jest budowana przez Foxconn, który utrzymuje zamkniecie swoich chińskich fabryk przez co najmniej kolejny tydzień.

 


Redaktor

Donat "Donson" Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *