Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Nintendo zaprzecza, że dzięki Switch OLED uzyska większe zyski. „Brak planów” na uruchomienie jakiegokolwiek innego modelu

Nintendo wydało niezwykłe oświadczenie, w którym zaprzecza raportowi Bloomberg, który…

19 lipca 2021

Nintendo wydało niezwykłe oświadczenie, w którym zaprzecza raportowi Bloomberg, który sugerował, że nadchodzący Nintendo Switch OLED będzie miała wyższe marże zysku niż zwykły model. Firma stwierdziłą również, że aktualnie „nie ma planów” wypuszczenia innego modelu na rynek, niż model OLED.

 

Redakcja Bloomberg, poinformowała w zeszłym tygodniu, że cena modelu OLED jest wyższa, aby zapewnić Nintendo lepszą marżę zysku w porównaniu do oryginalnego Switcha. Przy wzroście ceny o 50 EURO/USD w sprzedaży detalicznej i zwiększeniu kosztów produkcji tylko o jakieś 10$, jak sugerował raport, oznaczałoby to znacznie wyższą marżę zysku dla firmy. Jednak konto relacji inwestorskich Nintendo na Twitterze formalnie zaprzeczyło dziś temu raportowi.

 

 

Raport informacyjny z 15 lipca 2021 r. (JST) twierdził, że marża zysku Nintendo Switch (model OLED) wzrośnie w porównaniu z Nintendo Switch. Aby zapewnić prawidłowe zrozumienie wśród naszych inwestorów i klientów, chcemy wyjaśnij, że twierdzenie jest nieprawidłowe.

 

Nintendo naprawdę bardzo rzadko reaguje na wszelakie plotki, jednak tym razem zdecydowali się na ten ruch. Dlatego naprawdę interesujące jest to, że firma została dziś skierowana do wydania odmowy, chociaż jak sugeruje powyższy tweet, może to mieć coś wspólnego z chęcią zapewnienia inwestorów, że raporty o zwiększonych marżach zysku nie są prawdziwe.

 

Oprócz tego Nintendo postanowiło odnieść się do plotek o mitycznym „Nintendo Switch Pro”. Pomimo tego, że firma ogłosiła ostatnio nowy model konsoli OLED, cały czas napływają różne informacje dotyczące, że mocniejsza wersja Nintendo Switch również jest tworzona przez inżynierów Big N. Jednak Nintendo również zdementowało tę plotkę.

 

 

Chcemy również wyjaśnić, że właśnie ogłoszone Nintendo Switch (model OLED) zostanie wprowadzony na rynek w październiku 2021 r. i nie planujemy obecnie wypuszczać żadnego innego modelu.

 

Tutaj na chwilę chciałbym się zatrzymać. Nintendo zawsze oficjalnie mówi, że „aktualnie nie mamy nic do ogłoszenia”, a po kilku tygodniach hucznie prezentują kolejny wariant konsoli Nintendo Switch. Tak było przed zaprezentowaniem Nintendo Switch Lite, to samo działo się przed ogłoszeniem Nintendo Switch OLED. Jeśli gigant z Kioto naprawdę pracuje nad modelem Nintendo Switch z mocniejszymi podzespołami to dowiemy się tego w swoim czasie, gdy firma będzie gotowa na takie ogłoszenie. A plotki i tak co miesiąc będą nakręcać graczy, że „Nintendo Switch PRO” wkrótce zostanie przedstawiony światu.

 

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *