SteamWorld Bulid
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Nowa gra z serii SteamWorld to city-bulider. Poznajcie „Build”

SteamWorld to jedno z najbardziej rozbudowanych IP, które zaskakuje każdym…

24 stycznia 2023

SteamWorld to jedno z najbardziej rozbudowanych IP, które zaskakuje każdym kolejnym tytułem. Wczorajsza krótka prezentacja od Thunderful Games ogłosiła światu SteamWorld Bulid, które wkracza w zupełnie nowy gatunek dla znanej serii.

 

 

Wraz z ogłoszeniem nowej SteamWorld gry franczyza przeskoczy do kolejnego gatunku jeszcze w tym roku dzięki SteamWorld Build, strategii o budowaniu miasta, w którym wcielasz się w architekta steambota budującego postapokaliptyczne miasto w stylu dzikiego zachodu na szczycie opuszczonej kopalni.

 

W SteamWorld Bilid jako zarządca górniczego miasta będziesz tworzyć domy i zapewniać żywność swoim mieszkańcom. Nie możesz też zapomnieć o odpowiedniej rozrywce dla swoich „poddanych”. Będziesz musiał zapuścić się pod ziemię w stylu dungeon keeper walcząc z potworami, aby zbadać starą opuszczoną kopalnię w poszukiwaniu materiałów potrzebnych do rozwoju miasta oraz starożytnej technologii, która może ocalić twoją raczkującą społeczność przed pewną zagładą. Zbieraj rudy i inne zasoby spod ziemi i wykorzystuj je do budowania swojego miasta na powierzchni. Jednak głównym celem gry jest zbudowanie rakiety, dzięki której będziesz mógł opuścić tę zniszczoną planetę raz na zawsze.

 

Twórcy Steam World Bulid twierdzą, że tworzą ten tytuł jednocześnie na konsole i PC, aby sterowanie było odpowiednie na każdej z platform. Produkcja zmierza oczywiście także na Nintendo Switch i ma ukazać się w 2023 roku. Na konkretniejsze informacje będziemy musieli jednak jeszcze trochę poczekać.

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *