NewsRecenzja
NewsArtykuł

Nowe tytuły na Nintendo Switch przekraczają pułap miliona sprzedaży. Mario Kart 8 Deluxe nadal na czele stawki

Nintendo Switch nadal dominuje na rynku gier dzięki imponującej sprzedaży…

9 maja 2023

Nintendo Switch nadal dominuje na rynku gier dzięki imponującej sprzedaży gier. W ostatnim kwartale trzem nowym tytułom udało się przekroczyć milion sprzedanych egzemplarzy. Metroid Prime Remastered, Kirby’s Return to Dream Land Deluxe i Fire Emblem Engage urzekły graczy i dołączyły do grona najlepiej sprzedających się tytułów na platformie.

 

Metroid Prime Remastered oferuje odświeżoną i ulepszoną wersję klasycznej gry Metroid Prime, a Kirby’s Return to Dream Land Deluxe przywraca sympatyczną różową purchawkę w nowej, ekscytującej przygodzie. Z drugiej strony Fire Emblem Engage wciąga graczy w strategiczną, turową grę ze wciągającą fabułą.

Jednak te nowe tytuły mają przed sobą długą drogę, aby dogonić bestsellery wszechczasów na Nintendo Switch. Mario Kart 8 Deluxe pozostaje niekwestionowanym liderem, utrzymując pozycję najlepiej sprzedającej się gry od kilku lat. Ta niezwykle popularna gra wyścigowa oczarowała graczy kolorowymi torami, różnorodną listą postaci i wciągającą rozgrywką.

Zaraz za nimi są Animal Crossing: New Horizons i Super Smash Bros. Ultimate. Animal Crossing: New Horizons było dla wielu komfortową ucieczką w tych trudnych czasach, zapewniając wirtualną przestrzeń, w której gracze mogą budować i dostosowywać swoje wyspy. Z drugiej strony Super Smash Bros. Ultimate oferuje pełną akcji rozgrywkę wieloosobową, w której walczą kultowe postacie z różnych serii gier.

Ponieważ Nintendo Switch nie wykazuje żadnych oznak spowolnienia, gracze mogą spodziewać się jeszcze bardziej ekscytujących tytułów i kamieni milowych sprzedaży w przyszłości. Ponieważ platforma wciąż się rozwija i ewoluuje, jasne jest, że Nintendo po raz kolejny podbiło serca graczy na całym świecie.

Ostatnią informacją wartą do przekazania jest fakt, iż posiadacze Nintendo Switch zakupili już ponad jeden miliardy gier na popularną konsolę. Daje to średnią 8 gier na jednego posiadacza Switcha.


 

Top 10 najlepiej sprzedających gier na Nintendo Switch:

 1. Mario Kart 8 Deluxe – 53.79 millionów
 2. Animal Crossing: New Horizons – 42.21 millionów
 3. Super Smash Bros. Ultimate – 31.09 millionów
 4. The Legend of Zelda: Breath of the Wild – 29.81 millionów
 5. Pokemon Sword / Pokemon Shield – 25.82 millionów
 6. Super Mario Odyssey – 25.76 millionów
 7. Pokemon Scarlet / Pokemon Violet – 22.10 millionów
 8. Super Mario Party – 19.14 millionów
 9. New Super Mario Bros. U Deluxe – 15.41 millionów
 10. Ring Fit Adventure – 15.38 millionów

 

Nowości na Nintendo Switch:

 1. Fire Emblem Engage – 1.61 miliona (nowość)
 2. Kirby’s Return to Dream Land Deluxe – 1.46 miliona (nowość)
 3. Metroid Prime Remastered – 1.09 miliona (nowość)

 


Redaktor

Donat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *