Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Nowy Quake pojawi się na Nintendo Switch! Oficjalne potwierdzenie ma nastąpić jeszcze dziś podczas QuakeCon

Mamy świetne wieści dla wszystkich oczekujących wskrzeszenia marki Quake! Organizacja…

19 sierpnia 2021

Mamy świetne wieści dla wszystkich oczekujących wskrzeszenia marki Quake! Organizacja ESRB, czyli amerykański odpowiednik PEGI wystawił ocenę dla nowej gry Quake, gdzie Nintendo Switch jest wymieniane jako jedna z platform. QuakeCon rozpoczyna się już za kilka godzin, a tu taki wyciek…

 

Oto oficjalna notatka dla Quake pochodząca ze strony ESRB:

 

Jest to pierwszoosobowa strzelanka, w której gracze wcielają się w rolę żołnierza, który podróżuje w czasie, aby powstrzymać złe siły przed zniszczeniem ludzkości. Gracze przemierzają przypominające labirynty średniowieczne środowisko i używają strzelb, pistoletów na gwoździe i granatników, aby zabijać różnych wrogów (np. zombie, siły demoniczne, skorpiony, ludzi) w szalonej walce.

 

Wygląda na to, że wszystkie przecieki dotyczące jakiegoś ogłoszenia dotyczącego gry Quake się sprawdziły. Jednak ogromną niespodzianką jest to, że tytuł ukaże się także na Switcha. Oprócz konsoli Nintendo gra wymieniana jest również na PC, PlayStation 4/5 Xbox One/Series. Doborowe towarzystwo. W grze nie zabraknie oczywiście hektolitrów krwi oraz wszelakiej przemocy, co sugeruje ocena „Mature 17+” wydana przez ESRB.

Kiedy jest najlepszy moment na ogłoszenie czegokolwiek związanego z serią Quake? Oczywiście podczas QuakeCon! I tak się składa, że coroczne wydarzenie zrzeszające fanów kultowej strzelaniny rozpoczyna się już dziś.

Czy będzie to zupełnie nowa odsłona/reebot/remake/remaster? Aktualnie są to jedynie domysły fanów i pracowników branży. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że Bethesda oraz id Software ogłoszą zupełnie nowy tytuł pod oryginalną nazwą Quake, podobnie jak to miało miejsce w przypadku Doom wydanego w 2016 roku (na Nintendo Switch w 2017). Zacieracie rączki? Bo my tak!

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *