Paper Mario The Origami King Nintendo Switch
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Nowy zwiastun Paper Mario: The Origami King; szczegóły na temat mechaniki walki i towarzyszy

Nintendo wydało nowe wideo dla Paper Mario: The Origami King,…

12 czerwca 2020

Nintendo wydało nowe wideo dla Paper Mario: The Origami King, które pozwala rzucić okiem na nieznany wcześniej świat, nowy system walki, powracające postacie oraz wiele więcej!

 

 

Po pierwsze, papierowy Mario nie wyrusza w podróż sam. U jego boku staną znane nam postacie (Toad, Kamek, czy Bowser) jak i zupełnie nowi po bratańcy tacy jak Olivia – siostra króla Olly’ego, głównego antagonisty gry. Każda z nich będzie wspierał Mario w różnoraki sposób, np. Toad podczas pojedynku może poratować bohatera pomocnym przedmiotem.

 

Jeśli miałeś okazję zagrać w którąś z poprzednich gier z serii Paper Mario, to dobrze wiesz, że walki odbywają się w systemie turowym. Nie inaczej jest w Królu Origami, jednak system bitew został odpowiednio zmodyfikowany. Walka w nowym Paper Mario odbywa się na ogromnym, wielowarstwowym pierścieniu z dziesiątkami pól wokół niego, gdzie Mario ustawiony jest na samym środku planszy. Musisz odpowiednio obracać pierścienie i przesuwać wrogów, aby zgromadzić i ustawić wrogów w jak najlepszej pozycji przed wykonaniem ataków i pokonaniu jak największej ilości oponentów za jednym razem. Nie masz jednak nieograniczonego czasu na wykonanie ruchu, każda tura kończy, gdy sekundnik zatrzyma się na zero. Tak więc, aby odnieść sukces, potrzebna jest naprawdę szybka strategia!

 

Nieco inaczej wygląda walka z boss’ami w  Paper Mario: The Origami King. Działa także na zasadzie obracania pierścieni, lecz tym razem to główny przeciwnik umieszczony jest pośrodku, a Mario musi obracać pierścienie zewnętrzne tak, aby wytyczyć kurs przez przeszkody, w celu dotarcia do słabych punków bossa i zadania destrukcyjny ciosów. Przygotuj się na mordercze pojedynki z gigantycznym zestawem kredek, taśmą klejącą, czy zabójczym „człowiekiem z gumek recepturek”, którzy zostali zaprezentowani w powyższym video.

 

Według Nintendo w grze znajdzie się „świat bogaty w detale” do eksploracji, wiele „mini-gier”oraz „niezliczone tajemnice” do rozwiązania i skarby do odkrycia. Według zaprezentowanego trailera, w czasie podróż Mario będzie musiał przebiec przez pięć różnych obszarów – pustynną oazę, jesienną górę,  dojo ninja, podziemny system kanalizacji i „leśną wiosnę”.

 

Paper Mario: The Origami King zostanie wydany 17 lipca na konsolę Nintendo Switch. Czyżby szykował się kolejny Switchowy HIT?

 

 


Redaktor

Donat "Donson" Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *