NewsRecenzja
NewsArtykuł

Ogromny sukces Stardew Valley. Ta indie gra sprzedała się w ponad 10 milionach egzemplarzy!

Jeśli ktoś zapytałby Cię w środku nocy o najbardziej popularną…

24 stycznia 2020

Jeśli ktoś zapytałby Cię w środku nocy o najbardziej popularną grę farmerską na Nintendo Switch, jednym tchem odpowiedziałbyś zapewne – Stardew Valley. Według twórcy Erica Barone gra pokonała epicki kamień milowy w postaci ponad 10 milionów sprzedanych  egzemplarzy na wszystkich platformach!

 

 

Stardew Valley sprzedało się w ponad dziesięciu milionach sztuk na wszystkich sześciu platformach, na które trafił ten indie tytuł. Dzięki temu niesamowitemu wynikowi stała się jedną z najbardziej udanych niezależnych produkcji.

 

W ciągu czterech lat od debiutu  Stardew Valley na komputerach (na Nintendo Switch gra została wydana 4 października 2017) otrzymaliśmy naprawdę wiele aktualizacji z różnego rodzaju nowymi i ulepszonymi dodatkami, a nawet dodany został tryb wieloosobowy, abyśmy mogli współtworzyć naszą farmę w gronie przyjaciół.

 

Ten pikselowy symulator rolnictwa od Erica Barone stał się niejako wzorem do naśladowania wśród mniejszych gier, podbijając inne indie na listach sprzedaży, a nawet pokonując sporo tytułów AAA z wielomilionowym budżetem. Warto przypomnieć, iż Stardew Valley zostało stworzone przez jedną osobę…

 

 


Redaktor

Donat "Donson" Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *