Ori and Will of the Wisps Switch
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Ori and the Will of the Wisps na Nintendo Switch byłoby „niezwykle trudne” do zrealizowania

Zeszłoroczny port Ori and the Blind Forest na Nintendo Switch…

29 czerwca 2020

Zeszłoroczny port Ori and the Blind Forest na Nintendo Switch okazał się strzałem w dziesiątkę (w naszej recenzji Ori zgarnął również „dychę”!) . Moon Studios wraz z Microsoft w międzyczasie wydał sequel pt. Ori and the Will of the Wisps, więc w głowach Switch graczy rodzi się pytanie „kiedy ukaże się wersja na Switcha”?

 

Bardzo podobne pytanie zostało zadane Moon Studios podczas Reddit AMA. Producent Ori przyznał, że taki port byłby „niezwykle trudny” do stworzenia:

 

Uwielbiamy Switcha! Ale w tej chwili nie mamy nic do przekazania, jeśli chodzi o port Ori and Will of the Wisps. Gdyby to kiedykolwiek się wydarzyło, mogę powiedzieć, że byłby to niezwykle trudny port, który miałby działać z prędkością 60 klatek na sekundę, na pewno!

 

Tym samym Gennadiy Korol – główny inżynier prac nad serią Ori nie zamknął ewentualnego portu Ori and Will of the Wisps na Nintendo Switch. Wiele gier było „niezwykle trudnych” do przeniesienia na Switcha, a jednak odpowiednia optymalizacja i wycięcie niektórych elementów pozwoliło na uruchomienie danego tytułu na hybrydowej platformie Nintendo.

 

Jeśli sprzęt Nintendo otrzymał pierwszą część serii Ori, to uruchomienie i wydanie Will of the Wisps było by spełnieniem marzeń twórców, jak i graczy. W tym temacie trzymamy kciuki za Moon Studios i mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości otrzymamy zapowiedź tej wspaniałej gry na Nintendo Switch!

 

Trailer Ori and Will of the Wisps dla Xbox oraz PC:

 

 

 


Redaktor

Donat "Donson" Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *