Nintendo Logo
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Oświadczenie Nintendo of America dotyczące protestów USA i wsparcia dla Afroamerykanów

Nintendo of America wydało oficjalne oświadczenie na kanale Twitter w…

3 czerwca 2020

Nintendo of America wydało oficjalne oświadczenie na kanale Twitter w sprawie trwających protestów spowodowanych śmiercią George’a Floyda w Stanach Zjednoczonych.

 

 

Nintendo podziela ból odczuwany w Stanach Zjednoczonych po tragicznej śmierci George’a Floyda, a my stoimy wraz ze społecznością Czarnych i wszystkimi tymi, którzy uznają naszą wspólną ludzkość i fundamentalną wiarę w równość i sprawiedliwość. Odrzucamy stronniczość, wykluczenia, prześladowanie i przemoc, która prowadzi do tych całkowicie niepotrzebnych zgonów. Jesteśmy zaangażowani w promowanie sprawiedliwości, integracji i różnorodności we wszystkich aspektach naszej działalności i wykonywanej pracy.

 

Nintendo jest już kolejnym gigantem branży po m.in. EA, Microsoft oraz Capcom, którzy wydali oficjalne oświadczenie w tej sprawie. CD Projekt RED zareagował również na wydarzenia z USA przekładając pokaz Cyberpunk 2077 z 11 czerwca dopiero na 25 czerwca. Podobnie zareagowało Sony, przesuwając pokaz gier na PS5 na bliżej nieokreślony termin.

 


Redaktor

Donat "Donson" Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *