NewsRecenzja
NewsArtykuł

Oświadczenie Pokemon Company w sprawie kontrowersji wokół gry Palworld

Gra Palworld od wielu dni robi furorę w przestrzeni gier…

25 stycznia 2024

Gra Palworld od wielu dni robi furorę w przestrzeni gier wideo i jej popularność stale rośnie, osiągając aż osiem milionów sprzedanych kopii w 5 dni. W trakcie krótkiego czasu od premiery gra została porównana do serii Pokemon, a teraz wygląda na to, że The Pokemon Company wydało oficjalne oświadczenie w odpowiedzi na te porównania.

Chociaż w oświadczeniu nie pada bezpośrednia nazwa „Palworld”, The Pokemon Company zaznacza w swoim oświadczeniu z 25 stycznia 2024 roku, że nie zezwala na żadne użycie własności intelektualnej Pokemon w tej grze i „zamierza zbadać” wszelkie naruszenia praw własności intelektualnej związane z Pokemon. Oto pełne oświadczenie:

„Zapytania dotyczące gier innych firm
 
Otrzymaliśmy wiele zapytań dotyczących gry wydanej w styczniu 2024 roku przez inną firmę. Nie wyraziliśmy zgody na wykorzystanie własności intelektualnej Pokemon lub jej zasobów w tej grze. Zamierzamy zbadać i podjąć odpowiednie kroki w celu przeciwdziałania wszelkim działaniom naruszającym prawa własności intelektualnej związane z Pokemon. Będziemy nadal pielęgnować i rozwijać każdego pojedynczego Pokemona i jego świat oraz pracować nad jednoczeniem świata poprzez Pokemon w przyszłości.”
 
The Pokemon Company”

 

Wcześniej w tym tygodniu Nintendo potwierdziło istnienie gry Palworld, ale odmówiło komentarza na ten temat. Były główny prawnik The Pokemon Company przyznał również, że jest zaskoczony, że gra doszła do tego etapu.

Co myślicie o tym oświadczeniu Pokemon Company? Czy sądzicie, że pojawią się dalsze rozwinięcia w tej sprawie? Podzielcie się swoimi myślami poniżej.


Redaktor

Donat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *