Xbox Game Pass Nintendo Switch
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Partnerstwo między Nintendo i Microsoft? Coś wisi w powietrzu!

Od jakiegoś czasu firma Microsoft stała się bardzo dobrym „kumplem”…

13 kwietnia 2021

Od jakiegoś czasu firma Microsoft stała się bardzo dobrym „kumplem” dla Nintendo. Indie hity dotychczas dostępne wyłącznie na konsole Xbox oraz komputery PC nieoczekiwanie zaczęły pojawiać się na Nintendo Switch. Pierwszym tytułem, który przetarł szlaki było Cuphead. W kolejnych miesiącach posiadacze Switcha otrzymali dwie gry z serii Ori – Ori and the Blind Forest oraz Ori and the Will of the Wisps. Kiedy wszyscy myśleli, że wsparcie Microsoft dla hybrydowej konsoli Nintendo się zakończyło, nastąpiło kolejne zaskoczenie. Banjo-Kazooie, bohaterowie platformówki będący w rękach producenta Xbox’ów zostali dodani do gry Super Smash Bros. Ultimate jako grywalne postacie. Wydaje się, Microsoft z cwanym Philem Spencerem na pokładzie nie robi tego bezinteresowanie…

 

Wielu znawców branży i redaktorów jest niemal pewnych, że flagowy produkt Microsoftu – usługa Game Pass w niedalekiej przyszłości poszerzy swoje zasięgi poprzez udostępnienie jej dla posiadaczy Nintendo Switch. Aktualnie to wszystko jest jedną wielką plotką, jednak poniżej przedstawione poszlaki sugerują, że coś się kroi. Zacznijmy jednak od początku.

 

Phil Spencer, szef Xbox’a i wiceprezes działu Gaming w firmie Microsoft co jakiś czas nadaje różne transmisje ze swojego domu. Nic ciekawego, prawda? Phil to jednak bardzo cwany lisek, który podczas swoich streamów zasiada obok szafy lub gabloty, na której znajduje się wiele różnych przedmiotów, gadżetów itd. Właśnie to, co wydaje się być tylko tłem, ma często kluczowe znaczenie odnośnie przyszłych ruchów Microsoftu. Phil umieścił kiedyś na swojej szafce konsolę Xbox Series S na kilka miesięcy przed jej oficjalnym ogłoszeniem, jednak nikt się o tym nie zorientował Od tego czasu wszyscy bacznie przyglądają się temu co Phil umieszcza na swoich półkach. Tak więc konsola Nintendo Switch na transmisji sprzed dwóch miesięcy jest tylko przypadkiem ? Nie sądzę!

 

Phil Spencer Nintendo Switch

 

Znany dziennikarz Jeff Grubb w podcaście dla GamesBeat powiedział otwarcie, że zarówno konsola Nintendo Switch, jak i figurka  Kojima Productions nie są przypadkiem. Podobnego zdania jest leaker Shpeshal Ed, który twierdzi, że jesienią usłyszymy więcej o kooperacji Nintendo i Microsoft. Warto jednak wziąć pod uwagę to, że Shpeshal Ed nie cieszy się dobrą opinią, w szczególności na Reddt.

 

 

Dzisiejszego dnia atmosferę podgrzał jeszcze bardziej oficjalny kanał serii Halo na Instagramie. Opublikowana została tam grafika przedstawiająca Mario w skafandrze Master Chiefa oraz Bowsera i Donkey Konga. Grafika została stworzona przez pikathorchu , jednak dla fanów udostępnienie takiej grafiki na kanale flagowej gry od Microsoft ma jakieś nieodkryte jeszcze znaczenie.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Halo (@halo)


Fani zastanawiają się jak może wyglądać kolejne partnerstwo na linii Nintendo-Microsoft. Od Master Chief w Smash Bros. Ultimate, przez nową grę Banjo-Kazooie na Switcha, po usługę Xbox Game Pass na Nintendo Switch. Jedna wielka niewiadoma.

Jak myślisz czego może dotyczyć zacieśnienie relacji między Nintendo i Microsoft? Jak zawsze czekamy na wasze komentarze!

 

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *