PES Nintendo Switch
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Piłkarska seria PES od Konami coraz bliżej Nintendo Switch!

Niekwestionowanym liderem piłkarskich gier od wielu lat jest seria FIFA….

23 lipca 2020

Niekwestionowanym liderem piłkarskich gier od wielu lat jest seria FIFA. Tak naprawdę jedyną konkurencją dla piłki od EA Sports jest seria PES od Konami, która podobnie wypuszczana jest corocznie w nowej odsłonie. Właściciele Nintendo Switch, aby cieszyć się grą w piłkę nożną, mogą liczyć wyłącznie na serię FIFA, która jednak jest mocno okrojona względem wersji na inne platformy. Jednak w niedalekiej przyszłości może się to zmienić na co wskazują słowa Robbye Ron, menedżera marki PES w Ameryce Łacińskiej.

 

Myślę, że jesteśmy bliżej tego. Silnik Unreal Engine pomoże nam być nieco bardziej elastycznym na platformach, na których się pojawiamy. Nie mogę Cię jeszcze zapewnić, ale myślę, że zbliżamy się do osiągnięcia tego celu (do Nintendo Switch). Za każdym razem, gdy ogłaszamy nową grę, ludzie dają nam znać, że wciąż czekają na wersję Switch. To jest coś, czego chcemy, ponieważ ludzie nas pytają i jest wielu konsumentów, którzy przestali grać w PES tylko dlatego, że nie jesteśmy na tej platformie. Skupiamy się na tym, aby zobaczyć, jak możemy (zrobić to) i myślę, że zmiana silnika bardzo nam pomoże spełnić marzenie kilku fanów Nintendo.

 

W przeniesieniu serii Pro Evolution Soccer na Nintendo Switch ma pomóc fakt taki, że Konami przechodzi teraz na silnik Unreal Engine – technologię, która dobrze współpracuje z platformą Nintendo.

 

Osobiście, jako fan piłki nożnej nie miał bym żadnych sprzeciwów by seria PES zawitała na konsolę Nintendo Switch. Śmiem twierdzić, że powinna dostarczyć ona wszystkim fanom piłki kopanej wiele radości w edycji na Switcha, jeśli nie doczekała by się „kastracji” jak ma to miejsce w przypadku FIFY od EA.

 

Kolejna seria PES 2021 oficjalnie trafi do sprzedaży już we wrześniu, jako aktualizacja poprzedniej edycji, co ma miejsce po raz pierwszy w historii tej serii. Jeżeli Konami będzie miało coś do ogłoszenia w temacie przeniesienia Pro Evolution Soccer na Nintendo Switch na pewno o tym od nas usłyszycie!

 

 


Redaktor

Donat "Donson" Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *