NewsRecenzja
NewsArtykuł

PlatinumGames chciałoby nam pokazać Bayonettę 3… ale nie może

Bayonetta 3 to tytuł, o którym pierwsze informacje sięgają pojawienia…

10 września 2021

Bayonetta 3 to tytuł, o którym pierwsze informacje sięgają pojawienia się Nintendo Switch na rynku, a więc 2017 roku. Od tamtej pory gracze karmili się jedynie plotkami i domysłami, nie dostając nic, nawet nowego zwiastuna. Nie pojawiła się nawet przybliżona data premiery, chociaż producent już kilkakrotnie zapewniał swoich fanów, że prace przebiegają w najlepszym porządku.

 

Jeszcze na początku tego roku twórca serii Hideki Kamiya dał graczom nadzieję sugerując, że wkrótce będzie miało miejsce ujawnienie produkcji. Wiele osób spekulowało, że będzie to miało miejsce w trakcie tegorocznego E3, jednakże tak się nie stało. Do końca roku pozostały trzy miesiące, a kolejnych informacji brak.

 

W rozmowie z VGC, Kamiya powiedział:

 

To było raczej nie na pewno „coś wyjdzie w tym roku”, ale jeśli jest rok, to coś powinno się wydarzyć, prawda? Jak pamiętacie powiedziałem, że chociaż wszyscy pytali o Bayonettę 3, może powinniście powiedzieć wszystkim, żeby na chwilę o tym zapomnieli. Na razie muszę trzymać się tego stanowiska, ponieważ ostatecznie to nie jest nasza decyzja, co i kiedy powiedzieć.

 

Z kolei w trakcie rozmowy z VGC, szef studia PlatinumGames, Atsushi Inaba, powiedział:

 

Nie musicie się martwić. Nie martwcie się tym w tej chwili. Wszystko jest w porządku.

 

Kamiya dodał również, że zespół tworzący grę jest świadomy tego, że fani desperacko chcieliby zobaczyć jakieś fragmenty rozgrywki, jednakże Nintendo chce póki co trzymać Bayonettę 3 w tajemnicy.

 

Chociaż wszyscy domagają się tego, aby zobaczyć grę, my naprawdę, naprawdę czekamy, aby ją wydać. Każdy, kto pracuje nad projektem, jest oczywiście bardzo dumny z tego, co robimy i chce, aby wszyscy widzieli, co robimy. Tak jak fani na to czekają, my czekamy na dzień, w którym będziemy mogli to pokazać. Chcemy, aby wszyscy dopingowali nas, gdy biegniemy do ostatniego odcinka. My też chcemy to pokazać!

 

Myślicie, że produkcja jest już na ostatniej prostej i w tym roku uświadczymy jakichś informacji? Dajcie znać w komentarzach?

 


Redaktor

Paweł Sępioł

Wyznawca Eris z utęsknieniem czekający na powrót Wielkich Przedwiecznych. Na nowo odkrył miłość do Nintendo, chociaż od wielu lat romansuje jeszcze z PlayStation. Fan planszówek, horroru w każdej formie oraz zombie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *