Star Fox Zero Nintendo Switch
NewsRecenzja
NewsArtykuł

PlatinumGames jest zainteresowane stworzeniem portu Star Fox Zero na Switcha

Star Fox Zero to zręcznościowa strzelanka TPP w klimatach s-f,…

11 września 2021

Star Fox Zero to zręcznościowa strzelanka TPP w klimatach s-f, która swoją premierę miała w 2016 na konsoli Wii U. Za produkcję odpowiada między innymi japońskie studio PlatinumGames. Tytuł został bardzo dobrze przyjęty, chociaż nie przełożyło się to na liczbę sprzedanych egzemplarzy ze względu na słabą popularność konsoli.

 

Sytuacja ta może się jednak zmienić, ponieważ w tym tygodniu szef PlatinumGames, Atsushi Inaba, w wywiadzie z VGC został zapytany o możliwy port. Jak stwierdził:

 

Jeśli nadarzy się okazja, zdecydowanie chcielibyśmy pomyśleć o tym.

 

Temat ten nie jest jednak nowy, ponieważ Inaba był już o to pytany w zeszłym roku. Port na Switcha byłby doskonałą okazją dla wielu graczy do nadrobienia tej produkcji. Jak stwierdził Inaba w dalszej części wywiadu:

 

To nie jest fajne, że ludzie nie mogą grać w starsze gry, ponieważ są zablokowani na platformie, więc oczywiście, jeśli cokolwiek byłoby możliwe, chcielibyśmy przenieść którykolwiek z tych starszych tytułów na nowsze platformy. To trochę zależy od tego, co jest w sferze rzeczywistych możliwości, ale tak, jeśli nadarzy się okazja, to zdecydowanie coś, o czym chcielibyśmy pomyśleć.

 

Oczywiście tytuł musiałby mieć inną mechanikę, ze względu na odmienną specyfikę obydwu konsol. Na Wii U w Star Fox Zero grało się na dwóch ekranach, w związku z czym gracze musieli patrzeć się zarówno na telewizor, jak też na gamepada. Nie było to zbyt wygodne, w związku z czym mechanika spotkała się z krytyką graczy. W przypadku portu na Switcha produkcja musiałaby zostać przerobiona w taki sposób, aby trzeba było korzystać tylko w jednego ekranu. Jednakże jak zauważył Inaba, to ostatecznie Nintendo oraz Shigeru Miyamoto decydują o ewentualnych zmianach. Jak stwierdził:

 

Ważną rzeczą, o której należy pamiętać jest to, że ponieważ jest to IP Nintendo, pomysły pochodzą od samego pana Miyamoto. Musimy uszanować to, co chce zrobić Miyamoto-san. Oczywiście w tamtym czasie między Platinum i Nintendo toczyła się duża dyskusja, ale gdyby pojawiła się okazja, aby ponownie wprowadzić Star Fox Zero na Switcha, ważniejsze byłoby pytanie, co chciałby zrobić w tej sytuacji, i oczywiście my znowu to uszanujemy.

 

Przenoszenie starszych tytułów na Switcha jest często praktykowane przez Nintendo. Mimo tego istnieje jeszcze duża liczba dobrych gier, które przydałoby się przeportować. Jedną z nich jest właśnie Star Fox Zero.

 


Redaktor

Paweł Sępioł

Wyznawca Eris z utęsknieniem czekający na powrót Wielkich Przedwiecznych. Na nowo odkrył miłość do Nintendo, chociaż od wielu lat romansuje jeszcze z PlayStation. Fan planszówek, horroru w każdej formie oraz zombie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *