NewsRecenzja
NewsArtykuł

[PLOTKA] Digital Foundry przewiduje Switcha „Mini” oraz „Pro”

Plotki o nowych wersjach Nintendo Switch wędrują po całym internecie….

29 czerwca 2019

Plotki o nowych wersjach Nintendo Switch wędrują po całym internecie. Wiele przeróżnych portali czy sklepów wrze o rewizji Switcha. Samo Nintendo raczej wstrzymuje się z komentowaniem sprawy, jedynie ostatnio powiedzieli, że zawsze pracują nad nowym sprzętem, ale nie chcą psuć żadnych niespodzianek. W mniej racjonalnych i rzetelnych źródłach możemy znaleźć też bardziej rozsądne głosy. Jednym z nich jest Rich Leadbetter z Digital Foundry, który przyjrzał się rewizji Tegry X1, a konkretniej wersji t210, obecnie zasila ona konsolę Nintendo.

Switch wraz z aktualizacją 5.0 dostał wsparcie dla wersji t214. Czym jest t214? To prawdopodobnie ten sam czip, który zostanie wprowadzony do rewizji Nividia Shield TV, tutaj jest nazywany t210b01. Nie jest to Tegra X2, a jedynie ulepszona Tegra X1. Wersja t214/t210b01 miałaby być w pełni kompatybilna ze starszą wersją oraz byłaby wykonana w 16nm, czyli o 4nm mniej niż wersja t210. Mniejszy czip wymaga mniej energii, czyli mogłoby to pomóc w wydłużeniu pracy konsoli na jednym ładowaniu, mogłoby też przyczynić do obniżenia głośności pracy oraz temperatury konsoli.

Rich Leadbetter mówi także o podwyższeniu taktowania GPU z 1GHz do 1,267GHz. Dodatkowo wspomina o tym, że wersja t214 często jest powiązana z 8GB RAMu, czyli dwukrotnie większą liczbą niż aktualnie u Switcha. Trzeba też wspomnieć, że aktualny Devkit Nintendo Switch posiada 6GB RAMu, więc możliwe jest, że 8GB byłoby dostępne dla przyszłych Devkitów, a 6GB zostałoby oddane w ręce użytkowników wraz z ulepszoną wersją konsolki.

Wszystkie te informacje wskazują nie tylko na Nintendo Switch Mini, ale również na Nintendo Switch „Pro”. Co prawda wydajność nie podskoczyłaby o ogromne wartości, ale jednak pomogłaby w wyświetlaniu większej ilości klatek na sekundę czy polepszyłaby jakość obrazu w grach korzystających z dynamicznej rozdzielczości.

Lepiej wytłumaczy to sam autor tej teorii. W jego filmie znajdziecie również więcej informacji na ten temat:

 


Redaktor

Ruqer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *