NewsRecenzja
NewsArtykuł

[PLOTKA] Kolejna gra z uniwersum Pokemon ma rozgrywać się w Wielkiej Brytanii

O nowej, pełnoprawnej odsłonie Pokemonów nie wiemy zbyt wiele. Jedyne…

5 stycznia 2019

O nowej, pełnoprawnej odsłonie Pokemonów nie wiemy zbyt wiele. Jedyne co twórcy nam podali to rok, w którym ma odbyć się premiera nowej odsłony. Przypada ona oczywiście na rok bieżący (choć opóźnienia nie są wykluczone!). Zdarzają się już gracze, którzy próbują przewidzieć, jak będzie wyglądał kolejny region.

 

Game Freak słynie z drobnych wskazówek oraz wodzenia swoich fanów za nos. Dlatego, żeby w spełni zrozumieć sens teorii, o której zaraz będziemy mówić, to najpierw przenieśmy się do 2013 roku, gdzie miały swoją premierę wersje X oraz Y. W regionie inspirowanym Francją spotykamy tajemniczego bohatera niezależnego, który wręcza nam pamiątkę oraz podpowiada, że pochodzi ona z nieodkrytego regionu:

 

Źródło: https://bulbapedia.bulbagarden.net

 

 

Figurka zdecydowanie pasuje do  inspirowanego Hawajami regionu – Alola, gdzie dzieje się akcja kolejnej części czyli Sun i Moon. Między X/Y, a Sun/Moon miała premierę odświeżona wersja Ruby oraz Sapphire, gdzie mogliśmy znaleźć plakat ewidentnie nawiązujący do regionu Alola:

 

 

Jak widać Game Freak lubi dawać wskazówki dotyczące niezapowiedzianych jeszcze regionów. Fani od razu zwęszyli tutaj pewien schemat. Na początku skupili się na kalendarzu, który widnieje w jednym z domów w Pokemon Let’s Go Pikachu/Eevee. Zdjęcie z kalendarza ukazuje pewną wyspę, której wcześniej nie widzieliśmy w żadnej z serii Pokemon. Jednakże wyspa nieco przypomina trochę odwróconą mapę Wielkiej Brytanii:

 

 

 

 

Jeżeli to dla was zbyt mało, to serialowa wersja Pokemon, która aktualnie dzieje się w regionie Alola, dała nam kolejną wskazówkę, która wskazuje na Wielką Brytanię. W tle widać budowle, która przypomina Big Bena:

 

Mamy już kształt przypominający Wielką Brytanię oraz jeden z najsłynniejszych budynków Londynu, to teraz zastanówmy się z czego słynie Wielka Brytania? Z królowej oczywiście! Tam gdzie królowa, musi być też korona. Ostatnio często możemy zobaczyć Pikachu w koronie (ewentualnie z berłem w łapce). Przykładowo jeden z pracowników Game Freak opublikował zdjęcie z Pikachu w koronie, a w kodzie gry Pokemon Go również znaleziono podobny model.

 

 

 

 

 

 

 

Przemawiają do was takie argumenty, czy raczej podchodzicie sceptycznie do tej teorii? Chcielibyście, żeby nowe Pokemony działy się na Wyspach Brytyjskich?

 

 

Źródło: nintendosoup.com

 


Redaktor

Ruqer

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *