Nowa gra Donkey Kong Nintendo Switch
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Plotka: Nowy Donkey Kong jest tworzony przez zespół odpowiedzialny za Super Mario Odyssey

Donkey Kong to jedna z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych franczyz…

12 maja 2021

Donkey Kong to jedna z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych franczyz w dorobku Nintendo. Obok Mario, Pokemony i The Legend of Zelda to jedna najbardziej udanych serii gier firmy z Kyoto mogąca pochwalić się ponad 20 tytułami z serii. Ostatnim wpisem ze zbioru jest Donkey Kong: Tropical Freeze – port gry z Wii U, który ukazał się na Nintendo Switch w 2018 roku.

 

Od tego czasu seria z gorylem Donkey Kong jest uśpiona i nic nie wskazywało na kolejną grę z serii w najbliższym czasie. Jednak najnowsze plotki zapewniają, że tak nie jest, a kilka źródeł wymienia studio Nintendo EPD, zespół odpowiedzialny za świetne Super Mario Odyssey jako twórców nowej gry z serii Donkey Kong. Taką informację podał znany YouTuber LonelyGoomba oraz redakcja Nintendo Life. Zapewniają oni, że plotkę o powstawaniu nowej gry Donkey Kong tworzonej na Nintendo Switch słyszeli od bardzo zaufanego źródła. Jedyną kością niezgody w ich pogłoskach jest to, że według LonleyGoomba będzie to gra 3D, z kolei NintendoLife przekazało informacje, że nowy tytuł DK będzie platformówką 2D (lub 2,5D).

 

 

Ponadto leaker Zippo również jest zdania, że Nintendo pracuje nad nową grą Donkey Kong publikując na forum ResetEra stosowny wpis:

To 40. rocznica wielkiej małpy i chociaż nie jestem pewien, jak Nintendo świętuje tę okazję, pojawiła się nowa gra 2D DK opracowywana przez EPD Tokyo. Retro jest oczywiście zajęty innymi rzeczami, więc Nintendo podjęło się przywrócenia DK jako wewnętrznej serii. Nie spodziewaj się, że powróci pseudonim „Country”, ponieważ EPD Tokyo nie jest zainteresowane tworzeniem kontynuacji gier, których nie stworzyło. Diddy, Cranky i Kremling Krew powinni powrócić w tej odsłonie. Wygląda na to, że ta gra zostanie wydana przed końcem roku. Ogłoszenie na targach E3 wydaje się bardzo prawdopodobne.

 

Donkey Kong Country Returns i wspomniane wcześniej Tropical Freeze to dwa ostatnie tytuły z serii Donkey Kong, za które odpowiadało Retro Studios. Jak dobrze wiemy ten zespół, od wielu miesięcy pracują i skupiają się wyłącznie nad Metriod Prime 4, więc niemożliwe jest, aby mogli działać nad kolejną grą z gorylem w roli głównej. Jeśli plotki okażą się prawdą i nad nowym DK pracuje wewnętrzne studio Nintendo – EPD Tokyo możemy być spokojni o jakość tego tytułu.

 

Co sądzisz o tej plotce? Chciałbyś zobaczyć nową grę z serii Donkey Kong na Nintendo Switch, ogłoszoną podczas zbliżających się targów E3? Dajcie nam znać w komentarzach!

 


Redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *