Pokemon Sword and Shield
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Po imponującym otwarciu Pokémon Sword i Shield stały się najszybciej sprzedającymi grami na Nintendo Switch!

Po burzliwym początku i atakami ze strony fanów w Nintendo…

22 listopada 2019

Po burzliwym początku i atakami ze strony fanów w Nintendo oraz Game Freak, firmy te mają jednak powody do zadowolenia. Pokémon Sword i Shield sprzedały się w ciągu pierwszego tygodnia w ponad 6 milionów sztuk na całym świecie, czytamy w tweecie opublikowanym przez The Pokémon Company. Dzięki temu, Sword i Shield są najszybciej sprzedająca się grą wszechczasów na Nintendo Switch!

 

 

Tylko w samych Stanach Zjednoczonych sprzedano ponad 2 miliony egzemplarzy Sword i Shield „w ciągu pierwszych dwóch dni” po premierze. Świetny wynik najnowsze Pokemony zanotowały także w Japonii – 1,364,544 tyle sztuk fizycznych zostało sprzedanych w ciągu pierwszych 3 dni od wydania tej produkcji 15 . Sprzedaż na japońskim rynku była jeszcze większa, z uwagi na to, ze podana ilość nie zawiera edycji sprzedanych za pośrednictwem sklepu Nintendo Switch eShop. Imponujący wynik!

 

Poprzedni rekord należał do innej wielkiej produkcji na Switcha – Super Smash Bros. Ultimate, który w pierwsze 7 dni znalazł aż 5 milionów nabywców. Jednak zainteresowanie Pokémon Sword i Shield  było jeszcze większe, niż w przypadku tej świetnej bijatyki zrzucając ja piedestału blisko rok później.

 

Zeszłoroczne wydanie Pokémon Let’s Go, Pikachu! i Eevee! osiągnęło ogółem 11,28 miliona kopii, które Sword i Shield są w stanie pokonać w oparciu o sprzedaż w pierwszym tygodniu. Dla dodatkowego porównania, Pokémon X i Y z 2013 roku sprzedał cztery miliony sztuk na całym świecie w pierwszym tygodniu, podczas gdy Pokémon Sun i Moon na 3DS sprzedały aż 7,2 miliona, pojawiając się podczas szczytu popularnosci Pokémon GO.

 

Pomimo początkowej kontrowersji Sword and Shield zrobiły wrażenie na fanach Pokémon i krytykach recenzujących te produkcje. Świetna sprzedaż potwierdza jedno – Pokémon Sword i Shield to bardzo dobry tytuł, który każdy fan serii i nie tylko powinien postawić na swojej polce z grami na Switcha!

 

PS. Nasza recenzja Pokémon Sword i Shield pojawi się na stronie jeszcze w tym tygodniu. Bądźcie czujni!

 


Redaktor

Donson

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *