Pokemon Brilliant Diamond i Shining Pearl
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Pokémon Brilliant Diamond i Shining Pearl ocenione w pierwszych recenzjach

Dzisiejszego dnia zachodnie serwisy internetowe podzieliły się swoją opinią dotyczącą…

17 listopada 2021

Dzisiejszego dnia zachodnie serwisy internetowe podzieliły się swoją opinią dotyczącą remake’ów Pokémon Brilliant Diamond i Shining Pearl, zbierając… mieszane oceny. Po ogromnej krytyce, jaka spłynęła na Nintendo po ogłoszeniu i zaprezentowaniu odnowionych wersji Pokemon Diamon i Pearl było to chyba do przewidzenia. Fani na pewno liczyli na odrobinę więcej!

 

Oczywiście jak przy każdym premierowym podsumowaniu recenzji skorzystamy z popularnego agregatu ocen, czyli stronie Metacritic. Bazując na werdyktach od 26 krytyków z całego świata Pokémon Brilliant Diamond/Shining Pearl na chwilę obecną uzyskły średnią ocen na poziomie 77/100. 

 

 

Podsumowanie recenzji Pokémon Brilliant Diamond i Shining Pearl

  • TheSixthAxis – 9/10
  • NintendoWorldReport – 8,5/10
  • Game Informer – 8,5/10
  • Comicbook – 8/10
  • VGC – 8/10
  • Digital Trends – 7/10
  • GAMINGbible – 7/10
  • TheGamer – 7/10
  • Nintendo Life – 6/10

 

Jak widać powyżej, rozbieżność w ocenach jest naprawdę ogromna. Jedna z najbardziej oczekiwanych tegorocznych premier na Nintendo Switch chyba nie jest do końca tym, czego oczekiwano po remake Pokémon Brilliant Diamond i Shining Pearl. Recenzenci w swoich tekstach głównie narzekają na brak treści z Pokémon Platinum, która ostatecznie została dodana do oryginalnych wydań powiększając Pokedex oraz styl graficzny wprowadzony do remake’ów. W większości tekstów krytycy podkreślają, że Pokémon Brilliant Diamond i Shining Pearl to tytuły skierowane do dorosłych graczy, którzy lubili oryginały i szukają powodu, by powrócić do regionu Sinnoh. Nowi, młodsi gracze mogą nie odnaleźć się w zaserwowanej przez Nintendo formie.

Dla przypomnienia oryginalne Diamond i Pearl wydane na Nintendo DS w 2007 roku mogą pochwalić się wynikiem 85/100 w podsumowaniu ocen na Metacritic.

 

Premiera Pokémon Brilliant Diamond i Shining Pearl odbędzie się już w najbliższy piątek, 19 listopada 2021 na Nintendo Switch.

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *