NewsRecenzja
NewsArtykuł

Pokémon Sword & Shield: garść informacji na temat nadchodzących DLC

Dziś o godz. 15:00 na oficjalnym kanale Pokémon na YouTube…

2 czerwca 2020

Dziś o godz. 15:00 na oficjalnym kanale Pokémon na YouTube pojawił się kolejny zwiastun nadchodzących DLC do gier Pokémon Sword & Shield. Pierwsze z nich, The Isle of Armor, będzie dostępne już 17 czerwca, więc całkiem niedługo zwiedzimy kolejne rejony regionu Galar. Na The Crown Tundra przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać – nie podano póki co żadnej konkretnej daty.

 

 

Zacznijmy od nowości. Na Pancernej Wyspie będziemy mogli złapać kolejny regionalny wariant Pokémona z poprzedniej generacji, a będzie nim trująco/psychiczny Slowbro. Główną osią fabularną dodatku będzie nawiązanie więzi z legendarnym Pokémonem Kubfu. Zależnie od wersji gry, w którą gramy, będziemy mogli ewoluować go w jedną z form Urshifu: walcząco/mroczną lub walcząco/wodną. The Isle of Armor zaoferuje nam nowe wyzwania, bitwy, kolejny spory obszar typu Wild Area, nowe formy Gigantamax (m. in. dla galarskich i kantońskich starterów), nowych bohaterów, ruchy, zdolności, ubrania i przedmioty. Ponadto na odległej wyspie złapiemy też sporo Pokémonów z poprzednich generacji, co nieco koliduje z informacjami Game Freak sprzed premiery Sword & Shield – ale tego spodziewali się chyba wszyscy.

 

 

 

 

 

Drugie rozszerzenie pt. The Crown Tundra zapowiada się natomiast jeszcze ciekawiej. W mroźnej tundrze spotkamy jeszcze więcej starych Pokémonów, nowe galarskie warianty, wśród których m. in. Slowking, Articuno, Zapdos czy Moltres, nowe stworki – przede wszystkim do „rodzinki” golemów Regi- dołączą dwa nowe Pokémony: Regieleki (typ elektryczny) oraz Regidrago (typ smoczy), jak również kolejny, malowniczy obszar w rodzaju Wild Area, nowe wydarzenia fabularne, wyzwania, przedmioty, ruchy, zdolności oraz fatałaszki. Data premiery The Crown Tundra nie jest jeszcze znana – prawdopodobnie termin poznamy w okolicy października/listopada.

 

 

 

 

 

Co sądzicie o nadchodzących rozszerzeniach do Pokémon Sword & Shield? Co sądzicie o kontrowersyjnej decyzji Game Freak odnośnie do ponownego wprowadzenia starych Pokémonów do gry? Planujecie kontynuować swoją podróż po regionie Galar? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach! A jeśli jesteście zainteresowani kupnem DLC, to teraz jest ku temu idealna okazja – za przedpremierowy zakup Expansion Passa otrzymacie dodatkowe nagrody w grze.

Premiera DLC The Isle of Armor odbędzie się już 17 czerwca, a my z przyjemnością zrecenzujemy dla Was nowe przygody w regionie Galar. Wyczekujcie naszego tekstu!


Redaktor

Kosma Staszewski

Tak, to imię, a nie pseudonim, choć w świecie gier przedstawiam się jako Szuszuro. „Złapałem je wszystkie” niezliczoną ilość razy, a z produktami Nintendo utrzymuję niezdrową relację od wielu lat. Na co dzień studiuję dziennikarstwo i parzę kawę, aby mieć hajs na gry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *