Podczas wczorajszego pokazu Capcomu otrzymaliśmy najnowszy zwiastun Pragmaty, nadchodzącej gry studia, która początkowo miała zostać wydana pod koniec kwietnia. W ostatnich sekundach trailera okazało się jednak, że data ta została zmieniona.
Capcom sprawił fanom nie lada niespodziankę. Okazuje się, że w Pragmatę zagramy dokładnie tydzień wcześniej. Nowa, oficjalna data premiery to 17 kwietnia. Warto zaznaczyć, że dotyczy to wszystkich platform, w tym także Nintendo Switch 2.
Watch the new #PRAGMATA trailer from today's Capcom Spotlight! Diana has found her resolve to go to Earth with Hugh, but what mysteries on the lunar research station will stand in their way?
Watch until the end for some surprise news! pic.twitter.com/OfV3KpEA6R
— PRAGMATA (@PRAGMATAgame) March 5, 2026
Zmiany dat wydania gier nie są w branży niczym nowym. Z reguły jednak mówimy o opóźnieniach. Bardzo rzadko zdarza się sytuacja, w której wydawca decyduje się na wydanie produkcji przed planowaną wcześniej datą. Capcom musi więc być wyjątkowo pewien jakości Pragmaty, zwłaszcza pod kątem technicznym. Miejmy nadzieję, że tak właśnie jest i już od pierwszego dnia będziemy mogli cieszyć się rozgrywką bez żadnych problemów.