Premiera FIFA 21 już niebawem. Co wiemy?

Niewiele jest serii gier, które funkcjonują na rynku ponad dwie…

9 września 2020

Niewiele jest serii gier, które funkcjonują na rynku ponad dwie dekady. Jeszcze mniej takich, które nieprzerwanie budzą naprawdę spore emocje i na których kolejne odsłony czekają gracze na całym świecie. Z kolei wśród nich najsłynniejsza jest niewątpliwie FIFA – piłkarska gra, której pierwsza odsłona ukazała się jeszcze w 1994 roku. Od tego czasu mocno ewoluowała i obecnie zachwyca grafiką i poziomem grywalności. Czego możemy się spodziewać po jej nadchodzącej nowej odsłonie, FIFA 21?

 

FIFA 21 – kiedy premiera?

Od lat funkcjonuje tradycja, zgodnie z którą Electronic Arts wydaje nowe wersje serii w ostatni piątek września. Z tego też powodu pierwotnie spodziewano się, ze nowa FIFA 21 trafi na rynek 25 września. Gdy jednak pojawiła się pandemia, pojawiły się wątpliwości. Na szczęście zostały już one rozwiane – i choć premiera faktycznie zostanie opóźniona, to zaledwie o tydzień. Inaczej mówiąc, premiera FIFA 21 nastąpi 5 października 2020, a dodatkowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie https://www.mediaexpert.pl/lp,fifa-21-premiera. Tam też można szukać promocji na zarówno ten tytuł, jak i na inne gry na Nintendo Switch, Xbox, PS, czy Windows.

 

Na jakich platformach zagramy w FIFA 21?

Już teraz wiemy, ze nowe dzieło EA Sports będzie dostępne w wersjach na Windows, PlayStation 4, Xbox One i Nintendo. Czyli zadowoleni będą zarówno użytkownicy komputerów stacjonarnych oraz laptopów, jak i posiadacze konsol. O ile jednak w przypadku Windowsa i Nintendo Switch od razu pojawią się wersje „docelowe”.

Trochę inna będzie sytuacja osób, które nabędą wersję na konsole Sony i Microsoftu. W ich przypadku początkowa wersja, analogiczna, jak dla pozostałych platform sprzętowych, doczeka się w grudniu bezpłatnej aktualizacji do wersji na konsole nowej generacji – czyli na PlayStation 5 oraz Xbox Series X.

 

FIFA 21 na nowej generacji – będzie się działo!

Mówiąc o oczekiwanej aktualizacji, warto zastanowić się, czego spodziewać się po FIFA 21 w wersjach na Xbox Series X i Sony PS5. A spodziewać można się sporo, ponieważ wszystko wskazuje na to, ze developerzy z EA Sports w pełni wykorzystają możliwości nowych platform sprzętowych.

W szczególności warto przy tym zwrócić uwagę na ogromne moce obliczeniowe układów graficznych i wsparcie dla technologii Ray Tracingu. Dzięki nim można się spodziewać niesamowitego realizmu animacji. W sytuacji, w której pandemia skutecznie odcięła nas wszystkich od możliwości emocjonowania się transmisjami z meczów, ultrarealizm, który zapewnia FIFA 21, daje szansę na rozbudzenie piłkarskich emocji w inny sposób. Sposób, w którym będziesz miał wpływ na to, co się dzieje w trakcie meczu.

 

Tryb Volta w FIFA 21

W poprzedniej edycji FIFA pojawił się nowy tryb rozgrywki, Volta, w ramach którego można było rozgrywać mecze uliczne. Volta szybko podbiła serca graczy, co zauważył Electronic Arts, podejmując decyzję o uczynieniu jej stałym elementem gry. Co ciekawe, w niektórych serwisach już teraz pojawiają się spekulacje, czy w dalszej przyszłości nie pojawi się również tryb gry w piłkę halową – to jednak póki co tylko sfera dyskusji.

 

FIFA 21 – jaka będzie cena?

Pozostaje nam rzucić jeszcze okiem na cenę, w jakiej będzie dostępna FIFA 21. W przedsprzedaży można uzyskać ją już za 229 zł w przypadku edycji na system Windows. Warianty na PS4 i Xbox One są droższe o zaledwie 10 zł. Z kolei wydanie na Nintendo Switch będzie kosztować taniej, bo tylko 179 zł. Obok wersji standardowej, dostępna jest także Edycja Mistrzowska, która kosztuje 319 zł.

 

Tekst powstał przy współpracy z Media Expert

 


Redaktor

Nintendoswitch.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *