Doug Bowser Nintendo Switch Pro
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Prezes Nintendo of America Doug Bowser tłumaczy wydania gier Mario ograniczone czasowo

Nintendo wraz z zapowiedzią wszystkich ogłoszeń związanych z „35th Mario…

17 grudnia 2020

Nintendo wraz z zapowiedzią wszystkich ogłoszeń związanych z „35th Mario Anniversary” podało do wiadomości, że wszystkie zaprezentowane tytuły Mario zostaną wycofane ze sprzedaży po 31 marca 2021 roku zarówno w cyfrowej jak i fizycznej wersji. Doug Bowser – prezes Nintendo of America wyjaśnia kontrowersyjną strategię firmy dla ograniczonych czasowo gier Mario w wywiadzie dla serwisu Polygon.

 

Myślę, że używam prostego słowa: świętowanie. Po prostu – jest to świętowanie 35. rocznicy Mario. Chcieliśmy świętować w wyjątkowy i inny sposób, i zrobiliśmy to za pomocą gier takich jak Super Mario 3D All- Stars i będziemy to robić w przyszłych wydaniach, takich jak Super Mario 3D World + Bowser’s Fury ”.

Zrobiliśmy to również poprzez takie wydania, jak Game & Watch: Super Mario Bros. lub Mario Kart Live: Home Circuit . Świętujemy 35. rocznicę Mario na różne sposoby. W przypadku niektórych z tych tytułów, uznaliśmy, że to okazja do ich wypuszczenia na ograniczony czas. Zrobili bardzo, bardzo dobrze. Super Mario 3D All-Stars sprzedał się w ponad 2,6 miliona egzemplarzy w samych Stanach Zjednoczonych. I to nie jest strategia, którą będziemy szeroko stosować, ale uważaliśmy, że jest bardzo wyjątkowa na tę rocznicę. – odpowiedział Doug Bowser na pytanie Polygon.

 

Polygon zadał jeszcze jedno pytanie, co wydarzy się po 31 marca z czasowymi wydaniami gier.

 

W tym momencie podjęto tylko decyzje dotyczącą tego elementu i aspektu świętowania. Nie mogę mówić o planach po zakończeniu marca.

 

Jest to naprawdę dziwne i niejasne wytłumaczenie głównego dowodzącego amerykańskim oddziałem Nintendo. Strategia wydawania gier ograniczonych w określonym okresie dla takich gier jak Super Mario 3D All-Stars i Super Mario 3D World + Bowser’s Fury nie spotkała się z dobrym przyjęciem ze strony fanów. Co więcej, usuwanie Super Mario Bros 35,  z oferty Nintendo Switch Online, które zostało niezwykle ciepło przyjęte i cieszy się wielkim zainteresowaniem graczy jest po prostu… głupie. Jedynie limitowane wydanie Game&Watch oraz Mario Home Circuit ma logiczne wytłumaczenie w stosunku do zainteresowanych.

Miejmy nadzieję, że Nintendo podejmie jakieś działania i przynajmniej „Mario Battle Royale” pozostanie po 31 marca dostępne dla wszystkich gracz…

 

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *