Nintendo Logo
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Prezes Nintendo przeprasza za problem „dryfujących Joy-Con”, braku sprzętu w sklepach oraz działaniem usług sieciowych

Prezes Nintendo Shuntaro Furukawa podczas 80. Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy przeprosił…

30 czerwca 2020

Prezes Nintendo Shuntaro Furukawa podczas 80. Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy przeprosił za kilka bieżących problemów dotyczących konsoli Nintendo Switch.

 

Furukawa wydał pierwsze publiczne przeprosiny w niedawnym briefingu dla inwestorów za problem dryfujących Joy-Conów, z którymi borykają się właściciele Nintendo Switch.

 

Jeśli chodzi o Joy-Con, przepraszamy za wszelkie problemy naszych klientów. Nadal staramy się ulepszać nasze produkty, ale ponieważ Joy-Cony są przedmiotem zbiorowego pozewu w Stanach Zjednoczonych i nadal jest to nierozwiązany problem, chcielibyśmy powstrzymać się od odpowiadania na konkretne działania.

 

Prezes Nintendo dodał, że firma przeprasza za „wszelkie problemy, z którymi borykają się nasi klienci”, zauważając, że Nintendo „nadal dąży do ulepszenia” swoich produktów. Oczywiście, Nintendo wciąż stoi w obliczu pozwu zbiorowego – złożonego w Stanach Zjednoczonych w 2019 r. i nie mógł tego w tym momencie oficjalnie skomentować. W międzyczasie Nintendo zaczęło przeprowadzać bezpłatne naprawy kontrolerów dotkniętych dryfem wkrótce po złożeniu pozwu.

 

Podczas spotkania z inwestorami prezes odniósł się również do problemu braku konsoli Nintendo Switch w różnych zakątkach świata. Furukawa powiedział, że firma ma problemy z utrzymaniem globalnej podaży od momentu uruchomienia gry Animal Crossing: New Horizons. Ze względu na duże zapotrzebowanie i zainteresowanie systemem zauważył, że przywrócenie pełnej produkcji w czasach światowej pandemii może zająć jeszcze trochę czasu.

 

Przemawiając podczas Q&A dla inwestorów postanowił przeprosić także za problemy z działaniem usług sieciowych i częstych awarii sieci. Zauważył, że serwery napotykają problemy, gdy występuje „ogromny przypływ” ruchu spowodowany zdarzeniami czasowymi i wydaniami nowych gier na Nintendo Switch. Furukawa dodał, że Nintendo dołoży wszelkich starań, aby zapobiec podobnym zdarzeniom w przyszłości.

 

Źródło: Nintendo.co.jp oraz Kotaku

 

 


Redaktor

Donat "Donson" Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *