Przegląd najbardziej wyczekiwanych gier na Nintendo Switch w 2020 roku

Miniony rok okazał się kolejnym sukcesem dla firmy Nintendo. Na…

5 stycznia 2020

Miniony rok okazał się kolejnym sukcesem dla firmy Nintendo. Na rynku nie tylko pojawiło się wiele nowych tytułów, lecz również fani doczekali się budżetowej wersji Lite. Dlatego też z niecierpliwością oczekujemy wszelkich nowinek i zapowiedzi w 2020 roku. Postanowiliśmy zatem bliżej przyjrzeć się najciekawszym na chwilę obecną premierom gier na Switcha.

 

Darksiders Genesis

Darksiders Genesis

 

Premiera – 14 lutego

 

Pod koniec grudnia ubiegłego roku swą premierę na pecety miała gra Darksiders Genesis. Z miejsca zyskała uznanie graczy i krytyków. Dlatego też czekamy na premierę na Switcha, która zapowiedziana jest na 14 lutego. Mamy tutaj do czynienia z prequelem całej serii Darksiders. Zetkniemy się w grze z dwoma Jeźdźcami Apokalipsy: Wojną i Waśnią. Naszym zadaniem jest pokonanie demonicznych istot, za którymi stoi Lucyfer. To od naszej misji zależy utrzymanie równowagi w świecie. Będziemy zatem przemierzać różne krainy, walczyć z przeciwnikami, zdobywać doświadczenie i uzbrojenie. Obie postaci posiadają odmienne moce i bronie. Zetkniemy się w Darksiders Genesis z widokiem z lotu ptaka, a gra oferuje także tryb multiplayer.

 

Persona 5 Scramble: The Phantom Strikers

Persona 5 Scramble Switch

 

Premiera – 20 lutego

 

Na 20 lutego zapowiedziana została premiera spin-offa serii Persona 5. Dzieło Omega Force pozwala się nam wcielić w najważniejsze postaci wykreowanego świata. Po raz kolejny musimy stawić czoła wrogom i od naszego sukcesu zależą losy świata. Główną jednak postacią nowej gry będzie Makoto Nijima, która dołącza do ekipy Phantom Thieves. Sama zaś fabuła osadzona została kilka miesięcy po wydarzeniach z Persony 5. Rozgrywka łączyć w sobie będzie elementy platformówki, eksploracji. Także i ten tytuł odznaczać się będzie charakterystyczną kreską typową dla całej serii.

 

Two Point Hospital

Two Point Hospital Nintendo Switch

 

Premiera – 25 lutego

 

Pod koniec lata 2018 roku na pecety swą premierę miała gra Two Point Hospital. 25 lutego zaś ukaże się na Switcha. Jest to strategia ekonomiczna, w której to zarządzamy kliniką medyczna. Dzieło Two Point Studios przenosi nas do miasteczka Two Point County. Dosyć często jego mieszkańcy zapadają na różne dolegliwości. Wcielamy się zatem w rolę ordynatora szpitala. Nie tylko musimy zajmować się każdym pacjentem, lecz także dbać o rozwój szpitala. Konieczne zatem będzie zarabianie pieniędzy, jak i także dbanie o renomę i popularność kliniki, zakup nowego sprzętu, zatrudnianie specjalistów czy nawet przeprowadzanie nowych badań klinicznych. Gra oferuje również tryb multiplayer.

 

Animal Crossing New Horizons

Animal Crossing New Horizons

 

Premiera – 20 marca

 

20 marca zaś pojawi się kolejna odsłona serii Animal Crossing. Tytuł ten miał się ukazać jeszcze w 2019 roku, jednak jego premiera została przełożona o kilka miesięcy. Zetkniemy się tutaj z pewnego rodzaju symulatorem wirtualnej rzeczywistości. Zostajemy pracownikami firmy Nook Inc., która na pewnej wyspie chce zająć się budową nowych obiektów. Pech sprawia jednak, że trafiamy na wyspę z minimalną ilością zapasów i narzędzi. Musimy zatem zaczynać wszystko powoli i od zera. Sporą zaletą gry jest jednak możliwy tryb kooperacji do 8 graczy online lub 4 w trybie lokalnym. Dzięki temu do stworzonego przez nas świata możemy zapraszać innych graczy, którzy pomogą nam w jego rozwoju. Czas płynie tu identycznie jak w realnym świecie. Gra z racji tematyki jak i nieco cukierkowego stylu będzie najlepsza dla młodszych graczy.

 

 

 

Premiera – kwiecień 2020

 

Minecraft to jeden z największych sukcesów w branży gier w XXI wieku. Nie dziwi zatem fakt, że każdy kolejny tytuł z serii cieszy wielkim zainteresowaniem. W tym wypadku mamy jednak do czynienia z marcowym spin-offem głównej linii. Pojawiamy się bowiem w pewnym świecie fantasy. Nasza spokojna wioska zostaje zaatakowana przez popleczników Arch-Illagera, czyli złowrogiego władcy podziemi. Musimy zatem nie tylko obronić wioskę, lecz także uratować świat. Mamy do wyboru jedną z czterech postaci, aczkolwiek różnią się one między sobą tylko wyglądem. Będziemy w toku gry przemierzać różne miejsca, walczyć z potworami, kolekcjonować przedmioty. Jest to gra w stylu RPG, która może się kojarzyć z pierwszą częścią Diablo czy innymi klasykami. Ta gra tradycyjnie została oparta na wokselach, a przy tym oferuje tryb kooperacji do 4 graczy.

 

Doom Eternal

 

Premiera – 2020

 

Wydany w 1993 roku Doom to dziś klasyka i legenda gier komputerowych. Nic też dziwnego, że nawet i dziś cieszy się on dużym zainteresowaniem graczy. Zaprezentowany przez id Software w 2016 roku czwarty już Doom także okazał się sporym sukcesem. Nie dziwi zatem fakt, że zapowiedziany na 20 marca Doom Eternal to jedna z bardziej wyczekiwanych produkcji. Gra ta jest kontynuacją poprzedniej części. Jako Doom Slayer ponownie musimy zmierzyć się z piekielnymi siłami, które chcą opanować Ziemię. Tym razem musimy także odwiedzić Mars, Fobos, jak i inne wymiary. Gra wykorzystuje klasyczną mechanikę, czyli zabijanie stworów, zdobywanie uzbrojenia, ekwipunku. Obok trybu single player możemy zagrać również w tryb inwazji, gdzie wcielamy się w demona. Ponadto stworzono opcję walki 2 na 1.

 

Sports Story

 

Premiera – czerwiec 2020

 

Zaprezentowana w 2017 roku przez Sidebar Games gra Golf Story była całkiem oryginalną produkcją, w której połączono ze sobą kilka gatunków gier, zwłaszcza RPG z rozgrywką w golfa. W czerwcu 2020 roku ukaże się sequel, w którym golf zostanie uzupełniony o kilka innych dyscyplin sportowych. Możemy zatem wykazać się również w siatkówkę, piłkę nożną, tenisa czy baseballa. Naszym zadaniem zatem będzie eksploracja świata, wchodzenie w interakcję z innymi postaciami, jak i branie udziału w różnych sportowych turniejach.

 

 

No More Heroes 3

 

 

Premiera – 2020

 

W dwóch poprzednich grach z serii No More Heroes mogliśmy wcielić się w rolę Travisa Touchdowna, płatnego zabójcy. Teraz powracamy z nim po 10 latach do mieszczącego się w Kalifornii miasta Santa Destroy. Na miejscu okazuje się, nad miastem znajduje się tajemnicza latająca forteca. Decydujemy się zatem zebrać najlepszy ekwipunek i ruszyć na eksplorację obiektu. Przyjdzie nam nie tylko mierzyć się z wrogami, lecz także musimy odkryć tajemnicę całego miejsca. Sporą innowacją w stosunku do poprzednich odsłon jest specjalny pancerz Travisa, dzięki któremu może on poruszać się w powietrzu.

 

Xenoblade Chronicles Definitive Edition

 

Premiera – 2020

 

Monolith Software w 2010 roku stworzyło grę Xenoblade Chronicles, która ukazała się na Nintendo Wii. Choć gra uzyskała bardzo dobre recenzje, to jednak nie okazała się tak wielkim sukcesem. Wszystko zmieniło się jednak wraz z premierą na Switcha Xenoblade Chronicles 2. Spory sukces zachęcił twórców do tego, aby również i pierwsza część zagościła na nowej platformie. Głównym bohaterem jest tu 18-letni Shulk, który lata temu stracił rodziców w czasie wojny. Świat Xenoblade Chronicles podzielony jest na dwie krainy, którymi są ciała dawnych bogów. Na jednym z nich żyją ludzie, a drugim istoty mechaniczne. Trafiamy na czas, w którym ludzie szykują się na wojnę. Naszym zadaniem będzie eksploracja świata, wykonywanie głównych i pobocznych zadań.

 

The Outer Worlds

The Outer Worlds Nintendo Switch

 

Premiera – 2020

 

The Outer Worlds swą premierę na inne platformy miało pod koniec października 2019 roku. W tym roku ukaże się także na Switcha. Jest to pierwszoosobowa gra RPG, za którą odpowiada Obsidian Entertainment. Przeniesieni zostajemy tutaj w przyszłość, kiedy to korporacje kontrolują pozaziemskie kolonie. Głównym miejscem akcji jest kolonia na Arkadii, czyli najdalej wysuniętej placówce. Lata temu wysłano na nią 2 statki z osadnikami. Nieoczekiwanie jednak nasz okręt zbacza z kursu, a my sami zostajemy zbudzeni kilkadziesiąt lat później. Poznajemy Phineasa Wellesa, który oznajmia nam, iż musimy uratować kolonię, której grozi zagłada. Możemy jednak obrać zupełnie inną ścieżkę, która będzie mieć wpływ na odmienne scenariusze. W czasie rozgrywki mogą nam towarzyszyć inne postaci sterowane przez AI. W toku gry możemy toczyć pojedynki, zdobywać doświadczenie oraz nowe umiejętności. Gra oferuje widok FPP. Jest to solidny single player typu RPG. który może się kojarzyć z Falloutem.

 

Little Nightmares 2

 

Premiera – 2020

 

Zaprezentowana w 2018 roku na Switcha platformówka Little Nightmares okazała się całkiem oryginalną produkcją, która przypadła do gustu fanom. Nic zatem dziwnego, że doczekaliśmy się kolejnej odsłony. Również i tym razem Tarsier Studios postawiło na bohaterkę Six. Jednak w nowej przygodzie towarzyszyć jej będzie chłopiec o imieniu Mono. Obie postaci muszą ze sobą współpracować. Znalazły się bowiem w nowym świecie, w którym czyhają na nie zupełnie odmienne zagrożenia. Oczywiście należy pamiętać, iż jest to gra grozy z oznaczeniem PG16.

 

Lego STAR WARS: The Skywalker Saga

 

Premiera – 2020

 

LEGO Star Wars to niezwykle popularna seria gier, która cieszy się uznaniem zarówno młodszych jak i starszych graczy. W 2020 roku ukazuje się The Skywalker Saga, która będzie bazować na wszystkich 9 oficjalnych filmach z serii Gwiezdne Wojny. Będziemy mogli zatem zetknąć się z wieloma mniej lub bardziej znanymi postaciami, a także odtwarzać najsłynniejsze sceny filmowe. Oczywiście nie będzie to wierne nawiązanie do filmów, gdyż seria ta na całość patrzy z przymrużeniem oka oraz sporą dawką humoru. W tej przygodówce wcielimy się w wybranych bohaterów, będziemy nimi odkrywać nowe lokacje, toczyć pojedynki, wypełniać misje. Dzieło Traveller’s Tales zapewnia urozmaiconą rozgrywkę, jak i możliwość gry w trybie kooperacji.

 

Gods & Monsters

Gods & Monsters Nintendo Switch

 

Premiera – 2020

 

Gods & Monsters to gra od studia Ubisoft. Przenosi nas do świata osadzonego w greckiej mitologii. Pełno zatem jest tu greckich bogów czy też mitologicznych stworzeń. Naszym głównym bohaterem jest młody chłopak, który musi odzyskać moc dla bogów. Pod wieloma względami gra nawiązuje do mitu o Tyfonie, synu Tartara, który był pół człowiekiem i pół bogiem. Bogowie nie tylko wysyłają nas na misję, lecz również nadają odpowiedniej mocy. Niczym bohater antycznych eposów wyruszamy na wyprawę, podczas której musimy przemierzać różne krainy, jak i walczyć z licznymi przeciwnikami. Twórcy zadbali o nieco kreskówkowy styl produkcji.

 

The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2

 

Premiera – ???

 

The Legend of Zelda: Breath of the Wild okazał się jednym z największych sukcesów na Switcha. Stanowić ma bezpośrednią kontynuację hitu z 2017 roku. Ponownie zatem wcielimy się w rolę Linka, który musi uratować królestwo Hyrule. Gra nie tylko biła rekordy popularności, lecz także zyskała uznanie w oczach graczy i krytyków. Na samym portalu Metacritic uzyskała aż 97%! Druga część Breath of the Wild została zapowiedziana, choć jeszcze nie znamy oficjalnej daty premiery. Ba, nie wiemy nawet czy produkcja z Linkiem i Zeldą zostanie wogóle wydana w 2020 roku. Warto wyczekiwać jakichkolwiek informacji w temacie tej gry, i modlić się, że The Legend Of Zelda: Breath of the Wild 2 pojawi się na Nintendo Switch w tym roku!

 

Bayonetta 3

 

Premiera – ???

 

W 2020 roku powinniśmy spodziewać się również premiery gry Bayonetta 3. Dzieło PlatinumGames ponownie pozwoli nam wcielić się w rolę tytułowej wiedźmy, która walczy z siłami dobra. Niewiele jednak wiemy o nadchodzącej grze, albowiem tytuł ten zapowiedziany został jeszcze w 2017 roku i od tego czasu nie otrzymaliśmy zbyt wielu informacji o postępach w projekcie.

 

Metroid Prime 4

Metroid Prime 4

 

 

Podobnie ma się sprawa z klasyką początku XXI wieku, czyli Metroidem. Choć gra została już zapowiedziana, po czym w zeszłym roku we wszystkich fanów uderzyła informacja o rozpoczęciu projektu zupełnie od nowa. Tak więc, wciąż nie wiemy, czy premiera Metroid Prime 4 nastąpi w 2020 roku. Absolutna klasyka w nowej wersji ukaże się na Switcha, przez co możemy oczekiwać zupełnie nowej warstwy graficznej czy grywalności. Naszą bohaterką będzie międzygwiezdna łowczyni nagród Samus Aran, która toczy pojedynki z Kosmicznymi Piratami.

 

Wszystkie niezapowiedziane gry – Nintendo Direct

 

W naszej redakcji przewidujemy styczniowy pokaz Nintendo Direct, przez co niewykluczone, iż po nim dowiemy się więcej o premierach niektórych gier. Niewykluczone, że Nintendo zaskoczy nas również czymś zupełnie nowym. Każdy pokaz Nintendo Direct zaskakuje spragnionych nowych gier fanów o kolejne tytuły dopisane do listy „must have. W związku z tym miłośnicy Switcha niech lepiej będą nastawieni na kilka niezapowiedzianych premier, być może dużych niespodzianek, które na przestrzeni roku będą prezentowane przez wszystkich wydawców.


Redaktor

Donat "Donson" Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *