Nintendo Switch Grudzien 2019

Przegląd najciekawszych premier – grudzień 2019

Przed nami jeden z najgorętszych okresów w ciągu roku. Sezon…

1 grudnia 2019

Przed nami jeden z najgorętszych okresów w ciągu roku. Sezon przedświąteczny to nie tylko możliwe wyprzedaże w sklepach, nowe akcesoria na konsolę, lecz przede wszystkim ciekawe premiery. Postanowiliśmy zatem sprawdzić, jakie będą najlepsze nowe gry dla użytkowników Switcha w grudniu 2019 roku.

 

Farming Simulator 2020 – 3 grudzień

 

Już na początku grudnia swą premierę będzie miała kolejna odsłona najpopularniejszego symulatora farmy od niemieckiego studia GIANTS Software. Tytuł ten bardzo podobny będzie do edycji 2019, albowiem opiera się na najpopularniejszych rozwiązaniach zastosowanych w FM19. Mamy tutaj do wyboru dwie mapy. Wcielamy się oczywiście w rolę farmera, który musi sprawować pieczę nad wielkim gospodarstwem rolnym. Musimy zatem zajmować się uprawą ziemi, zbieraniem plonów, ich późniejszą sprzedażą, jak i hodowlą zwierząt. Gra ma oczywiście charakter ekonomiczny. Wykonywane przez nas prace i zbierane plony będą okazją do zarabiania. Uzyskane środki mogą być inwestowane w nowe sprzęty, budynki, jak i grunty rolne. Na graczy czeka tu ponad 100 różnorodnych modeli maszyn rolniczych, które zostały oczywiście odwzorowane na podstawie prawdziwego sprzętu. Ciekawostką może być fakt, iż farmę można także zwiedzać na rumaku. Gra dostępna będzie tylko w trybie single player.

 

 

Neverwinter Nights: Enhanced Edition – 3 grudzień

 

 

Tego samego dnia swą premierę będzie miała zremasterowana wersja wielkiego hitu z 2002 roku. Dzieło studia BioWare zostało specjalnie przygotowane na Switcha oraz inne platformy przez zespół Beamdog. Miłośników klasyki z pewnością ucieszy fakt, iż Enhanced Edition oprócz podstawowej gry posiadać będzie także znane dodatki: Shadows of Undrentide, Hordes of the Underdark, Kingmaker. Fabularnie znajdujemy się tutaj w Zapomnianych Krainach. Miasto Neverwinter w wyniku nieznanej plagi znalazło się pod kwarantanną. Jako bohater gry musimy nie tylko znaleźć lekarstwo, lecz także odkryć, skąd w ogóle wzięła się cała zaraza. W tym RPG-u możemy stworzyć własnego bohatera lub skorzystać z gotowych postaci. Oprócz eksploracji mapy i rozwoju postaci musimy wykonywać różne zadania, jak i toczyć pojedynki. Ogromną zaletą jest nie tylko rozbudowana kampania fabularna, lecz także możliwość kreowania własnego trybu multiplayer do 100 graczy na serwerze!

 

Alien: Isolation – 5 grudzień

 

 

Od lat 90. cała seria Alien nie ma za sobą zbyt udanego okresu. Filmy niedorównujące oryginalnej trylogii czy szereg słabych gier sprawiły, że wiele osób z obawą patrzyło na premierę Alien: Isolation. Na całe szczęście produkcja ta okazała się ogromnym sukcesem. Przede wszystkim z tego powodu, że jest po prostu bardzo dobra i w duchu pierwszego filmu. Ten pierwszoosobowy survival horror idealnie został osadzony w świecie Obcego. Mamy tutaj do czynienia z Amandą, córką Ellen Ripley, która po 15 latach od wydarzeń z 8. pasażera Nostromo wyrusza na poszukiwania czarnej skrzynki z frachtowca matki. Wraz z kilkoma innymi osobami zmierza ona na stację handlową Sevastopol. To właśnie na niej ponoć znajduje się skrzynka z Nostromo. Na miejscu okazuje się jednak, że na przybyszów czeka coś znacznie więcej. Musimy zatem stanąć do pojedynku na śmierć i życie. Nasz sukces zależeć będzie zarówno od szczęścia jak i kooperacji z innymi postaciami. Największym plusem gry jest zdecydowanie oddanie ducha oryginalnego filmu. Statek przepełniony jest ciemnością, zakamarkami, w których to w każdej chwili może się wynurzyć potwór. Nie mamy ze sobą żadnej broni palnej, a jakakolwiek bliska konfrontacja i tak zakończy się naszą śmiercią. Należy nastawić się na sporo emocji, grozy, skradania i chowania.

 

 

Star Ocean: First Departure R – 5 grudzień

 

 

5 grudnia zaś ukaże się dzieło Square-Enix. Jest to remake gry, która swą premierę miała w 1996 roku. Co jednak ciekawe, oparty będzie w szczególności na poprzedniej odświeżonej wersji z 2007 roku na PSP. Produkcja z gatunku jRPG przenosi nas w przestrzeń kosmiczną. Jako załoga statku kosmicznego federacji Terran lądujemy na planecie Roak. Naszym nadrzędnym zadaniem jest zwalczenie groźnego wirusa. Musimy zatem wraz z mieszkańcami Roak poszukać lekarstwa na chorobę. Przy okazji od naszych działań być może będą zależeć losy przyszłej wojny. Wcielamy się tutaj w grupę bohaterów, z której pomocą musimy przemierzać różne lokacje na planecie. Maksymalnie możemy stworzyć ośmioosobową drużynę. Obok eksploracji i wykonywania zadań musimy również toczyć pojedynki z wrogami z wykorzystaniem magii oraz broni. Całość ukazana jest w widoku izometrycznym.

 

Assassin’s Creed Rebel Collection – 6 grudzień

 

 

Dzień później swą premierę będzie mieć Assassin’s Creed: The Rebel Collection. Jest to pakiet zawierający dwie gry: Assassin’s Creed: Black Flag i Assassin’s Creed: Rogue. Co niezwykle istotne, firma Ubisoft nie poszła na łatwiznę. Do tej pory mogliśmy się przyzwyczaić, że wiele gier wydawanych kilka lat po premierze, to po prostu produkcje przekonwertowane na nowy system. Tymczasem Ubisoft przygotował kilka niespodzianek dla graczy. Można liczyć między innymi na celowanie żyroskopem, wsparcie dla funkcji HD Rumble, jak i interfejs dotykowy, który został dostosowany do ekranu Switcha. W pakiecie klienci otrzymają także wszystkie DLC, które ukazały się po premierze obu gier.

 

Assassin’s Creed: Black Flag to tytuł, w którym przenosimy się do Złotej Ery Piractwa. Naszą postacią będzie Edward Kenway, który jest jednym z najbardziej znanych piratów na Karaibach. Zostaje on jednak wciągnięty w wojnę między Templariuszami a Asasynami. Naszym zadaniem jest eksploracja morza i wysp, walki z innymi okrętami, jak i również odkrycie legendarnego skarbu.

 

Assassin’s Creed: Rogue przenosi nas zaś do II połowy XVIII wieku, a dokładniej do okresu Wojny Siedmioletniej. Naszym bohaterem jest Shay Patrick Cormac, który decyduje się na zmianę dotychczasowej strony i przechodzi do Templariuszy. Od tego momentu zajmuje się on tropieniem i zabijaniem Asasynów. Akcja toczy się głównie na terenie Stanów Zjednoczonych.

 

Call of Juarez Gunslinger – 10 grudzień

 

 

Call of Juarez: Gunslinger to już czwarta odsłona popularnego cyklu, za który odpowiada polskie studio Techland. Nie jest to najnowszy tytuł, albowiem swą premierę miał w 2013 roku. Jednak po 6 latach pojawia się także na konsoli Switch. Ta zręcznościowa strzelanka przenosi nas na tereny Dzikiego Zachodu. Wcielamy się tutaj w rolę Silasa Geavesa, który jest łowcą nagród. Gra ma przede wszystkim charakter zręcznościowy. Będziemy mieć do wyboru całkiem spory arsenał broni palnej. Bardzo przydatny okazuje się specjalny tryb koncentracji, w którym to następuje spowolnienie akcji, a my samemu mamy lepsze szanse na trafienie przeciwników. Przy okazji możemy korzystać z systemu osłon, a sami przeciwnicy dostali ulepszone AI. Call of Juarez: Gunslinger zapewnia 3 drzewka rozwoju, gdzie każde różni się uzbrojeniem oraz sposobem walki. Oprócz typowej kampanii można tutaj w osobnej rozgrywce pojedynkować się z najlepszymi strzelcami czy po prostu brać udział w wielkiej strzelaninie.

 

 

 


Redaktor

Donson

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *