Najciekawsze premiery Nintendo Switch luty 2020
PublicystykaRecenzja
PublicystykaArtykuł

Przegląd najciekawszych premier – luty 2020

Jak w każdym miesiącu przyszedł czas na prezentację najciekawszych tytułów…

1 lutego 2020

Jak w każdym miesiącu przyszedł czas na prezentację najciekawszych tytułów na Switcha, które pojawią się w najbliższych dniach. Zapraszamy zatem do sprawdzenia, jakie najlepsze gry naszym zdaniem pojawią się na Switcha w lutym.

 

The Dark Crystal: Age of Resistance Tactics – 4 lutego

 

The Dark Crystal to kultowe fantasy, które pojawiło się na ekranach w 1982 roku. Z kolei w ubiegłym roku na Netfliksie zadebiutowała kontynuacja tego filmu. Sytuację tą zdecydowało się wykorzystać studio BonusXP, które wraz z Netfliksem w lutym zaprezentuje turową strategie opartą na fabule serialu. Przenosimy się tu do krainy Thra, gdzie wcielamy się w członków klanu Gelfingów. Rozpoczynamy rebelię, której celem jest uwolnienie się spod panowania imperium Skeksis. Naszym zadaniem zatem będzie wyzwolenie wszystkich 5 okolicznych krain. Jako dowódca małych oddziałów będziemy toczyć pojedynki w systemie turowym. Bardzo istotny jest dobór taktyki, metod ataku i obrony. Co niezwykle ważne, należy jak najlepiej wykorzystywać zdolności poszczególnych wojowników. W toku gry nabywają oni umiejętności, jak i można ulepszać ich bronie czy pancerze. Choć gra oparta będzie na serialu, to jednak wprowadzi wiele zupełnie nowych wątków.

 

 

Darksiders Genesis – 14 lutego

 

Na walentynki przewidziano premierę kolejnej odsłony serii Darksiders. Tym razem jest to jednak prequel poprzednich części. Naszymi głównymi bohaterami są dwaj z czterech Jeźdźców Apokalipsy – Wojna i Waśń. Otrzymują oni zadanie, którego celem jest pokonanie wszystkich mistrzów Lucyfera. Od tej misji zależy zachowanie równowagi we wszechświecie. Będziemy zatem przemierzać różne lokalizacje, pojedynkować się z licznymi wrogami. Każda z postaci dysponuje odmiennym systemem walki i uzbrojeniem. Dzieło studia Airship Syndicate zapewnia widok izometryczny, a przy tym możliwa jest tu lokalna lub internetowa współpraca dwóch graczy na jednym ekranie.

 

 

 

Devil May Cry 3 Dante’s Awakening Special Edition – 20 lutego

 

Devil May Cry to jedna z kultowych serii gier akcji. Premiera pierwszej części miała miejsce w 2001 roku. Devil May Cry 3 Dante’s Awakening Special Edition na PS 2 ukazała się z kolei w 2005 roku. Teraz wreszcie będzie można ją wypróbować także na Switchu! Jest to o tyle istotne, gdyż 3. odsłona uchodzi dziś za jeden z najlepszych slasherów w historii. Fabularnie osadzeni jesteśmy w wydarzeniach dziejących się przed pierwszą częścią gry. Naszym zadaniem jest tu oczywiście za pomocą pokaźnego arsenału broni eliminowanie wszystkich przeciwników. Wielu fanów z pewnością ucieszy fakt, że w Dante’s Awakening wprowadzony zostanie system zmiany stylu walki, który pojawił się dopiero w Devil May Cry 4. To bardzo ważne, gdyż w oryginale system walki wybierało się jedynie przed misją.

 

 

Samurai Shodown – 25 lutego

 

Mamy tutaj do czynienia z rebootem słynnej serii z lat 90. Warte przypomnienia jest to, że pierwszy Samurai Shodown ukazał się w 1993 roku. Dla wielu osób jest to gra kultowa. Za jej odnowienie odpowiada studio SNK Playmore. Postawiono tu na klasyczne rozwiązania, czyli widok z boku oraz rozgrywanie pojedynków na różnych arenach. Do dyspozycji mamy 16 wojowników, w tym 3 zupełnie nowe postaci. Jako typowa bijatyka gra ta charakteryzuje się systemem ataków i uników. W czasie walki warto także kontrolować pasek życia czy też Rage Gauge, dzięki któremu możemy wyprowadzić specjalny bonusowy atak. Do tego obecny jest Super Special Move, który można użyć raz na rundę. Gra dostępna będzie w trybie single i multiplayer, a przy tym cechować się będzie bardzo ładną grafiką, w nieco mangowym stylu.

 

 

Two Points Hospital – 25 lutego

 

Ten tytuł to z kolei bardzo ciekawa propozycja dla miłośników strategii ekonomicznych i zarządzania. Znajdujemy się tu bowiem w miasteczku Two Pint County, w którym mieści się pokaźna klinika. Naszym zadaniem będzie jak najlepsze zarządzanie tym ośrodkiem. Jako dyrektor i ordynator szpitala nie tylko musimy zajmować się bieżącymi pacjentami, lecz również dbać o rozwój szpitala. Istotny będzie zatem nasz budżet, dbanie o jak najlepszą opinię kliniki. Z czasem będziemy zmuszeni zakupić nowy sprzęt, zatrudniać kolejnych specjalistów lub wysyłać bieżących lekarzy na szkolenia. Możemy także rozpocząć badania nad nowymi metodami leczenia. Tak więc jako dyrektor będziemy mieć całkiem sporo na głowie. Warto wiedzieć, że Two Points Hospital dostępny będzie także w trybie multiplayer, dzięki czemu można liczyć na pomoc innych graczy.

 

Mega Man Zero/ZX Legacy Collection Switch – 25 luty

 

Capcom dla użytkowników Switcha przygotował kolekcję odświeżonych platformówek z serii Mega Man Zero oraz Mega Man ZX. Zestaw ten zawierać będzie 4 gry z platformy Game Boy Advance: Mega Man Zero, 2, 3 i 4 oraz dwie z Nintendo DS: Mega Man ZX, Mega Man ZX Advent. W pierwszej serii naszym bohaterem jest Zero, który uczestniczy w wojnie między ludźmi a robotami. Z czasem okazuje się jednak, że prawdziwym wrogiem jest ktoś zupełnie inny. Z kolei w Mega Man ZX znajdujemy się 200 lat później, gdzie bohaterom przyjdzie mierzyć się z Maverickami. We wszystkich odsłonach mamy do czynienia z widokiem z boku, gdzie poruszamy się w prawą stronę. Musimy pokonywać przeszkody, omijać pułapki, walczyć z wrogami. Nowy zestaw na Switcha posiada specjalny tryb rankingowy Z Chaser, w którym to wykonujemy zadania na czas.

 

 

 

Metro Redux – 28 lutego

 

Książki Dmitrija Głuchowskiego z serii Metro okazały się międzynarodowym sukcesem, dlatego też nie dziwi fakt, iż stworzono na ich podstawie gry. Metro 2033 oraz Metro Last Light również zyskały uznanie fanów i krytyków na całym świecie. Z myślą o konsolach nowej generacji wydano odświeżone wersje obu tytułów, przez co zyskały one na grywalności oraz samej grafice. To właśnie 2033 i Last Light wchodzą w skład Metro Redux. Przenosimy się tu do roku 2033, kiedy to resztki ocalałych po wojnie nuklearnej mieszkańców miasta żyją w sieci moskiewskiego metra. Naszym głównym bohaterem jest Artem. Mieszka on na jednej z krańcowych stacji metra, która zaczyna być atakowana przez tajemnicze stwory. Artem zostaje wysłany z misją do Polis – stolicy metra. Na swej drodze zetknie się nie tylko z innymi mieszkańcami metra, lecz i wieloma potworami, grupami komunistów, faszystów. Metro Last Light z kolei stanowi kontynuację gry, w której Artem ponownie musi ocalić metro przed zagrożeniem. Jest to typowa strzelanka przeplatana elementami fabularnymi, skradaniem. Chwalona jest w szczególności za poziomy trudności, zmniejszoną ilość amunicji.

 

 


Redaktor

Donat "Donson" Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *