Przegląd najciekawszych premier Nintendo Switch– marzec 2020

Przegląd najciekawszych premier – marzec 2020

Powoli za nami koniec zimy, której właściwie nie było. Marzec…

1 marca 2020

Powoli za nami koniec zimy, której właściwie nie było. Marzec to jednak nie tylko pierwsze dni wiosny, lecz i kilka ciekawych premier gier na Nintendo Switch. Postanowiliśmy zatem wybrać najbardziej interesujące.

 

Pokemon Mystery Dungeon: Rescue Team DX – 6 marca

 

Na początek marca zapowiedziany jest remake popularnej gry z serii Pokemon. Mamy tutaj do czynienia z turową grą RPG, gdzie trafiamy do świata Pokemon. Nasz główny bohater w wyniku przedziwnych okoliczności trafia do tego świata, gdzie zostaje jednym z Pokemonów. Niestety nic nie pamiętamy z przeszłości, dlatego ruszamy na wyprawę w celu poszukiwania wskazówek. Na miejscu niestety okazuje się, że świat uległ wielu zniszczeniom. Musimy zatem skompletować ekipę ratunkową oraz pomóc innym stworkom. Naszym zadaniem zatem będzie przemierzanie różnych krain, wykonywanie zadań, jak i walka z wrogimi stworkami. Same pojedynki odbywają się w dynamicznym trybie turowym, gdzie przeciwnicy mogą również w tym samym czasie wykonywać ruchy i ataki. Gra posiada przyjemną ścieżkę dźwiękową oraz grafikę w stylu cel-shadingu.

 

 

 
 

Overpass – 12 marca

 

Overpass to z kolei przykład gry wyścigowej, w której to możemy siąść za kierownicą quada lub samochodu terenowego. Dzieło Zordix Racing będzie idealne dla miłośników off-roadu oraz dynamicznej jazdy. Twórcy bowiem postarali się o bardzo zróżnicowane trasy, które wymagają sporych umiejętności od graczy. Będziemy zatem ścigać się w górach, lasach, na mokradłach, bagnach czy też po rumowiskach skalnych. W Overpass dostępne są realne samochody, które zostały znakomicie odwzorowane. Każdy z pojazdów posiada zupełnie inny styl jazdy. Często to właśnie od prawidłowego wyboru pojazdu zależeć będzie wykonanie zadania. Gracz musi nie tylko uważać na przeszkody, lecz i stan swego samochodu. Można tu zagrać w trybie kampanii, pojedynczych wyścigów, jak i multiplayer.

 

 
 

 

Langrisser I & II – 13 marca

 

Dzień później zapowiedziana została premiera zestawu dwóch remake’ów gier typu jRPG z lat 90. Dzieło Chara-Ani Corporation przenosi nas do fantastycznego świata, w którym toczy się pojedynek między siłami dobra i zła. Na początku wcielamy się w księcia Ledina, którego zadaniem jest obrona królestwa Baldea. W drugiej zaś części naszym bohaterem jest Elwin, który musi zadbać o pokój między dwiema stronami. Obie części zostały podzielone na scenariusze. Możemy w ich trakcie poznać wcześniejsze czy aktualne losy bohaterów, jak i toczyć pojedynki z wrogami. Sama walka odbywa się w systemie turowym, a my dowodzimy armią kilkudziesięciu wojowników. Możemy w toku gry zdobywać nowe umiejętności oraz przedmioty. Nowa odsłona to przede wszystkim usprawniony system sterowania oraz oprawa audiowizualna w duchu oryginału.

 

 

My Hero One’s Justice 2 – 13 marca

 

Tego samego dnia na rynku pojawi się gra od studia Byking. Jest to produkcja, która bazuje na popularnym anime My Hero Academia. Jest bezpośrednią kontynuacją bijatyki, która ukazała się na Switcha w 2018 roku. Zostajemy tu przeniesieni do alternatywnej wersji Japonii, gdzie współcześnie wiele osób obdarzonych jest wyjątkowymi mocami. Naszym bohaterem jest jednak Izuku Midoriywa, który urodził się bez żadnej mocy. W pewnym momencie jednak legendarny wojownik Toshinori Yagii przekazuje naszemu bohaterowi swe moce. Od tego momentu musimy walczyć na różnych arenach. Podczas pojedynków jeden na jednego liczy się nie tylko nasza zręczność, lecz i umiejętności bohatera, pomoc ze strony innych postaci. Ważne jest to, że możemy wybrać także innych bohaterów z tego anime. Gra ta zapewnia kampanię fabularną oraz tryb sieciowy.

 

 

Animal Crossing: New Horizons – 20 marca

 

20 marca ukaże się piąta pełnoprawna odsłona z serii Animal Crossing. Seria ta ceniona jest ze względu na przenoszenie się do wirtualnego świata, w którym można wręcz prowadzić drugie życie. Jesteśmy pracownikiem firmy Nook Inc., który trafia na wyspę pod nową inwestycję. Okazuje się, że jednak mamy bardzo mało środków i wszystko musimy zacząć niemal od zera. Musimy zatem szukać materiałów do budowy oraz gotowych przedmiotów. Naszym zadaniem będzie nie tylko budowa nowych obiektów, lecz i rolnictwo, handel. Możemy także nawiązywać kontakt z innymi mieszkańcami wyspy, graczami online. Gra oferuje opcję wspólnej zabawy do 4 graczy lokalnie lub 8 online. Czas w niej płynie dokładnie tak samo jak w realnym świecie.

 

 

 
 

Doom 64 – 20 marca

 

Tego samego dnia ukaże się reedycja hitu z lat 90. Dzieło id Software to chronologicznie trzecia część serii, gdzie trafiamy na księżyce Marsa: Deimos oraz Fobos. Wcześniej podczas ich bombardowania nieoczekiwanie przetrwały resztki sił ciemności, które potrafią wskrzeszać piekielne demony. Na miejscu zostajemy jedynym członkiem zdziesiątkowanego oddziału wojskowego. To od nas zatem zależą losy świata. Musimy zatem przemierzyć ponad 30 poziomów składających się na labirynty. Spotkamy w nich różne demony, które możemy pokonać przy użyciu bogatego arsenału broni. W przeciwieństwie do popularnych obecnie remake’ów, Doom 64 jest identyczny jak wersja z 1997 roku.

 

 

La-Mulana 2 – 20 marca

 

Kolejna premiera tego samego dnia, którą jest gra od Nigoro i GR3 Project. Ta kontynuacja platformówki swą premierę na pecety miała w 2018 roku. Teraz ukazuje się także na Switcha. W pierwszej części z 2005 roku kierowaliśmy Lemezą Kosugim, który był archeologiem na wzór Indiany Jonesa. W drugiej zaś części naszą bohaterką jest jego córka. Niedaleko pada jabłko od jabłoni, albowiem także i ona jest archeologiem w charakterystycznym stroju. Wyrusza ona do Skandynawii na poszukiwania skarbów związanych z nordyckimi legendami. Musimy zatem przemierzać różne poziomy pełne pułapek, skarbów i przeciwników. Z czasem zdobędziemy nowe bronie i ekwipunek. Produkcja ta utrzymana została w 8-bitowej stylistyce.

 

 

One Piece: Pirate Warriors 4 – 27 marca

 

Dzieło od Omega Force to trzecioosobowa gra akcji, w której łączone są motywy mangi One Piece z grą Dynasty Warriors. Trafiamy do fantastycznego świata pełnego piratów. Kierujemy tutaj załogą znaną jako Słomkowe Kapelusze pod przewodnictwem kapitana Luffyego. Tytuł ten wiele bazuje na wydarzeniach znanych z komiksów, więc będzie sporą gratką dla fanów całej serii. Naszym głównym zadaniem będzie walka z wieloma przeciwnikami. Możemy sterować różnymi postaciami, które mają odmienny styl walki. Całość wykonana została w trójwymiarowej, nieco komiksowej stylistyce. Dostępny jest tu tryb single oraz multiplayer.

 

 
 

Railway Empire: Nintendo Switch Edition – 27 marca

 

Dzięki grze od studia Gaming Minds możemy pokierować linią kolejową, która dzięki naszym odpowiednim decyzjom może stać się wielkim imperium. Jest to strategia ekonomiczna, która rozpoczyna się około 1830 roku w Stanach Zjednoczonych. Musimy dbać o całą infrastrukturę i biznes kolejowy. Naszym zadaniem zatem jest budowa nowych torów, remont aktualnych, kupowanie nowych pociągów i wagonów, modernizacja stacji kolejowych. Musimy także dbać o połączenia pasażerskie oraz transportowe, jednocześnie walcząc z konkurencją. W grze mamy do czynienia z pięcioma okresami historycznymi, pełnymi nowych technologii.

 

Saints Row IV: Re-Elected – 27 marca

 

Także i tego samego dnia premierę będzie miała kolejna część serii Saints Row. Pierwotnie gra ta ukazała się w 2013 roku, by prawie po 7 latach zaistnieć także na Switchu. Dzieło Voliton Inc. jest bezpośrednią kontynuacją trzeciej części. Ziemia zagrożona jest inwazją kosmitów. Ci porywają naszego bohatera, który jest przywódcą grupy Saints Row. Kosmici umieszczają go wewnątrz wirtualnej symulacji Steelport. Musimy tutaj wykonywać szereg misji, jak i dokonywać skoków w wirtualnym czasie. Rozgrywka ma charakter podobny do poprzednich części, jednak tym razem nasz bohater zyskał nadludzkie moce.

 

 

 
 

Gigantosaurus The Game – 27 marca

Ostatnią grą w naszym zestawieniu premier jest dzieło od Wild Sphere. Gra ta oparta jest na animacji Gigantosaurus od Disney Junior. Wcielamy się tutaj w sympatycznych dinozaurów znanych z oryginału: Czupurę, Miłkę, Rudzię i Dudka. Naszym zadaniem jest pokonywanie kolejnych poziomów w grze, wypełnianie misji. W części platformowej będziemy zatem przemieszczać się od punktu A do B, skakać, zbierać przedmioty, walczyć z przeciwnikami. W grze obecne są jednak specjalne wyścigi. Możemy mierzyć się z innymi postaciami na torach wyścigowych. W grze wprowadzono tryb kooperacyjny do 4 graczy.
 


 


Redaktor

Donat "Donson" Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *