Nintendo Switch Premiery czerwiec 2021

Przegląd najciekawszych premier na Nintendo Switch – czerwiec 2021

Przed nami powoli lato, więc i na zewnątrz coraz więcej…

30 maja 2021

Przed nami powoli lato, więc i na zewnątrz coraz więcej słońca. Dla młodszych graczy to także ostatni miesiąc nauki, po którym przyjdzie pora na wakacje. Dla nas jednak czerwiec to czas, kiedy na rynku pojawi się całkiem sporo ciekawych gier na Nintendo Switch. Jak w każdym miesiącu, postanowiliśmy podzielić się z Wami tytułami, które będą mieć niedługo premierę.

 

DC Super Hero Girls: Teen Power – 4 czerwca

 

Zaczynamy od produkcji, która najbardziej przypadnie do gustu młodszym graczom. DC Super Hero Girls: Teen Power to bowiem gra licencyjna na Nintendo Switch oparta na serialu o tym samym tytule. Głównymi bohaterkami są znane z komiksów DC: Wonder Woman, Batgirl oraz Supergirl. Muszą one pilnować porządku w Metropolis i walczyć z czarnymi charakterami, do których należą: Catwoman, Harley Quinn i Star Sapphire. Naszym zadaniem będzie przemierzanie ulic miasta, walka z przeciwnikami, wykonywanie poszczególnych zadań. Możemy przy okazji także obserwować życie codzienne superbohaterek. Całość została wykonana w bardzo ciekawej, kreskówkowej stylistyce. 

 

Ninja Gaiden: Master Collection – 10 czerwca

 

Ninja Gaiden to dla jednych kultowa seria gier komputerowych, które pojawiły się na rynku w latach 90. W przypadku Master Collection na Switcha mamy do czynienia z odnowionymi wersjami 3 tytułów: Ninja Gaiden Sigma, Sigma 2 oraz Ninja Gaiden 3: Razor’s Edge. Są to gry akcji TPP, w których wcielamy się w wybranego wojownika ninja. W pierwszej części naszym bohaterem będzie Ryu, który wyrusza na misję pomszczenia swojej rodziny. W kolejnych grach będziemy mieć do czynienia z innymi postaciami. Sama rozgrywka polega na efektownych i dynamicznych pojedynkach z przeciwnikami. Do wyboru mamy zarówno broń białą, jak i kombinacje ciosów. 

 

 

Game Builder Garage – 11 czerwca

 

Dzień później na rynku pojawi się ciekawa aplikacja, dzięki której będziemy mogli samodzielnie tworzyć gry na swoim Nintendo Switch. Dzięki niej w niezwykle prosty sposób nauczymy się podstaw programowania. Pomagać nam będą w tym specjalne stworki zwane Nodonami. Poprowadzą nas krok po kroku przez kreator gier. Game Builder Garage umożliwia tworzenie gier platformowych, strzelanek, wyścigów czy też produkcji wyglądających niczym gry retro. Możemy je w każdej chwili testować, nanosić poprawki. Dzięki specjalnej społeczności Nintendo, możemy swoje gry udostępniać innym, jak i testować ich projekty. 

 

 

Ender Lilies: Quietus of the Knights – 22 czerwca

 

Tym razem propozycja dla miłośników gier typu metroidvania. Miejscem akcji jest Królestwo Końca, które w wyniku tajemniczych sił zostaje zniszczone. Groźny deszcz bowiem zamienia mieszkańców w bestie. Bohaterką gry jest Lily, czyli kapłanka władająca nadnaturalnymi mocami. Problem w tym, że cierpi na amnezję, więc dopiero wraz z nią będziemy odkrywać tajemnice tego królestwa. Rozgrywka ukazana została z boku, gdzie przemierzamy posępne krainy i walczymy z przeciwnikami. Naszą główną bronią będą dusze pokonanych wrogów. Sama walka polega nie tylko na wykorzystaniu ich umiejętności, lecz także i znalezieniu słabych punktów u kolejnych bossów i ich wojowników. 

 

 

Alex Kidd in the Miracle World DX – 24 czerwca

 

Na naszej liście czas na zremasterowaną platformówkę. Oryginalna wersja ukazała się w 1986 roku, więc mamy do czynienia z całkiem długim powrotem. Poprzednio była SEGA, teraz będzie Nintendo. Bohaterem gry jest Alex, który pewnego dnia odkrywa, że jest zaginionym synem króla Gromu. Ponieważ kraina ta zostaje zaatakowana przez złego czarnoksiężnika, Alex decyduje się wyruszyć na niebezpieczną wyprawę do Gromu. Jest to klasyczna platformówka, gdzie przemieszczamy się cały czas w prawo, aż do końca mapy. Walczymy z wrogami, omijamy pułapki i przeszkody, toczymy pojedynki z bossami. W porównaniu do oryginału rozgrywka została nieco uproszczona, wprowadzono nowe poziomy, przeciwników, jak i oczywiście zmieniono szatę graficzną. 

 

 

Legend of Mana – 24 czerwca

 

I kolejny remaster w naszym zestawieniu, tym razem produkcji z 1999 roku. Legend of Mana to gra typu jRPG, w której to znajdujemy się w świecie Fa’Diel. Jest to kraina, gdzie zniszczeniu uległo Drzewo Many. Było ono odpowiedzialne za tworzenie i kontrolowanie życia. Teraz niestety świat jest opustoszały, a naszym zadaniem jest przywrócenie Drzewa do życia, jak i uratowanie Fa’Diel. Klasycznie rozgrywka polega na eksploracji, walce, wykonywaniu zadań. Ciekawy jest jednak system gry o nazwie Land Make, gdzie dzięki zbieranym artefaktom możemy pomóc w zakładaniu i rozwijaniu nowych miast. W remasterze możemy liczyć również na minigrę, jaką jest Ring Ring Land. 

 

 

Mario Golf: Super Rush – 25 czerwca

 

Dla wielu z nas Nintendo kojarzy się z Mario, więc nie dziwimy się, że co pewien czas możemy zagrać w nową grę z tym bohaterem. Tym razem mamy do czynienia z kolejnym tytułem z serii, który ukaże się na Nintendo Switch będącej połączeniem świata sympatycznego hydraulika z grą w golfa. Naszym zadaniem będzie oczywiście trafienie piłeczką do dołka w jak najmniejszej ilości uderzeń. Mamy do dyspozycji różnych bohaterów, kije, a także od czasu do czasu powerupy. Przy okazji możemy dzięki misjom fabularnym wykonywać różne misje zlecane przez mieszkańców krainy. 

 

Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 – 25 czerwca 

 

Tony Hawk to jedna z bardziej popularnych serii gier na przełomie XX i XXI wieku. Szczególnym powodzeniem wśród graczy cieszyły się 3 pierwsze części. Na jesieni zeszłego roku na rynku pojawiły się zremasterowane dwie pierwsze odsłony, a teraz będziemy mogli zagrać w nie również na Nintendo Switch. Twórcy postawili na zupełnie nową warstwę wizualną, jak i wprowadzili więcej zadań do wykonania czy też tricki na desce, które pojawiły się dopiero w późniejszych częściach. Jest to gra, która z pewnością spodoba się nieco starszym graczom, pamiętającym te gry z PSX-a czy dawnych pecetów. 

 

 

Destroy All Humans! – 29 czerwca

 

Czerwiec ewidentnie będzie stał pod znakiem remasterów. Tym razem bowiem mowa o grze z 2005 roku, która ponownie zawita na konsole. Jest to humorystyczna gra akcji, w której to wcielamy się w najeźdźcę z kosmosu, który będzie terroryzował mieszkańców Ziemi. Naszym bohaterem jest Cryptosporidium-137. Ten kosmita przybywa na naszą planetę w 1959 roku w celu odnalezienia swojego przedstawiciela, który miał zająć się misją związaną z ludzkim DNA. Będziemy zatem przemierzać amerykańskie miasta, atakować ludzi, walczyć z wojskiem i tajnymi agencjami. Do dyspozycji mamy cały arsenał mocy i broni. Całość ma całkiem ciekawy i barwny styl. 

 

 

Disgaea 6: Defiance of Destiny – 29 czerwca 

Tym razem dosyć ciekawy RPG, który jest już szóstą odsłoną całej serii. Naszym bohaterem jest tutaj Zedd, czyli nieumarły obdarzony magicznymi mocami. Toczy on nieustanny pojedynek z jednym z bogów. Aby po wielu porażkach wreszcie liczyć na zwycięstwo, z naszym bohaterem musimy podróżować po różnych krainach i szukać sojuszników do kolejnego pojedynku. Będziemy zatem eksplorować świat, toczyć turowe pojedynki z innymi. Ogromnym atutem tej produkcji jest absurdalny klimat, gdzie gra wręcz nabija się z tradycji gatunku. 

 

Zombies Ate My Neighbors and Ghoul Patrol – 29 czerwca

 

Na sam koniec może nie remaster, ale nieco odświeżona wersja dwóch gier z lat 1993-1994. To produkcje z gatunku shotem’up, gdzie wcielamy się w nastolatków chroniących swoich sąsiadów przed różnymi niebezpieczeństwami. Przyjdzie nam zatem walczyć z zombiakami, wampirami, mumiami, upiornymi lalkami czy też Marsjanami. Do dyspozycji mamy spory arsenał broni, power’upów, a z każdą uratowaną osobą dostajemy więcej punktów doświadczenia. 

 


Redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *