Premiery Nintendo Switch czerwiec 2022

Przegląd najciekawszych premier na Nintendo Switch – czerwiec 2022

Nawet się nie obejrzeliśmy, a tu już o krok od…

31 maja 2022

Nawet się nie obejrzeliśmy, a tu już o krok od lata i sezonu wakacyjnego. Pewnie wielu z was myśli już o wolnym od szkoły czy też wyjeździe na upragniony urlop. Zanim jednak do tego dojdzie, warto zapoznać się z grami na Switcha, które pojawią się w nadchodzącym miesiącu. Jest wśród nich kilka indie perełek, a także dwie premiery od samego Nintendo!

 

Silt – 1 czerwca

Już 1 czerwca zagrać będziemy mogli w grę przygodową od studia Spiral Circus. Wcielamy się tutaj w płetwonurka, który będzie eksplorował morskie głębiny. Pod względem graficznym tytuł ten może się nam kojarzyć z Limbo, zaś w przypadku rozgrywki z Abzu. Jest to raczej propozycja dla miłośników ładnych i ciekawych gier, gdzie sama rozgrywka schodzi na drugi plan. Będziemy zatem przemieszczać się pod wodą, obserwować toczące się tam życie, jak i wchodzić w interakcję z niektórymi morskimi zwierzętami. Tytuł ten cechuje się monochromatyczną grafiką 2D oraz klimatyczną ścieżką dźwiękową.

 

Card Shark – 2 czerwca

Dzień później ukaże się kolejna nietypowa produkcja, tym razem od studia Nerial. Naszym bohaterem jest tu pewien szuler żyjący w XVIII-wiecznej Francji. Chłopak po burzliwych wydarzeniach przystaje do szajki oszustów, którzy podróżują po kraju i zajmują się ogrywaniem innych w karty. Nasza rozgrywka polega na nauce poszczególnych gier, metodach oszustw, które możemy potem zastosować w czasie gry z innymi postaciami. Rozdania nie są jednak tak proste, gdyż wymagają od nas zapamiętania układów, jak i wykonywania sztuczek, które nie wzbudzą podejrzeń u przeciwników. Dzięki sukcesom będziemy mieć otwarte drzwi do kolejnych miejsc, aż w końcu wylądujemy na królewskich salonach. Sporą zaletą tej produkcji jest oprawa graficzna, która składa się z pięknie wykonanych ilustracji.

 

Mario Strikers: Battle League – 10 czerwca

Tym razem rozgrywka praktycznie dla wszystkich. Dzieło Nintendo to ciekawe podejście do świata Mario i piłki nożnej. Jest to gra zręcznościowa, gdzie toczone są pojedynki 4 na 4. Rozgrywka, jak i zasady często nie mają jednak wiele wspólnego z footballem. Dozwolone są tu różne chwyty, łącznie z faulami, więc pojedynki są niezwykle widowiskowe. Każda z naszych postaci ma unikalne umiejętności, które mogą się potem przydać na boisku. Do tego także możliwe jest w trakcie meczu zdobywanie doładowań, które pozwalają na wykonanie silnych strzałów, przeszkadzanie przeciwnikom. Mamy tu trochę postaci ze świata Mario, a przy tym dodatkowy ekwipunek, z pomocą którego zmienić można ich statystyki. Gra umożliwia rozgrywkę do 8 graczy, lokalnie lub online.


 

Fall Guys: Ultimate Knockout – 21 czerwca

Fall Guys: Ultimate Knockout to jeden z hitów pandemii, o którym w pewnym momencie było niezwykle głośno. Gra po blisko 2 latach od premiery pojawi się na Switchu i kilku innych platformach. Jednocześnie firma Mediatonic postanowiła zmienić jej charakter na grę typu free to play z mikropłatnościami. Jest to produkcja, która może się nam kojarzyć z popularnymi japońskimi teleturniejami. Rozgrywka odbywa się online, gdzie rywalizować ze sobą może do 60 graczy. Sterujemy nieco pokracznymi postaciami, a naszym zadaniem jest jak najszybsze dotarcie do mety. Mamy tu kilka etapów, a po każdym z nich eliminowana jest określona grupa zawodników. Musimy najczęściej biec przed siebie, omijać przeszkody, pułapki, a także możemy przeszkadzać innym graczom. Mamy tu kilkadziesiąt konkurencji, więc zabawa nie powinna się szybko nudzić. Wygrywa zawsze tylko 1 osoba!

 

Wreckfest – 21 czerwca

Tego samego dnia pojawi się także gra od Bugbear Entertainment. Nie jest to najnowsza produkcja, gdyż swoją premierę na PC miała już w 2018 roku. To niezwykle dynamiczna gra wyścigowa, w której to zasiadamy za sterami aut przeznaczonych wręcz do zniszczeń. Samo dojechanie do mety nie jest tu najważniejsze. Równie istotne jest przeszkadzanie przeciwnikom, doprowadzenie ich pojazdów do jeszcze gorszego stanu. Twórcy wprowadzili tu możliwość wprowadzania modyfikacji, a system zniszczeń faktycznie wpływa na jakość jazdy. Nasze zmiany w autach mogą sprawić, że będą szybsze, lecz bardziej narażone na zniszczenie bądź też wolniejsze, ale opancerzone. Mamy tu zarówno pojedyncze wyścigi, tryb kariery, jak i rozgrywki online.

 

Fire Emblem Warriors: Three Hopes – 24 czerwca

Kolejna premiera to gra od Omega Force, która jest następną odsłoną spin-offu głównej serii, jaką jest Fire Emblem. Jest to slasher z elementami RPG, w którym to trafiamy do świata Fódlan. Toczy się w nim wielki konflikt, w którym biorą również udział postaci znane z Fire Emblem: Three Houses. Możemy w zależności od misji wybrać jedną z dostępnych postaci, która ma swój unikalny styl walki. W trakcie rozgrywki głównie zajmujemy się rozbijaniem kolejnych przeciwników. Zdobywamy kolejne tereny, co przybliża nas do zwycięstwa. Ponownie gra z tej serii ma typowo mangowy klimat i oprawę graficzną.


Cuphead: The Delicious Last Course – 30 czerwca

Cuphead w 2017 roku okazał się jedną z najciekawszych i najlepszych gier niezależnych. Teraz po 5 latach dostajemy od StudioMDHR oficjalny dodatek, który zapewni kolejne godziny dobrej zabawy. Ponownie znajdziemy się w świecie wzorowanym na amerykańskich kreskówkach z lat 30. DLC zapewnia nam nową wyspę, na której to czeka nas sporo interesujących poziomów, przeciwników, jak i nowych bossów do pokonania. Dostaniemy także nowe pociski, uroki, a także będziemy mogli zagrać nową postacią, którą jest Miss Chalice.

 

Monster Hunter: Rise — Sunbreak – 30 czerwca

Tego samego dnia ukaże się dodatek do innej gry, jaką jest Monster Hunter: Rise. Sunbreak od studia Capcom to klasyczne DLC, gdzie dostajemy nową zawartość, jak i mechanizmy rozgrywki. Będziemy mogli wziąć udział w kolejnej kampanii fabularnej, tym razem rozgrywającej się na Elgado. Na naszej drodze staną zupełnie nowe potwory, a twórcy wprowadzili też nowy poziom trudności, który przypadnie do gustu wymagającym graczom. Możliwa jest tu zabawa w pojedynkę, jak i w trybie kooperacyjnym do 4 graczy.

 

Rabbids: Party of Legends – 30 czerwca

Na koniec naszego zestawienia gra od Ubisoftu, która będzie idealna dla każdego posiadacza Switcha. Znów będziemy mogli pokierować zabawnymi królikami. Tym razem tematycznie osadzona została ona w starożytnych Chinach. W zestawie mamy sporo minigier, które przeznaczone są dla kilku graczy. Będziemy zatem mogli uczestniczyć w pojedynkach na różnych arenach, a sama rozgrywka będzie tak samo emocjonująca, jak i zabawna. Część z gier polega na klasycznym sterowaniu, zaś w części wykorzystywać będziemy czujniki ruchu.  

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *