Najciekawsze premiery Nintendo Switch grudzien 2020

Przegląd najciekawszych premier na Nintendo Switch – grudzień 2020

Za nami już prawie cały pechowy 2020 rok. Pozostał tylko…

30 listopada 2020

Za nami już prawie cały pechowy 2020 rok. Pozostał tylko jeden miesiąc, dla wielu szczególny. Przed nami bowiem zarówno święta Bożego Narodzenia jak i powitanie nowego roku. Grudzień to także ostatnie ciekawe premiery na Switcha w 2020 roku. Postanowiliśmy zaprezentować kilka gier, które naszym zdaniem mogą najbardziej spodobać się użytkownikom Switcha.

 

Chronos: Before the Ashes – 1 grudnia

Już na samym początku miesiąca pojawi się Chronos: Before the Ashes od Gunfire Games. Mamy tutaj do czynienia z prequelem gry Chronos z 2016 roku. Oglądać zatem będziemy wydarzenia, które miały miejsce wiele lat przed tym, co działo się w I części gry. Tym razem wcielamy się w wojownika (może to być mężczyzna lub kobieta), który wyrusza na trudną wyprawę. Od jej powodzenia zależą losy całej krainy. Nasza podróż przebiegać będzie przez antyczny i pełen niebezpieczeństw labirynt. Napotkamy na swojej drodze różne potwory i demony. W miarę postępów będziemy zdobywać większe doświadczenie, zbierać lepsze wyposażenie bohatera. Walki wymagać będą od nas nie tylko dobrych ataków i obrony, lecz i strategicznego myślenia. Wzorem pierwszej części bardzo ciekawie prezentuje się tu system powrotu naszego bohatera po śmierci. Otóż respawn oznacza powrót do labiryntu dopiero po roku czasu. Im zatem częściej będziemy ginąc, tym nasza postać stanie się starsza. W niektórych sytuacjach może dojść do tego, że nasz młody bohater zamieni się z czasem w starą osobę. Gra ta cechuje się bardzo ciekawy stylem, w którym dominuje mrok i ponura atmosfera.

 

 

Empire of Sin – 1 grudnia

Tego samego dnia na Switchu ukaże się również Empire of Sin od Romero Games. Mamy tutaj do czynienia ze strategicznym tytułem, który osadzony w Chicago w latach 20. ubiegłego wieku, kiedy to w mieście jak i całych Stanach dominowała prohibicja. W grze kierujemy małą organizacją przestępczą, której celem jest zdominowanie miasta. Na początku wybieramy 1 z 14 historycznych postaci do kierowania gangiem. Może to być Al Capone, Angelo Genna, Mabel Ryley czy też Frankie Donovan. Każdy z nich posiada inne umiejętności przywódcze, co ma wpływ na dalszy przebieg rozgrywki. Z początku będziemy zajmować się hazardem, haraczami czy też handlem alkoholem. Z czasem zaczniemy walczyć z innymi gangami o prowincje, dzielnice. Główną osią będzie tu jednak handel alkoholem, zawieranie sojuszów. Będziemy także toczyć turowe pojedynki z innymi gangami, gdzie liczyć się będzie dobór naszych postaci, walka, uniki. W grze obecnych jest kilka kampanii, a sam tytuł ma całkiem ładną oprawę graficzną.

 

 

 

Sam & Max Save the World – 2 grudnia

Sam & Max: Sezon 1 to wydana w 2007 roku gra, która cieszyła się całkiem sporą popularnością wśród graczy. Teraz po 13 latach będziemy mieć do czynienia z jej remasterem, za który odpowiada Skunkape Games. Także i tutaj gra oczywiście oparta jest na licencji komiksu. Głównymi bohaterami są tutaj pies Sam oraz królik Max. Działają jako para detektywów, która musi rozwiązywać różne zagadki. W grze mamy do czynienia z 6 oddzielnymi epizodami, które jednak w pewnym momencie będzie coś ze sobą łączyło. Naszym głównym zadaniem będzie podążanie za tropami, rozmawianie z napotkanymi postaciami, zbieranie przedmiotów. Gra w porównaniu do oryginału posiada o wiele ładniejszą grafikę jak i rozbudowaną ścieżkę dźwiękową.

 

 

Immortals: Fenyx Rising – 3 grudnia

Immortals: Fenyx Rising to dzieło firmy Ubisoft, dzięki któremu będziemy mogli przenieść się do antycznej Grecji. Nasz główny bohater o imieniu Fenyx otrzymuje trudne zadanie wyruszenia na wyprawę, od której powodzenia zależą losy bogów jak i świata. Zadaniem Fenyxa będzie nie tylko pokonanie wrogów, lecz i odzyskanie esencji bogów, która przywróci im moce. Za wszystko bowiem odpowiada Tyfon, czyli pół-człowiek, pół-zwierzę, który szczerze nienawidzi bogów. Znajduje się on teraz na Złotej Wyspie, która będzie celem naszej wyprawy. Będziemy zatem poznawać wiele mitologicznych postaci, walczyć z wrogami, jak i przy okazji zyskamy szansę na poznanie własnej przeszłości. Wszystko to będzie działo się w pięknym o otwartym świecie, gdzie czeka na nas wiele misji do wykonania. Nasz bohater oprócz tradycyjnych broni będzie mógł korzystać także z magicznych mocy. Za wykonywane zadania i pokonanych wrogów zdobędziemy doświadczenie i przedmioty, które mogą być później zamieniane na ekwipunek, zwiększanie mocy.

 

 

 

Commandos 2: HD Remaster – 4 grudnia

Commandos to jedna z kultowych serii gier przełomu XX i XXI wieku. W przypadku 2. części mamy do czynienia z remasterem tytułu z 2001 roku. Dzięki temu ponownie będziemy mogli wcielić się w grupę komandosów, którzy głęboko za liniami wroga muszą wykonywać niezwykle trudne misje. Ich do wykonania będziemy mieć 10, z czego sama akcja będzie miała miejsce w Afryce Północnej, Europie, Azji. Gra podobnie jak oryginał cechuje się wysokim poziomem trudności, więc wszelkie nasze ruchy muszą być dokładnie przemyślane. Niektórych przeciwników będziemy w stanie ominąć, jednak często konieczna będzie konfrontacja. Konieczne zatem jest jak najlepsze wykorzystanie konkretnych postaci i ich umiejętności. Zmieniono tutaj oprawę graficzną, wygląd postaci, otoczenia, jak i sam interfejs.

 

 

John Wick Hex – 4 grudnia

John Wick to obecnie jedna z najbardziej znanych i lubianych postaci kina akcji. Doczekaliśmy się już 3 części z udziałem Keanu Reevesa, a 4. zapewne jest już w drodze. Nie dziwi zatem, że na bazie produkcji filmowej powstała również gra strategiczna. Wcielamy się tutaj oczywiście w Johna Wicka, który żyje i działa w świecie pełnym płatnych zabójców. Będziemy tu w systemie turowym mogli odtworzyć znane pojedynki z udziałem głównego bohatera. Do wyboru mamy zarówno broń palną, sztylety, jak i możemy postawić na walkę wręcz. Konieczne jest jak najlepsze wykorzystanie pozycji, uników, aby pokonać o wiele liczniejszych od nas przeciwników. Całość została utrzymana w nieco komiksowej stylistyce.

 

 

Puyo Puyo Tetris 2 – 8 grudnia

Tetris to jedna z najbardziej znanych i kultowych gier, która doczekała się niezliczonych wersji i modyfikacji. Tym razem już po raz drugi połączony jest on z inna kultową marką, jaką jest Puyo Puyo. Mamy tutaj do czynienia z kontynuacją gry z 2014 roku. Dzieło Sonic Team pozwala nam jednocześnie łączyć ze sobą tego samego koloru żelki Puyo jak i również ustawiać linie za pomocą klocków tetrisa. Mamy tu do czynienia z pojedynkiem z drugim graczem, którym możemy być komputer lub ktoś online. Obok zdobywania punktów i zmniejszania obiektów na naszej planszy, będziemy mogli również podrzucać przeciwnikowi niepotrzebne nam żelki czy klocki. Gra oferuje różne tryby, w tym także kooperacyjny online dla 3 graczy. Możemy tu liczyć na ładną grafikę, jak i ciekawe animacje.

 

Override 2: Super Mech League – 22 grudnia

Tuż przed świętami na Switchu pojawi się Override 2: Super Mech League od Modus Games. Mamy tutaj do czynienia z kontynuacją gry z 2018 roku, gdzie trafiamy 7 lat po wydarzeniach z Override: Mech City Brawl. Bierzemy tutaj także udział w starciach robotów, które kiedyś wykorzystywane były na wojnach. Większość pojedynków odbywa się na specjalnie wyznaczonych arenach. W porównaniu do poprzedniej części postawiono tutaj na wiele przeszkód czy elementów, które mogą nas wyeliminować z walki. Możemy wybrać spośród kilkudziesięciu maszyn, które różnią się wielkością, wyglądem, specjalnymi umiejętnościami. Dostępny jest tutaj zarówno tryb kariery jak i rozgrywki online. Gra cechuje się ładną oprawą 3D, animacjami.

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *