Najlepsze premiery Nintendo Switch Kwiecień 2021

Przegląd najciekawszych premier na Nintendo Switch – kwiecień 2021

Przed nami kwiecień, a więc za oknem powinna pojawiać się…

31 marca 2021

Przed nami kwiecień, a więc za oknem powinna pojawiać się typowa wiosenna pogoda. Wraz z nadejściem większej ilości słońca, będziemy mieć do czynienia także z kilkoma ciekawymi premierami na Switcha. Akurat kwiecień pod tym względem za bardzo nas nie rozpieszcza, jednak postanowiliśmy wybrać kilka wartych uwagi tytułów.

 

Lost Words: Beyond the Page – 6 kwietnia

 

Gra studia Sketchbook Games pojawiła się rok temu na pecetach, a teraz będzie mieć swoją premierę także na innych platformach. Mamy tutaj do czynienia z całkiem ciekawą platformówką, gdzie akcja umiejscowiona została wewnątrz pamiętnika młodej dziewczyny. Dzięki temu będziemy mogli śledzić wpisy nastolatki, bliżej poznawać jej historię. Sama fabuła stanowi przeplatanie się zwierzeń, dziennika z wymyślonymi przez dziewczynę fantastycznymi historiami. W tej platformówce 2D klasycznie przemierzamy kolejne poziomy, zbieramy przedmioty. Ciekawe jest to, że właśnie słowa, zdania z pamiętnika często zastępować nam będą typowe platformy. Ogromnym plusem gry są zagadki i łamigłówki logiczne, gdzie musimy korzystać ze słów z pamiętnika, co może mieć wpływ na dalszą historię.

 

 

Star Wars: Republic Commando – 6 kwietnia

 

Tego samego dnia na Switchu powinna ukazać się odświeżona wersja gry sprzed kilkunastu lat. Dzieło LucasArts bowiem miało swoją pierwotną premierę w 2005 roku. Produkcja ta oczywiście osadzona została w świecie Gwiezdnych Wojen, a dokładnie w czasie tak zwanych wojen klonów po II Epizodzie. Wcielamy się tu w przywódcę słynnego oddziału Delta złożonego z klonów. Jako elitarna drużyna komandosów będziemy mieć do wykonania niezwykle trudne zadania. Jest to typowy FPS, jednak urozmaicony przez system drużynowy. Otóż kierujemy liderem, który wspomagany jest przez pozostałych członków drużyny sterowanych przez SI. Możemy im wydawać komendy, wykorzystywać do określonych zadań, gdyż mają oni osobne specjalizacje. Naszymi misjami będą: dywersja, ratowanie zakładników, niszczenie baz przeciwnika.

 

 

The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel IV – 9 kwietnia

 

Ten jRPG od Nihon Falcom Corp obecny jest na PS4 od końca zeszłego roku, a teraz także będzie można w niego zagrać na Switchu. Mamy tutaj do czynienia z kontynuacją poprzedniej części. Jest to zatem propozycja dla tych osób, które raczej znają świat The Legend of Heroes. Nasze imperium Ereborian jest blisko wielkiej wojny. Jednak można jej zapobiec, czego podejmują się uczniowie jednej z klas. Naszym zadaniem na początek będzie odnalezienie zaginionego mentora, a następnie zwerbowanie do drużyny herosów. W toku rozgrywki kierujemy swoją drużyną, którą eksplorujemy świat, wypełniamy misje, jak i toczymy pojedynki turowe z przeciwnikami. Oczywiście w międzyczasie zdobywamy punkty doświadczenia. Małym smaczkiem dla fanów ponownie będą małe gierki, które będą dostępne w wybranych miejscach.

 

 

 

MotoGP 21  – 22 kwietnia

 

Trochę przyszło nam czekać na premierę nowej odsłony wyścigów jednośladów. Produkcja studia Milestone ponownie da nam możliwość ścigania się w ramach Motocyklowych Mistrzostw Świata. Oczywiście dzięki wykupionej licencji mamy tu do czynienia z prawdziwymi pojazdami, zespołami, zawodnikami i torami. Same zmagania podzielone są na różne klasy, więc możemy ścigać się w aż 5 kategoriach, w tym MotoGP i Red Bull MotoGP. Gra odtwarza cały zaplanowany na 2021 rok sezon, więc możemy poczuć się niczym uczestnicy prawdziwej rywalizacji. Możemy dołączyć do jednego z teamów, grać jako znany motocyklista, bądź też założyć własny profil i team. W grze ponownie będziemy mieć również do czynienia z wyścigami historycznymi, pełnymi legend i kultowych motocykli. Twórcy zapowiadają o wiele większy poziom trudności, zwiększone AI przeciwników, większą potrzebę patrzenia na parametry czy choćby dotkliwsze kary za przewinienia.

 

 

 

Wonder Boy: Asha in Monster World – 22 kwietnia

 

W 1994 roku, czyli zapewne nawet przed urodzeniem się wielu naszych czytelników, swoją premierę miała ciekawa platformówka Monster World IV. Teraz po blisko 30 latach będziemy mogli sprawdzić jej remake. Wzięło się za nie studio Artdink. Bohaterką tej gry jest Asha, która wyrusza na misję z celem uwolnienia czterech duchów, które są więzione przez złe siły. Na całe szczęście podczas niebezpiecznej podróży nie będzie sama, gdyż towarzyszyć jej będzie stworek Pepelogoo, którego moce niejednokrotnie się nam przydadzą. W tej produkcji oczywiście przemierzamy różne platformy, zbieramy przedmioty, omijamy pułapki i walczymy z przeciwnikami. Dzięki miksturom możemy leczyć swoją bohaterkę, a zebrane przedmioty w specjalnym mieście będziemy wymieniać na nowe tarcze, bronie. W porównaniu do oryginału gra zyskała nie tylko zupełnie nowy styl, lecz i grafikę 3D.

 

 

New Pokemon Snap – 30 kwietnia

 

Na koniec miesiąca ukaże się kolejna gra z serii Pokemon. Mamy tu do czynienia z kontynuacją pierwszego Snapa, który ukazał się w 1999 roku na N64. Ponownie wcielimy się w rolę fotografa, który w przeciwieństwie do trenerów Pokemon, nie będzie łapał zwierzaków, lecz uwieczniał je na swoich zdjęciach. Tym razem dzieło Bandai Namco Entertainment przeniesie nas na dzikie i praktycznie niedostępne tropikalne wyspy. Jako młody fotograf będziemy mieć za zadanie podglądanie Pokemonów, wykonywanie im zdjęć. Będziemy mogli poruszać się pieszo, za pomocą specjalnej amfibii. Dostaniemy do ręki cyfrowy aparat z możliwością zoomu. Ponadto otrzymamy ograniczoną ilość smakołyków i przynęt na stworki. Specjalny system będzie dawał nam oceny za zdjęcia.

 

 

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *