Najciekawsze premiery Nintendo Switch listopad 2021

Przegląd najciekawszych premier na Nintendo Switch – listopad 2021

Czas zdecydowanie szybko mija. Jeszcze niedawno cieszyliśmy się letnią pogodą,…

31 października 2021

Czas zdecydowanie szybko mija. Jeszcze niedawno cieszyliśmy się letnią pogodą, a tu coraz bliżej początku zimy. Listopad to miesiąc z coraz krótszymi dniami, brzydką pogodą. Dlatego też wiele wieczorów czy całe dni spędzimy w domu. Być może będzie to idealny moment na sprawdzenie nowych gier na Switcha. Oto nasza lista najciekawszych listopadowych premier.

 

World War Z – 2 listopada

World War Z to kooperacyjna gra z 2019 roku, która wreszcie ukaże się na Switchu. Tytuł ten oparty został na popularnym filmie z Bradem Pittem w roli głównej, choć tylko luźno do niego nawiązuje. W World War Z tworzymy z innymi graczami drużynę, a naszym zadaniem jest jak najdłużej przetrwać na wybranych mapach. Do wyboru mamy 4 postaci, z których każda ma inne umiejętności. W toku rozgrywki będziemy mogli odblokować nowe umiejętności, dostęp do innych broni. Oczywiście już na starcie mamy do wyboru spory arsenał broni palnej, która przydaje się w walce z przeciwnikami. Są nimi bardzo szybkie i niebezpieczne zombie, które potrafią zaskakiwać mocą czy kooperacją.

 

 

Just Dance 2022 – 4 listopada

Just Dance to jedna z najbardziej znanych muzycznych marek w świecie gier. Od lat mnóstwo graczy na całym świecie tańczy w rytm popularnych przebojów, wykonując układy wyświetlane na ekranie. Przed nami już 13. odsłona tej serii. Tytuł od Ubisoftu w zasadzie nie różni się od poprzednich wersji. Wybieramy tu jedną z kilkudziesięciu piosenek, a następnie próbujemy zdobyć jak najwięcej punktów, dzięki perfekcyjnemu wykonywaniu poszczególnych ruchów. Za ich rejestrację odpowiadać będzie aplikacja na naszym smartfonie. Mamy tu do wyboru kilka trybów, wśród których znajduje się Sweat Mode, nastawiony na jak największy wysiłek. Możemy także postawić na rozgrywkę kooperacyjną bądź online. Do wyboru mamy wiele ciekawych utworów:

Nails, Hair, Hips, Heels – Todrick Hall
Run the World (Girls) – Beyoncé Lyrics
Last Friday Night (T.G.I.F.) – Katy Perry
Believer – Imagine Dragons
China – Anuel AA, Daddy Yankee & KAROL G
Level Up – Ciara Lyrics
Rock Your Body – Justin Timberlake Lyrics
Chandelier – Sia Lyrics

Łącznie mamy do wyboru ich ponad 40, jak i możemy zdecydować się na wersję Just Dance Unlimited.

 

 

Smerfy: Misja Złości – 5 listopada

Tym razem propozycja skierowana głównie do najmłodszych. Ta platformówka pozwala graczom wcielić się w sympatyczne niebieskie stworki, które znamy z filmów i seriali. Tym razem Gargamel stworzył specjalne rośliny, które nie tylko zatruwają las, lecz także zwabiają i porywają Smerfy. Musimy zatem z pomocą tych stworków oczyścić las z zagrożenia. Możemy wybrać jedną z kilku postaci, która będzie przemierzać las, omijać pułapki, rozwiązywać zagadki. Bardzo pomocny będzie dla nas Smerfizer, którego wynalazł Pracuś. Pomaga on nam w skokach, lataniu, nurkowaniu, jak i walce z roślinami. W trakcie wędrówki zwiedzimy różne światy, które różnią się wyglądem, przeciwnikami i zadaniami do wykonania.

 

Star Wars: Knights of the Old Republic – 11 listopada

KotOR to jedna z najbardziej znanych gier z uniwersum Gwiezdnych Wojen, która dla wielu ma status kultowy. Pojawiła się na rynku w 2003 roku i będzie teraz dostępna na Switchu. Nie mamy tu jednak do czynienia z zapowiadanym remasterem, lecz oryginalną grą. W tej grze RPG mamy przedstawione wydarzenia toczące się około 4 tysiące lat przed Nową Nadzieją, czyli pierwszymi Gwiezdnymi Wojnami z lat 70. Są to czasy Starej Republiki. Toczy się tu pojedynek między Republiką wspieraną przez Jedi a adeptami Ciemnej Strony Mocy. Wcielamy się w bohatera, który może być żołnierzem, zwiadowcą, łajdakiem. Będziemy podróżować po różnych planetach, wykonywać zadania. Rozwijamy stopniowo swoją postać, a następnie możemy opowiedzieć się po jednej ze stron konfliktu. Ogromnym plusem gry jest to, że będziemy mogli odwiedzić miejsca znane z filmów i seriali świata Star Wars. Od naszych decyzji zależą dalsze losy historii.

 

 

Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition – 11 listopada

Tego samego dnia ukaże się na Switchu kolekcja kultowych dzieł, jednak w odświeżonej wersji. Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition od Rockstar obejmować będzie GTA III, GTA: Vice City oraz GTA: San Andreas. Na zaprezentowanym krótkim zwiastunie widać, że graficznie tytuły te prezentują się o wiele lepiej, na zupełnie innym poziomie. Wprowadzone ma być ponoć lepsze sterowanie, usprawnione celowanie i namierzanie, jak i bardziej czytelne minimapy z o wiele lepszą nawigacją. Wydanie to jednak już teraz wzbudza spore kontrowersje. Gracze od lat bowiem czekają na GTA VI, a tymczasem dostajemy klasyki w odświeżonej wersji, które nie będą tanie. Jak na taki remaster, to ceny na Switcha mają zaczynać się od 240 złotych. Tu jednak przyzwyczajeni jesteśmy do takich sytuacji. Bardziej narzekają posiadacze innych konsol. Ponadto wciąż nie zobaczyliśmy nic poza minutowym trailerem.

 

Shin Megami Tensei V – 12 listopada

Shin Megami Tensei V to tytuł na wyłączność dla posiadaczy Nintendo. Piąta odsłona znanej serii jRPG przenosi nas mniej więcej we współczesne czasy, do Tokio. Nasz bohater lub bohaterka to uczeń/uczennica liceum. Znajdujemy się w mieście akurat w momencie ataku legionu demonów. Musimy zatem spróbować przetrwać w tym trudnym środowisku, jak i walczyć z przeciwnikami. Odkrywamy w sobie jednak nowe moce, z których pomocą możemy kontrolować niektóre demony. Tworzymy z nich drużynę, po czym wyruszamy na różne misje. Będziemy eksplorować poszczególne regiony, a także toczyć pojedynki w trybie turowym z innymi demonami.

 

Kup Shin Megami Tensei V

 

 

Pokemon Brilliant Diamond/Shining Pearl – 19 listopada

Obchodzimy właśnie 25-lecie marki Pokemon. Z tego też powodu na rynku ukaże się remaster gier Pokémon Brilliant Diamond & Shining Pearl. To klasyczne gry z tej serii, które miały swoją premierę w 2007 roku. Wcielamy się tutaj w trenera lub trenerkę pokemonów. Akcja toczy się na fikcyjnej wyspie Sinnoh, która inspirowana była japońskim Hokkaido. Naszym zadaniem będzie łapanie nowych stworków, ich trening, toczenie pojedynków, jak i eksploracja wyspy. Będziemy mogli wykonywać różne misje, jak i walczyć z Team Galactic. Ukoronowaniem rozgrywki będzie złapanie jednego z legendarnych i rzadkich pokemonów. Nowe gry mają oczywiście odświeżoną warstwę graficzną. Wprowadzono jednak kilka nowości. Zyskaliśmy opcję automatycznego zapisywania postępów, tryb Experience Share, jednorazowe TMy.

Asterix & Obelix: Slap them All! – 25 listopada

Kolejna na naszej liście gra, która przypadnie do gustu zarówno młodszym, jak i starszym graczom. Tytuł od Mr. Nutz Studio oczywiście związany jest ze słynnymi komiksami i animacjami z Francji. Wcielamy się tutaj w przedstawicieli słynnej wioski Galów, którzy dzięki magicznemu napojowi od lat uprzykrzają życie Rzymianom. To typowa gra z gatunku beat ’em up, gdzie kierujemy się z lewej do prawej strony i walczymy ze wszystkimi przeciwnikami na naszej drodze. Będą nimi nie tylko Rzymianie, lecz i Normanowie, jak i różne grupy rabusiów, złoczyńców. Każda z naszych postaci ma unikalne ciosy i ich kombinacje. Wprowadzono tu także zestaw mini gier.

Kup Asterix & Obelix: Slap them All!

 

Beyond a Steel Sky – 30 listopada

Beyond a Steel Sky to od Revolution Software, która pojawiła się na rynku w 2020 roku, a teraz będzie dostępna na Switchu. Stanowi ona kontynuację Beneath a Steel Sky. Naszym bohaterem znów jest Robert Foster. Żyje on w świecie, który zdominowany jest przez sztuczną inteligencję. Oznacza to, że każdy nasz krok jest śledzony i czujemy się inwigilowani. Większość akcji dzieje się w Union City. Naszym zadaniem jest tutaj eksploracja całkiem sporego świata, gdzie możemy wykonywać różne działania. Te wpływają na dalszą historię, jak i wygląd samego świata. Gra stanowi połączenie kilku gatunków i stylów, gdzie mamy do czynienia z thrillerem, komedią, cyberpunkiem czy też motywami filozoficznymi. Bardzo ważna jest tu kwestia rozwiązywania zagadek.

 

 

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *