Premiery Nintendo Switch Listopad 2022

Przegląd najciekawszych premier na Nintendo Switch – listopad 2022

Powoli zbliżamy się do końca roku, a przed nami jeszcze…

31 października 2022

Powoli zbliżamy się do końca roku, a przed nami jeszcze świąteczny klimat. Zanim to jednak nastąpi, możemy cieszyć się kolejnymi ciekawymi premierami na Switcha. Czas zatem przyjrzeć się listopadowym nowościom na Nintendo Switch.

 

Harvestella – 4 listopada

Najnowsza gra od studia Square Enix to wyjątkowa podróż do fantastycznego świata. Znajdujemy się w miejscu, gdzie kryształy o nazwie Seaslight przez lata zapewniały równowagę w przyrodzie, zwłaszcza wprowadzając pory roku. Jednak nadszedł oto kataklizm Quietus, który nie tylko zaburzył ten układ, lecz również przyniósł pył, który zagraża życiu w krainie. Niestety z roku na rok to zjawisko się tylko wydłuża, co stwarza coraz więcej niebezpieczeństw. Wcielamy się tu w postać, która żyje w jednej z wiosek nawiedzonych przez Quietus. Wyrusza ona na wyprawę, aby odkryć, co stoi za tym zjawiskiem. Po drodze będziemy mogli jednak liczyć na pomoc innych bohaterów, w tym nawet osoby z przyszłości. Mamy tu połączenie kilku gatunków, gdyż zobaczymy elementy typowe dla RPG, RTS, a przy tym zajmować się będziemy uprawą farmy, craftingiem. Dzięki temu można tu liczyć na urozmaiconą rozgrywkę.

 

 

It Takes Two – 4 listopada

Tego samego dnia na Switchu wreszcie pojawi się ubiegłoroczny hit od studia Hazelight. Jest to jedna z ciekawszych gier kooperacyjnych ostatnich lat. Rose to dziewczynka, której rodzice nie żyją ze sobą w zgodzie i niedługo planują rozwód. Zrozpaczona Rose tworzy dwie lalki symbolizujące jej rodziców i prosi, by ci się nie rozchodzili. Nieoczekiwanie na drugi dzień Cody i May budzą się w ciałach tych lalek. Nietypowa książka o imieniu dr Hakim przedstawia im całą sytuację i oznajmia, że tylko dzięki współpracy będą w stanie powrócić do swoich oryginalnych postaci. Cody i May nie mają zatem wyjścia, przez co wyruszają w podróż pełną przygód, zagadek i zadań do wykonania. It Takes Two mocno bazuje właśnie na kooperacji, gdzie idealne zgranie obu graczy przynosi najlepsze efekty.

 

 

Football Manager Touch 2023 – 8 listopada

Niedługo na rynku pojawi się najnowsza odsłona słynnego Football Managera. Klasyczna wersja ominie jednak Switcha, na którym to pojawi się edycja Touch, która dedykowana jest urządzeniom z ekranem dotykowym. Ten sportowy menadżer od Sports Interactive będzie zatem nieco inną grą niż ta, która pojawi się choćby na PC. Menu, interfejs został dostosowany do mniejszego ekranu, ale funkcjonalność pozostała ta sama. Wcielamy się tu zatem w sportowego managera, który zarządza klubem – finansami, transferami, piłkarzami, treningami, taktyką na mecze. Dzięki wykupionym licencjom mamy tu do czynienia z prawdziwymi piłkarzami i klubami.

 

 

Sifu – 8 listopada

Sifu to typowa miejska bijatyka, która swoją światową premierę miała w lutym tego roku. Teraz pojawi się także na Switchu. Dzieło Sloclap opowiada nam historię pewnego mężczyzny, którego rodzina lata temu została zamordowana. Ten adept kung-fu poświęcił jednak mnóstwo czasu na treningi i plan zemsty. Teraz nadszedł czas zapłaty, gdzie będziemy mieć 24 godziny, aby rozprawić się ze wszystkimi wrogami. Idziemy tu po prostu przed siebie i walczymy z napotkanymi wrogami. Możemy korzystać ze swoich pięści, różnych przedmiotów, a w toku rozgrywki rozwijać postać. Nasz bohater dysponuje pewnym starożytnym artefaktem, który wskrzesza go po każdej śmierci. Po każdym powrocie jesteśmy jednak starsi. W końcu może dojść do tego, że nasza moc zostanie wyczerpana. Sporym plusem gry jest wysoki poziom trudności, więc można liczyć na wciągającą i wymagającą rozgrywkę.

 

 

Sonic Frontiers – 8 listopada

Dzięki kinowym hitom i nowym grom Sonic znów jest na fali. Dowodem tego jest najnowsze dzieło Sonic Team i Segi, a mianowicie Sonic Frontiers. Przenosimy się tutaj do Starfall Islands, gdzie w pozostałościach dawnej cywilizacji Doktor Eggman odnajduje artefakt, z pomocą którego aktywuje tajemnicze siły. Sonic wraz z przyjaciółmi tymczasem wpada do portalu, który przenosi go na Kronos Island. Musi on zatem wyruszyć na poszukiwania znajomych, jak i zbadać tajemnicę związaną z czasem. Z jednej strony mamy tu do czynienia z platformówką, jednak dodano do niej otwarty świat z 5 wyspami. Będziemy zatem podróżować po nich, wykonywać zadania, walczyć z wrogami czy zbierać różne przedmioty. Tym razem również Sonic będzie miał do dyspozycji szereg ciosów i kombinacji, które przydadzą się zwłaszcza w czasie walki z bossami.

 

 

Smurfs Kart – 15 listopada

Ekskluzywny tytuł na Switcha, za który odpowiada Eden Games. To kolejna już gra, w której bohaterowie znanych kreskówek czy innych gier zasiadają za sterami pojazdów i ścigają się na różnych torach. Tym razem wybór padł na popularne Smerfy. Ścigamy się tu na różnych trasach, na których to rozmieszczone są przeszkody, rampy, specjalnie dopalacze, a nawet ukryte skróty. W przeciwieństwie do wielu innych podobnych gier, nie ma tu na trasach specjalnych przedmiotów, lecz każda z postaci w grze ma swoją indywidualną umiejętność, której może użyć w czasie wyścigu.

 

 

Tactics Ogre: Reborn – 17 listopada

Kolejne na naszej liście dzieło od Square Enix. Mamy tu do czynienia z nową wersją gry z 2010 roku, która sama w sobie stanowiła remake produkcji z 1995 roku. Gra rozgrywa się w Valerii, która po śmierci króla podzieliła się na mniejsze kraje. Dochodzi do wojny o pełną władzę, którą wygrywa Gargham. To królestwo znane jest jednak z rządów twardej ręki, co nie podoba się innym. Głównym bohaterem gry jest Denim Powell, który jako obywatel byłego królestwa Walsta, staje się członkiem ruchu oporu. Tactics Ogre: Reborn cechuje się bardzo rozbudowaną kampanią, w której toczy się wiele wątków i można być świadkiem różnych zakończeń. Oprócz decyzji moralnych i taktycznych, w grze najważniejsze są walki, które odbywają się w systemie turowym, a my kierujemy kilkoma oddziałami.

 

 

Pokemon Scarlet/Violet – 18 listopada

Przed nami również premiera kolejnych Pokemonów. Wprowadza ona graczy do 9. już generacji Pokemonów, gdzie czeka na nas wiele nowych okazów, jak i sporo zmian w rozgrywce. Przenosimy się tu do świata znanego jako Paldea. Ma to być pierwszy w historii serii otwarty świat, który możemy dowolnie eksplorować. Dzięki temu nie musimy się trzymać wytyczonej historii i serii zadań. Nowością mają tu też być Pokemony typu Tera, które będą w stanie przybierać postać innych żywiołów, a większość z nich może mieć nawet 18 wersji. W zależności od wersji Scarlet lub Violet, będziemy mogli liczyć na inne specjalne Pokemony, wygląd postaci czy dodatki. Ponadto wprowadzono nowe systemy walki, wspólne rajdy graczy oraz wiele innych ciekawych ulepszeń.

 

 

Front Mission 1st: Remake – listopad (brak konkretnej daty)

Po raz kolejny na naszej liście Square Enix, które wraz z Forever Entertainment S.A. przygotowało odświeżoną wersję japońskiej gry z lat 90. Lądujemy tu w przyszłości, a dokładniej w 2090 roku. Główna akcja rozgrywa się na pacyficznej wyspie Huffman, o którą od lat walczą różne strony. Tym razem wojna toczy się między United States of the New Continent/USN a Oceania Cooperative Union/OCN. Jest to taktyczna gra RPG, gdzie kierujemy jedną ze stron, a do walki wykorzystujemy głównie specjalne mechy zwane Wanzerami. Wykonywać będziemy różne misje, modernizować jednostki wojskowe. Remake odznacza się zupełnie nową oprawą graficzną, gdzie przeszliśmy z 2D do 3D, jednak z zachowaniem oryginalnego klimatu.

 

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *