Najlepsze Premiery Nintendo Switch Luty 2021

Przegląd najciekawszych premier na Nintendo Switch – luty 2021

Za nami zimowy styczeń. Mamy nadzieję, że także i luty…

31 stycznia 2021

Za nami zimowy styczeń. Mamy nadzieję, że także i luty zapewni nam choć trochę śnieżnego klimatu. Pewne jest z pewnością to, że będzie to miesiąc z kilkoma ciekawymi premierami na Switcha. Tradycyjnie postanowiliśmy zatem sprawdzić, w co ciekawego będziemy mogli niedługo zagrać. Zapraszamy do lektury.

 

 

Blue Fire – 4 lutego

Na początku miesiąca ukaże się nowa gra od Robi Studios. Jest to całkiem ciekawa produkcja przygodowa akcji z gatunku TPP. Przenosimy się tutaj do tajemniczego królestwa Penumbra, który lata temu zostały pochłonięte przez ciemność. Nasz bohater wyrusza podróż po krainie, gdzie będzie miał przed sobą do odkrycia wiele zagadek i wyjątkowych miejsc. Naszym głównym zadaniem będzie eksploracja świata, gdzie możemy przemieszczać się po platformach, omijać pułapki i walczyć z przeciwnikami. Jak w typowych platformówkach naszymi wrogami będą różne potwory, wojownicy, jak i bossowie. Walki są tu niezwykle dynamiczne i polegają na szybkich unikach, kontratakach. Bardzo ważne w Blue Fire będzie wykonywanie zadań, zwiększanie umiejętności i ekwipunku bohatera. Gra cechuje się kreskówkową grafiką, jednak w mrocznym stylu.

 

 

Skyforge – 4 lutego

Tego samego dnia ukaże się Skyforge. Nie jest to nowy tytuł, gdyż pierwotnie ukazał się na PC już w 2015 roku. Dzieło od Allods Team to darmowa gra MMORPG, w której umieszczono typowe elementy dla gatunku fantasy i science fiction. Na początku wybieramy jedną z kilkunastu postaci, po czym zaczynamy eksplorować świat przedstawiony. Jak w typowym MMORPG naszym zadaniem będzie wypełnianie zadań, walka z wrogami, zdobywanie przedmiotów. Bardzo ważny jest tutaj system rozwoju postaci, gdzie w specjalnym drzewku decydujemy o wyborze konkretnej opcji. Dzięki ratowaniu wielu postaci z opresji, nasz bohater zyskuje większy status kultu w regionie. Gra cechuje się całkiem ładną trójwymiarową grafiką.

 

 

Little Nightmares II – 11 lutego

Wydana w 2017 roku gra Little Nightmares okazała się jedną z ciekawszych niezależnych produkcji tamtego roku. Teraz po 4 latach Tarsier Studios zdecydowało się na wydanie jej drugiej części. Bohaterka pierwszej części – Szóstka, powraca w Little Nightmares II, jednak tym razem nie będzie grała głównej roli. Najważniejszym bohaterem będzie chłopiec Mono. Wspólnie wyruszą do tajemniczej Wieży Sygnałowej, a Szóstka stanie się przewodniczką chłopca. Tu również naszym zadaniem będzie pokonywanie lub omijanie pułapek, rozwiązywanie łamigłówek, unikanie wrogów. W grze kontrolujemy jedną postać, zaś druga sterowana jest przez komputer. Także i tu mamy do czynienia z posępnym i mrocznym klimatem i muzyką.

 

 

 

Super Mario 3D World + Bowser’s Fury – 12 lutego

Jak Nintendo to Mario, jak Switch to Bowser’s Fury. Mamy tu do czynienia z odświeżoną wersją platformówki z 2013 roku. Nintendo zmieniło tu nieco grafikę, mechanikę gry i dodało nowy tryb gry. Po raz kolejny Mario wraz z przyjaciółmi musi ruszyć na misję w celu uratowania księżniczki. Twórcy postawili tu na widok TPP, który jednak w wybranych momentach przechodzi w klasyczny styl niczym z pierwszego Super Mario. Możemy tu obok Mario i Luigiego wybrać także Toada czy księżniczkę Peach. Charakteryzują ich odmienne umiejętności. Tradycyjnie będziemy przechodzić z jednej platformy na drugą, unikać przeszkód, walczyć z przeciwnikami. W nowym trybie Bowser’s Fury wraz z Mario i Bowserem Juniorem musimy powstrzymać Browsera, którego opętały tajemnicze siły i zaczyna demolować okolicę. Gra umożliwia tryb kooperacyjny do 4 graczy.

 

 

 

Azur Lane: Crosswave – 16 lutego

Wydana w 2020 roku gra Azur Lane: Crosswave po roku czasu pojawi się także na Switchu. Ten RPG akcji od Compile Heart wprowadza nas w świat, gdzie sojusz największych mocarstw o nazwie Azur Lane zostaje rozbity przez Niemcy i Japonię, który tworzą Szkarłatną Oś. Ich celem jest podbicie całego świata. Po obu stronach konfliktu znajdują się jednak dziewczyny, które stały się antropomorfizacjami legendarnych okrętów z II wojny światowej. Wybieramy tu 1 z 25 bohaterek i kierujemy nią w wojnie z innymi okrętami czy postaciami. W grze mamy do czynienia z kilkoma różniącymi się między sobą trybami rozgrywki.

 

 

King of Seas – 18 lutego

Ta trójwymiarowa gra RPG z pewnością spodoba się wszystkim miłośnikom pirackich klimatów. Dzieło 3DClouds pozwala nam kierować pirackim statkiem. Poprzez widok izometryczny będziemy mogli eksplorować wielki świat, gdzie czekają na nas liczne misje do wykonania. Obok tego możemy zająć się atakami na inne jednostki czy porty, handlem, a nawet łowieniem ryb. Dzięki temu, że otwarty świat jest modyfikowany losowo, ciągle się zmienia i wprowadza dla nas nowości. Bardzo ważne jest tu zwracanie uwagi na wiatr, pogodę, zaś podczas walki będziemy musieli wykazać się umiejętnościami kierowania ogniem i manewrami. Dzięki temu zdobędziemy doświadczenie i lepsze ulepszenie dla okrętu.

 

 

Persona 5 Strikers – 23 lutego

Następny na naszej liście jest slasher połączony z RPP od firmy Omega Force. Mamy tu do czynienia z kontynuacją wydarzeń z poprzedniej części, a dokładniej zostajemy przeniesieni pół roku później. Nasza grupa złodziei planuje wakacyjną przygodę, która zostaje jednak przerwana w wyniku tajemniczych zdarzeń w Tokio. Musimy zatem odłożyć na bok swoje plany i wyruszyć do walki z nowymi przeciwnikami. Będziemy zatem eksplorować Tokio czy Sapporo, a także walczyć z różnymi wrogami. Możemy tu pokierować zarówno Jokerem – przywódcą grupy, jak i innymi członkami Phantom Thieves of Hearts. W czasie rozgrywki możemy zwiększać umiejętności naszych postaci, przełączać się między bohaterami. Gra wygląda niczym niejedno dzieło anime przeniesione w świat komputerowy.

 

 

 

Ghosts 'n Goblins Resurrection – 25 lutego

Dzieło studia Capcom to już trzecia odsłona popularnej serii platformówek. Jest to niezwykła gra, która powstała specjalnie w celu uczczenia 35. rocznicy stworzenia pierwszej gry Ghosts ‘n Goblins. Naszym bohaterem jest tutaj rycerz Artur, który wyrusza na ratunek księżniczce porwanej przez władcę demonów. Czeka nas zatem tutaj długa droga usiana pułapkami i sługami złego lorda. Jest to klasyczna platformówka 2D, gdzie biegniemy przed siebie, a na końcu każdego poziomu czeka na nas demon. Gra ta ma w stosunku do pierwowzoru odnowioną grafikę, wręcz kreskówkowy styl.

 

 

Hellpoint – 25 lutego

Hellpoint to wydana w lipcu ubiegłego roku gra od Cradle Games, która pojawia się teraz także na Switchu. Ta produkcja akcji RPG przenosi nas do mrocznego świata, w którym musimy postawić na brutalność, jeśli chcemy przeżyć. Nasz bohater budzi się na opuszczonej stacji kosmicznej, która znajduje się nieopodal czarnej dziury. Kosmiczny obiekt wpłynął znacząco na zdrowie mieszkańców stacji, którzy doprowadzeni zostali do szaleństwa. Wielu z nich zamieniło się w groźne istoty. Naszym bohaterem musimy zatem poruszać się po stacji, walczyć z przeciwnikami, jak i rozwijać jego umiejętności, posiadaną broń. Możemy tu wykorzystywać różne rytuały osłabiające przeciwników. Wielu osobom przypadnie do gustu system, który po każdej śmierci czy uruchomieniu gry zmienia wnętrze stacji, jak i zachowanie potworów.

 

 

Bravely Default II – 26 lutego

Pod koniec miesiąca ukaże się także gra jRPG od Claytechworks. Wcielamy się tu w Setha, młodego marynarza, który w wyniku wypadku na morzu trafia na wybrzeże Excillant. Wkrótce na swojej drodze spotyka Glorię, księżniczkę niedalekiego królestwa, które zostało zaatakowane przez wrogów. Niedługo potem do bohaterów dołączają Elvis i Adelle, po czym razem wyruszają na ratunek królestwu. Jak w typowym jRPG-u naszym zadaniem będzie eksploracja świata, rozmawianie z napotkanymi postaciami, wykonywanie zadań i walka z przeciwnikami. Sama walka odbywa się w trybie turowym. Zetkniemy się tu z klasowym systemem rozwoju postaci, wyznaczaniem dla bohaterów nowych ról. Gra cechuje się bardzo barwnym i ładnym światem w 3D.

 

 

 

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *