Nintendo Switch Premiery Maj 2021

Przegląd najciekawszych premier na Nintendo Switch – maj 2021

Przed nami maj, czyli czas, kiedy za oknem wreszcie powinno…

30 kwietnia 2021

Przed nami maj, czyli czas, kiedy za oknem wreszcie powinno być ciepło, a wielu z nas będzie odliczać dni do lata i wakacji. To również miesiąc, w którym Nintendo przygotowało dla nas kilka niespodzianek, w tym również sporo nowych tytułów. Jak w każdym miesiącu, przedstawiamy te, które naszym zdaniem wydają się najciekawsze.

 

Subnautica i Subnautica: Below Zero – 14 maja

 

14 maja wreszcie na Switchu ukaże się Subnautica. Jest to dzieło Unknown Worlds Entertainment, które pierwotnie pojawiło się na innych platformach w 2018 toku. Mamy tu do czynienia z przygodową grą science fiction. Jesteśmy członkami misji kosmicznej, a nasz statek nieoczekiwanie rozbija się planecie 4546B. Cudem udaje się nam ujść z życiem. Okazuje się jednak, że trafiliśmy do świata prawie w całości pokrytego wodą. Musimy zatem spróbować przeżyć na obcej planecie, a z biegiem czasu również pomyśleć nad ucieczką z tego miejsca. To typowy survival, który polega na eksploracji, zbieraniu surowców, rozbudowie bazy, unikaniu niebezpieczeństw. Gra cechuje się bardzo ładną oprawą graficzną.

 

Tego samego dnia ukaże się pierwszy oficjalny i samodzielny dodatek do gry. Tym razem powierzchnia planety 4546B zostaje skuta lodem. Będziemy zatem musieli znaleźć sposób na dostanie się pod pokrywę, gdzie czekają na nas nowe przygody czy miejsca do zbadania. Nowością ma tu być możliwość budowania zupełnie innych maszyn, pojazdów, jak i konieczność pilnowania temperatury ciała naszego bohatera.

 

 

 

Leisure Suit Larry: Wet Dreams Dry Twice – 18 maja

 

Larry to znana jeszcze z lat 90. czy początku XXI wieku seria gier przygodowych o zabarwieniu erotycznym. Jej bohaterem jest Larry – notoryczny podrywacz, którego wysyłki nie są zbyt skuteczne. Tym razem mamy do czynienia z tytułem, gdzie Larry to już nieco podstarzały kawaler, który wyrusza na wyspę Kalau’a, gdzie ma znajdować się jego dziewczyna, Faith. Dzieło Crazy Bunch czerpie z tradycji serii, więc naszym zadaniem będzie przemierzanie poszczególnych miejsc, rozmowa z postaciami niezależnymi, rozwiązywanie zagadek. Całość jest oczywiście zabarwiona humorem o tematyce erotycznej.

 

 

SnowRunner – 18 maja

 

Tego samego dnia swoją premierę będzie miał SnowRunner, czyli gra od studia Saber Interactive. Jest to kolejny tej marki symulator samochodów terenowych, głownie ciężarowych, w którym to możemy wykonywać zadania w ekstremalnych warunkach. Mamy tu aż 12 różnych lokalizacji, które cechują się rozległymi terenami oraz otwartą strukturą. Będziemy zatem przemierzać błotniste drogi, jak i tereny pokryte lodem oraz śniegiem. Możemy zarówno dowolnie je eksplorować, jak i zajmować się zleceniami transportowymi. W grze będziemy zarabiać pieniądze, które potem możemy wydać na nowe części, modyfikacje czy inne pojazdy.

 

 

 

Miitopia – 21 maja

 

Miitopia to gra od Nintendo, która pierwotnie ukazała się w grudniu 2016 roku na 3DS. Teraz mamy do czynienia z jej wersją na Switcha. W tej grze RPG wprowadzono postaci znane z konsoli Wii, gdzie system Mii pozwalał graczom tworzyć własne awatary. Mamy tu do czynienia ze światem, gdzie Dark Lord wykorzystując swoje magiczne zdolności, ukradł twarze mieszkańców Królestwa Miitopii. Musimy zatem zebrać drużynę (najlepiej znajomych) i wyruszyć na wyprawę w celu pokonania złego czarodzieja. To typowa rozgrywka z eksploracją świata, wykonywaniem zadań, walce turowej z przeciwnikami. W Miitopii znajduje się także sporo pobocznych gierek.

 

 

 

Knockout City – 21 maja

 

Kilka dni później na wszystkich platformach zadebiutuje gra sieciowa od Velan Studios. Jest to produkcja, której twórcy inspirowali się znaną nam z podstawówki gry w zbijaka, dwa ognie. W specjalnym kreatorze tworzymy własną postać. Następnie na wybranych mapach walczymy z innymi graczami, zbijając ich piłkami lub innymi przedmiotami, a nawet graczami z drużyny. Piłki różnią się między sobą, więc mają inną prędkość, moc, oddziaływanie. Ponadto każda z postaci ma unikalne umiejętności, które także wpływają na piłki. Gra ma oferować dwa tryby: 3 na 3 i 4 na 4. Cechuje się ładną oprawą graficzną, a przy tym możliwa będzie rozgrywka międzyplatformowa.

 

 

King of Seas – 25 maja

 

Dzieło 3DClouds przeniesie nas w świat piracki, gdzie będziemy mogli poczuć się jak korsarze sprzed kilkuset lat. Jest to trójwymiarowa gra RPG, gdzie w przeciwieństwie do innych podobnych tytułów, naszym bohaterem będzie statek. Nie ma tu zatem typowego kapitana, w którego możemy się wcielić na morzu i lądzie. To nieco sandboksowa gra, gdzie mapy są generowane losowko. Naszym zadaniem będzie wykonywanie poszczególnych misji, podbijanie portów, łowienie ryb, prowadzenie handlu, jak i szukanie ukrytych skarbów. W King of Seas bardzo ważne będzie zwracanie uwagę na pogodę, wiatr, jak i nauka prowadzenia bitew, do których często będzie dochodzić na morzach. Tytuł ten przeznaczony jest jednak tylko dla jednego gracza.

 

 

Maneater – 25 maja

 

W poprzednio opisywanej grze mogliśmy się wcielić w statek piracki. Tu mamy coś jeszcze bardziej oryginalnego i nietypowego! Otóż dzieło Blindside Interactive pozwala nam stać się rekinem ludojadem! Naszym miejscem zamieszkania będą wody Gulf Coast, gdzie będziemy musieli spróbować przetrwać. Zaczynamy jako mały rekin, którego matka została zabita przez ludzi. Z czasem będziemy mogli jednak piąć się w łańcuchu pokarmowym, a gdy już będziemy dorośli i na jego szczycie, możemy zająć się polowaniem na ludzi. Dzięki nieustannemu rozwojowi będziemy z czasem mogli polować na coraz większe i groźniejsze dla nas stworzenia morskie.

 

 

 

 

Shin Megami Tensei III: Nocturne HD Remaster – 25 maja

 

Prezentowany tytuł to przedstawiciel popularnego obecnie trendu, czyli odświeżania starych gier. Shin Megami Tensei III: Nocturne to bowiem gra jRPG z 2003 roku, która teraz doczekała się nowej warstwy audiowizualnej. Zostajemy tu przeniesieni do postapokaliptycznego Tokio, gdzie kultyści sprowadzają do miasta demony, które niszczą wszystko na swojej drodze. Naszym bohaterem jest pewien licealista, który przybywa z wizytą do stolicy. W czasie ataku w dziwnych okolicznościach zamienia się w jednego z demonów. Od teraz naszym zadaniem będzie opowiedzenie się po jednej ze stron. To typowa eksploracja podzielona z walką na arenach, gdzie możemy być wspierani przez 3 inne demony. Obok ulepszenia warstwy technicznej w remasterze wprowadzono 3 poziomy trudności.

 

 

 

Warhammer Age of Sigmar: Storm Ground – 27 maja

 

Warhammer to uniwersum i seria gier, których raczej fanom nie trzeba przedstawiać. Tym razem dzieło studia Gasket Games stanowić będzie turową strategię z kampanią fabularną. Zasady są tu bardzo proste. Naszym zadaniem jest toczenie taktycznych bitew z coraz to nowszymi przeciwnikami. Niezwykle ważne jest zatem dobranie drużyny, jak i strategia walki. Zgodnie z pierwowzorem, którym jest Warhammer Age of Sigmar, będziemy mogli liczyć na bogaty wybór postaci. Wraz z postępami odblokujemy nowe jednostki, jak i lepszy ekwipunek. Dostępny jest tu tryb dla jednego gracza oraz online 1 na 1.

 

 

Beautiful Desolation – 28 maja

 

Na koniec miesiąca ukaże się gra przygodowa od The Brotherhood. Pojawiła się ona w lutym ubiegłego roku na pecetach i została całkiem dobrze przyjęta przez graczy i krytyków. W 1980 roku na niebie pojawia się tajemniczy monolit. Pozwala on mieszkańcom naszej planety na dokonanie zupełnie nowych odkryć technologicznych. Niestety z czasem zostają one wykorzystane w celach zbrojeniowych, co doprowadzi do wielkiej wojny. Trafiamy na Ziemię wiele lat później, gdzie świat jest już po wojnie i nie prezentuje się zbyt optymistycznie. Naszym bohaterem jest doktor Mark Leslie, któremu towarzyszy Pooch – specjalna jednostka badawcza i zwiadowcza. Naszym zadaniem jest tu eksploracja świata oraz rozwiązywanie różnych zagadek. Będziemy znajdować się w Afryce zamieszkałej zarówno przez plemiona, jak i osadników korzystających z nowoczesnych technologii. Jako ciekawostkę możemy dodać, że gra powstała dzięki publicznej zbiórce.

 

g


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *