Najlepsze Premiery Nintendo Switch Maj 2022

Przegląd najciekawszych premier na Nintendo Switch – maj 2022

Przed nami majówka i sporo słońca za oknami. Pewnie częściej…

30 kwietnia 2022

Przed nami majówka i sporo słońca za oknami. Pewnie częściej będziemy wychodzić z domu, zamiast spędzać czas przy konsoli. Nie zmienia to jednak tego, że zawsze znajdzie się chwila na Switcha. Prezentujemy zatem kilka majowych tytułów, które z pewnością spodobają się miłośnikom Nintendo.

 

Best Month Ever! – 5 maja

Najlepszy miesiąc życia to ciekawa gra typu point-and-click, za którą odpowiada polska firma Warsaw Film School Video Game & Film Production Studio. Jej akcja toczy się w latach 60. w Stanach Zjednoczonych. Główną bohaterką jest tu Louise, kelnerka i samotna matka wychowująca 8-letniego Mitcha. Pewnego dnia niestety kobieta słyszy druzgocącą diagnozę – został jej zaledwie miesiąc życia. Postanawia wyruszyć z synem w podróż przez Amerykę, w czasie której to mają znaleźć swój nowy dom. Chłopak nie wie jednak, że będzie to miejsce tylko dla niego. W czasie wyprawy odwiedzimy różne miejsca, poznamy zarówno przyjaznych, jak i niebezpiecznych ludzi. Będziemy także wykonywać różne misje, a także podejmować decyzje, które będą mieć wpływ na rozwój fabuły. Także będą one kształtować charakter chłopca. Gra ma dwie osie czasowe. Obserwujemy wydarzenia pod koniec lat 60., jak i z perspektywy dorosłego Mitcha, który wspomina wyprawę i decyzję podjęte przez rodzicielkę. Gra stworzona została w ciekawej stylistyce, w technice cel-shadingu.

 

 

Eiyuden Chronicle: Rising – 10 maja

Dzieło od Rabbit & Bear Studios można nazwać miksem kilku gatunków. Mamy tu bowiem do czynienia z elementami typowymi dla city buildera, RPG akcji, produkcji side-scroll. Mamy tutaj fantastyczny świat, w którym od dawna w pokoju obok siebie żyją ludzie, ludy pustyni, różne bestie i elfy. Wielka wojna jednak zbliża się coraz większymi krokami. Trafiamy zatem w okres, gdzie z jednej strony wciąż panuje pokój i dawne sojusze, a z drugiej dochodzi do coraz częstszych starć i napięć. Będziemy mogli wcielić się w bohaterów z każdej rasy, dzięki czemu bliżej poznamy wydarzenia, które doprowadziły do konfliktu. Sama rozgrywka skupia się na eksploracji, wykonywaniu zadań oraz toczeniu pojedynków. W międzyczasie mamy jednak system rozbudowy miasta. Pod względem grafiki i stylu gra ta stoi na wysokim poziomie, umiejętnie łącząc ze sobą 2D i 3D.

 

 

Evil Dead: The Game – 13 maja

Martwe Zło to kultowa wręcz seria filmowa, która zapoczątkowana została w latach 80. Starcie ludzi z demonami doczekało się już kilku kinowych wersji, a także serialu. Teraz będziemy mogli zagrać w produkcji osadzonej w uniwersum Evil Dead. Gra ma charakter kooperacji online, gdzie z jednej strony może znajdować się 4 graczy, a z drugiej 1 osoba odpowiedzialna na demony. Zadaniem grupy jest zabicie jak największej ilości potworów, a także zebranie artefaktów, które pomogą w pokonaniu Kandariana. Ten zaś jest potężnym demonem, który może być sterowany także przez innego gracza. On z kolei ma za zadanie wyeliminować wszystkich graczy. Do wyboru mamy tu bohaterów znanych z filmów i seriali, którzy mają do dyspozycji całkiem spory arsenał broni. Dostępny jest tu też tryb dla pojedynczego gracza.

 

 

Kangurek Kao – 27 maja

Kangurek Kao to bez wątpienia klasyka polskich gier komputerowych. Na początku XXI wieku była to jedna z popularniejszych produkcji w naszym kraju, głównie ze względu na cenę i jej dostępność. Ostatnia część miała premierę w 2005 roku. Teraz po tylu latach Kangurek Kao powraca! Za jego produkcję ponownie odpowiada rodzime studio Tate Multimedia. Tym razem tytułowy bohater wyrusza w podróż, aby odnaleźć zaginioną siostrę. W różnych miejscach będziemy szukać wskazówek, jak i walczyć z przeciwnikami, którzy opętani zostali przez Eternal Warriora. W tej platformówce 3D będziemy po prostu przemieszczać się przed siebie, aby ukończyć każdy z etapów. Z zapowiedzi wynika, że wreszcie Kangurek Kao pod względem warstwy wizualnej będzie w stanie dorównać zachodnim produkcjom.
 


 
 

 

Pac-Man Museum+ – 27 maja

Na koniec coś dla miłośników kultowego Pac-Mana. Bandai Namco Entertainment postanowiło wypuścić już drugą kompilację najlepszych tytułów z tej serii. Tym razem możemy liczyć na aż 14 gier, które w przeszłości ukazały się na różnych platformach. Bardzo ciekawie prezentuje się tu hub, który wzorowany jest na dawnych salonach arcade. W katalogu znajdziemy zarówno wersje pamiętające erę 8-bitową, jak i nowocześniejsze tytuły stworzone w 3D.

 

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *