Najciekawsze premiery marzec 2021 nintendo switch

Przegląd najciekawszych premier na Nintendo Switch – marzec 2021

Jak to się mówi – w marcu jak w garncu….

28 lutego 2021

Jak to się mówi – w marcu jak w garncu. Luty zaskoczył nas nieoczekiwanie typową zimową pogodą. Ciekawe zatem, jak będzie prezentować się aura w najbliższym miesiącu. Tego nie wiemy, jednak jednego jesteśmy pewni – najciekawszych premier na Switcha. Zapraszamy zatem do zapoznania się z naszym zestawieniem.

 

Harvest Moon: One World – 2 marca

 

Harvest Moon to jedna z najbardziej znanych serii gier komputerowych, gdzie od lat 90. możemy wcielać się w farmerów. Tym razem mamy do czynienia ze światem, który został opuszczony przez boginię płodności. W wyniku tego praktycznie na całym znanym nam obszarze w grze zniknęły owoce i warzywa. Bogini pozostawiła jednak w kilku miejscach istotne wskazówki, co do nasion i uprawy licznych gatunków roślin. Wcielamy się tutaj w bohatera, którego zadaniem będzie nie tylko tradycyjne zajmowanie się gospodarstwem, lecz także eksploracja świata, odnajdywanie ukrytych wskazówek. W grze możemy prowadzić de facto swoje drugie życie, albowiem możliwe jest założenie rodziny, zawieranie znajomości z innymi postaciami. Nowością jest tutaj o wiele bardziej rozbudowany i różnorodny świat, gdzie mamy do czynienia z nizinami, górami, wybrzeżem czy pustyniami. Ponadto wprowadzono również kilka nowych gatunków zwierząt.

 

 

 

 

Sea of Solitude: The Director’s Cut – 4 marca

 

Sea of Solitude to tytuł wydany na inne platformy w 2019 roku. Teraz w rozszerzonej wersji pojawi się także na Switcha. Jest to gra przygodowa, gdzie naszą bohaterką jest Kay. Ta młoda dziewczyna zmaga się w traumą i lękami, więc decyduje się wyruszyć w metaforyczną podróż w głąb swojej świadomości. Znajduje się wtedy w magicznym świecie, gdzie przybiera postać włochatego potwora. Naszym zadaniem będzie eksploracja tego świata, nawiązywanie znajomości z innymi postaciami, wykonywanie określonych zadań, które najczęściej są zagadkami logicznymi. Wraz z postępem będziemy mogli więcej dowiedzieć się o samej dziewczynie. Tytuł ten posiada bardzo ładną oprawę graficzną.

 

 

Apex Legends – 9 marca

 

W 2019 roku na rynku pojawił się Apex Legends, czyli jedna z popularniejszych obecnie sieciowych strzelanek FPP. Ta darmowa gra wreszcie zawita także na naszą konsolę. Tytuł ten został osadzony w świecie znanym nam z serii Titanfall. To w zasadzie spin-off marki w stylu battle royale. Mamy tu do czynienia z czymś na zasadzie walk gladiatorów w świecie zniszczonym przez wojnę. Do wyboru mamy tu konkretne postaci, które mają swoją własną historię, więc pod tym względem gra rozwija ten gatunek. Sama walka polega na tym, że na arenie może jednocześnie walczyć do 60 graczy podzielonych na trzyosobowe drużyny. Niczym w Igrzyskach Śmierci – najpierw musimy zdobyć broń i zaopatrzenie, a następnie jako ostatnia drużyna pozostać żywymi na mapie.

 

 

Crash Bandicoot 4: It’s About Time – 12 marca

 

Crash Bandicoot to marka, która przez lata kojarzyła się tylko z PlayStation. Jednak od pewnego czasu dostępna jest także na inne platformy, w tym właśnie Switcha. It’s About Time to kontynuacja Crasha Bandicoota 3: Warped. Po raz kolejny musimy poprowadzić Crasha przez różne światy i platformy, aby pokonać największych złoczyńców. Tym razem uciekli oni z więzienia, jednocześnie doprowadzając do sporych zmian w kontinuum czasoprzestrzennym. Naszym zadaniem będzie przemierzanie poszczególnych map, zbieranie przedmiotów, walka z bossami. Do wyboru mamy oprócz Crasha także kilka innych postaci.

 

 

Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning – 16 marca

 

Wydana w zeszłym roku na inne platformy gra Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning to remaster produkcji z 2012 roku. W grze RPG przenosimy się do fantastycznego świata Amalur. Nasz główny bohater umiera, po czym zostaje wskrzeszony dzięki Studni Dusz. Możemy na początku jednak wybrać swoją własną postać z jednej z czterech dostępnych ras. Następnie wraz ze zdobywanym doświadczeniem rozwijamy ją o dostępne w drzewku ulepszenia, których łącznie jest ponad 60. Rozgrywka zaś polega na eksploracji świata, wykonywaniu głównych i pobocznych zadań, jak i walce z przeciwnikami. Obecna wersja zawiera zarówno podstawę, wszystkie DLC i fabularne rozszerzenia.

 

Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse – 16 marca

 

Do tej pory mieliśmy do czynienia z wieloma grami z zombie, jednak zwykle byliśmy ludźmi walczącymi z nieumarłymi. Tym razem możemy znaleźć się po drugiej stronie. Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse to gra z 2005 roku, która po kilkunastu latach pojawi się także na Switchu. Naszym bohaterem jest żyjący w latach 30. Edward „Stubbs” Stubblefield. Zakochany jest on w Maggie Monday. Jednak pewnego dnia zostaje zabity w tajemniczych okolicznościach. W 1959 roku za sprawą miliardera Andrew Mondaya powstaje wielka metropolia Punchbowl. Została wzniesiona jednak w miejscu spoczynku Stubbsa, a ten w dniu otwarcia budzi się i rusza na polowanie. Może zabijać, zjadać ludzi, przemieniać ich w inne zombie. Przy okazji będziemy musieli dowiedzieć się, kto stoi za jego zabójstwem. Gra ma nieco absurdalny charakter, jednak dzięki temu zapewnia sporo rozrywki.

 

 

Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville – Complete Edition – 19 marca

 

Plants vs. Zombies to jedna z najbardziej popularnych serii gier mobilnych, która dostępna jest także na innych platformach. Tym razem mamy do czynienia z tytułem, który swoją premierę miał na rynku w 2019 roku. Także i tutaj mamy do czynienia z walką między roślinami a zombiakami. W tej strzelance TPP możemy stanąć po jednej ze stron konfliktu, gdzie możemy wybrać bohaterów z różnych klas, o odmiennych umiejętnościach. Gra przeznaczona jest do rozgrywki multiplayer, zarówno w kilku trybach online, jak i kooperacyjnym PvE.

 

Tales from the Borderlands: A Telltale Games Series – 23 marca

 

Prezentowana gra to kolejny tytuł na marcowej liście, na który długo w stosunku do oficjalnej premiery musieli czekać fani Switcha. Otóż ta gra przygodowa pojawiła się po raz pierwszy na rynku w 2013 roku. Mamy tu do czynienia z bezpośrednią kontynuacją drugiej części Borderlands. Jest to jednak produkcja o charakterze narracyjnym, czym różni się od poprzednich części. Naszymi bohaterami są tutaj Fiona i Rhys, którzy razem postanawiają odnaleźć legendarną Kryptę z bogactwami. Będziemy mogli zatem śledzić ich poczynania z dwóch perspektyw, które często różnią się między sobą, a dotyczą tego samego wydarzenia. Naszym głównym zadaniem będzie tu podejmowanie decyzji mających wpływ na dalszą fabułę.

 

 

Story of Seasons: Pioneers of Olive Town – 23 marca

 

Mieliśmy do czynienia z Harvest Moonem, teraz przychodzi kolej na inną grę o tematyce rolniczej. Jako młody chłopak z miasta przybywamy na farmę swojego dziadka, która przez lat była bardzo zaniedbana. Naszym zadaniem będzie zatem doprowadzenie jej do porządku, jak i dalszy rozwój. Musimy zatem nie tylko zrobić porządki, lecz również zająć się uprawą roślin, hodowlą zwierząt. Z czasem będziemy mogli wznosić nowe budynki, kupować maszyny rolnicze czy też mieć wpływ na rozwój pobliskiego miasteczka Olive Town. Jak w innych grach z tego gatunku będziemy mogli wchodzić w interakcję z innymi mieszkańcami, brać udział w życiu towarzyskim miasteczka. Gra dostępna będzie w dwóch trybach trudności.

 

Balan Wonderworld – 26 marca

 

Tym razem prezentujemy trójwymiarową platformówkę, gdzie naszymi bohaterami są Emmy oraz Leo. Przenoszą się do budynku zwanego Światem Cudów. Początkowo wydaje się, że jest to park rozrywki, jednak z czasem okazuje się, że to wielka i do tego bajkowa kraina. Naszym zadaniem będzie pomóc mieszkańcom krainy w ich powrocie do szczęścia i spokoju. W międzyczasie będziemy mogli odkryć to, co jest najważniejsze dla bohaterów. Jako platformówka zapewni nam sporo rozrywki przy skakaniu, przemieszczaniu się z miejsca na miejsce. Będziemy mogli walczyć z wrogami, rozwiązywać zagadki, zdobywać specjalne kostiumy, które nadadzą nam dodatkowych zdolności. Na końcu każdego z poziomów przyjdzie nam walczyć z bossem.

 

Monster Hunter: Rise – 26 marca

 

Monster Hunter to bardzo ceniona przez wielu seria, która ostatnio nawet doczekała się filmowej ekranizacji. Naszym zadaniem w najnowszej grze jest po raz kolejny polowanie na różnego rodzaju bestie, które zagrażają mieszkańcom świata. Mamy tu do czynienia ze sporym i otwartym światem, który możemy dowolnie przemierzać. Do walki możemy wykorzystywać spory arsenał broni, jak i dodatkowe przedmioty. Z czasem będziemy mogli liczyć na coraz lepszy ekwipunek. Monster Hunter: Rise posiada całkiem ładną oprawę wizualną, a do tego dostępna jest również w trybie kooperacyjnym do 4 osób.

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *