Najlepsze premiery na Nintendo Switch marzec 2022

Przegląd najciekawszych premier na Nintendo Switch – marzec 2022

Przed nami marzec, a więc powoli możemy szykować się do…

1 marca 2022

Przed nami marzec, a więc powoli możemy szykować się do wiosny. Wraz z ładniejszą pogodą trafią do nas również ciekawe premiery na Nintendo Switch. Klasycznie zatem przygotowaliśmy nasze zestawienie najciekawszych nowych tytułów w tym miesiącu.

 

Little Orpheus – 1 marca

Już z początkiem marca na rynku pojawi się gra od The Chinese Room. Mamy tutaj do czynienia z produkcją typu side-scroll, gdzie wcielamy się w radzieckiego kosmonautę. W 1962 roku otrzymuje on jednak nietypową misję, albowiem za pomocą specjalnej kapsuły ma wyruszyć w podróż do wnętrza Ziemi. Mężczyzna w pewnym momencie znika i niespodziewanie pojawia się po 3 latach. Zaczyna opowiadać swoją historię, w której będziemy mogli wziąć udział. Naszym zadaniem będzie przemieszczanie się z punktu a do b, rozwiązywanie zagadek, walka z przeciwnikami.

 

 

Triangle Strategy – 4 marca

Tym razem gra od Silicon Studio Corporation. Jest to produkcja z gatunku RPG, w której widać spore inspiracje Final Fantasy Tactics. Bohaterem tej gry jest Serenoa, będący następcą tronu księstwa Glenbrook. W momencie gdy kraj popada konflikt z inną krainą, musi on z pomocą grupy wojowników, stanąć w jego obronie. Produkcja ta to 16-bitowa grafika 2.5D, gdzie głównie zajmujemy się eksploracją oraz toczeniem pojedynków w trybie turowym. Bardzo ważna jest tu strategia walki, dobieranie wojowników. Sporym plusem tej gry ma być rozbudowana warstwa fabularna, gdzie nasze wybory będą mieć wpływ na rozwój historii. Szykuje się naprawdę dobra turówka, która ekskluzywnie ukaże się wyłącznie na Nintendo Switch.

 

 

Chocobo GP – 10 marca

Tym razem produkcja od Square Enix, która przypadnie do gustu zarówno młodszym, jak i starszym graczom. Mamy tu klasyczne wyścigi kartów i innych pojazdów, gdzie możemy wcielić się w chocobo bądź postaci znane z niektórych części Final Fantasy. Rozgrywka jest tu banalnie prosta. Ścigamy się na różnorodnych torach, które pełne są dopalaczy, pułapek, jak i broni przeciw innym graczom. Wygrywa ten, kto dojedzie pierwszy do mety. Chocobo GP to produkcja, która może się kojarzyć choćby z Mario Kart czy Crash Team Racing. Dostępny jest tu także wariant multiplayer z różnymi wyścigami i turniejami.

 

 

.hack//G.U. Last Recode – 11 marca

Następna na naszej liście jest kolekcja 3 gier od Cyberconnect2. To wydane pierwotnie na PS2 gry: hack//G.U. vol. 1//Rebirth, .hack//G.U. Vol.2//Reminisce oraz .hack//G.U. Vol.3//Redemption. Pierwotnie ten zestaw pojawił się w 2017 roku, a teraz będzie dostępny także na Switcha. Mowa tu oczywiście o remasterach, które przenoszą nas do świata The World. Bohaterem jest tutaj Haseo, którego przyjaciółka obecna była w świecie wirtualnym, Tam jednak zostaje zabita przez jednego z graczy, co powoduje u niej śpiączkę w prawdziwym życiu. Haseo postanawia zatem wyruszyć do tego świata, aby zemścić się na jej oprawcy. Będziemy zatem przemierzać różne poziomy, walczyć z przeciwnikami, jak i szukać przyczyn zmiany zasad tej gry. Warto wiedzieć, że twórcy postanowili nie tylko odświeżyć graficznie ten tytuły, lecz także usprawnić system rozgrywki. Fani serii .hack od dawna czekali na te porty w wersji na Nintendo Switch.

 

 

Disco Elysium: The Final Cut (edycja fizyczna) – 15 marca

Disco Elysium: The Final Cut od ZA/UM w 2021 roku zostało najlepiej ocenianą grą na PC w serwisie Metacritic. Nie dziwi nas to, albowiem mamy do czynienia ze znakomitym tytułem. Gra ta od października zeszłego roku dostępna była na Switcha, jednak do tej pory jedynie w cyfrowej wersji. W marcu ukaże się jej fizyczna zawartość, gdzie oprócz klasycznego kartridża dostaniemy kod na 190-stronicowy cyfrowy artbook oraz składany plakat o wymiarach 46 na 61 centymetrów. Jak ktoś jeszcze nie miał styczności z tym tytułem, to pozwala on nam wcielić się w upadłego policjanta, który dostaje sprawę, która może odmienić jego życie.

 

 

WRC 10 – 17 marca

Wydana w zeszłym roku gra od Kylotonn / KT Racing to już 20. odsłona tej niezwykle popularnej serii wyścigowej. Pozwala nam wcielić się w kierowcę rajdowego, który może sprawdzić się w WRC, WRC 2, WRC 3, a także w WRC Junior. Zarówno 52 zespoły, ich kierowcy, jak i samochody zostały oparte o prawdziwe ekipy biorące udział w cyklu WRC w 2021 roku. Do tego mamy oczywiście odwzorowane rajdy i odcinki specjalne, wprowadzonych kilka historycznych pojazdów, edytor malowania samochodów. Klasycznie możemy skorzystać z trybu kariery, który pozwala na przebijanie się przez kolejne klasy. Dodano jednak z okazji 50-lecia WRC specjalny tryb historyczny, dzięki któremu będziemy mogli zmierzyć się z odcinkami specjalnymi w dawnych pojazdach.

 

 

Persona 4: Arena Ultimax – 17 marca

Gra od Arc System Works po 10 lat od premiery pojawi się na Switchu. Jest to klasyczna bijatyka, gdzie toczymy pojedynki 1 vs 1. Możemy tu wybierać spośród licznych bohaterów, z których każdy cechuje się odmiennym stylem walki. Możemy wykorzystywać konkretne ciosy, jak i również combosy, które dają nam większą siłę ataku. Persona 4: Arena Ultimax odznacza się bardzo ładną grafiką 2D oraz dynamiczną ścieżką dźwiękową.

 

 

Rune Factory 5 – 22 marca

Ekskluzywny tytuł na Nintendo od Marvelous Interactive. Jako piąta odsłona cyklu pozwoli nam po raz kolejny wcielić się w farmerów. Nasz główny bohater przemierza krainę, gdzie może wykonywać różnego rodzaju zadania. W przeciwieństwie do poprzednich części, tym razem twórcy postawili większy nacisk na toczenie pojedynków z przeciwnikami. Wraz z tokiem rozgrywki możemy rozwijać umiejętności bohatera, jak i powiększać jego ekwipunek. To tytuł, który może się kojarzyć z Stardew Valley oraz Harvest Moon.

 

 

Kirby and the Forgotten Land – 25 marca

Kirby to sympatyczny stworek, który dobrze znany jest wielu miłośnikom Nintendo. Ta różowa kulka pewnego dnia trafia do nieznanego sobie świata. W dodatku okazuje się, że jego przyjaciele, Waddle Dees zostali pojmani przez mieszkańców krainy. Naszym zadaniem zatem będzie wyruszenie na misję ratunkową. W tej platformówce 3D będziemy pokonywać kolejne poziomy, gdzie czekać będą na nas pułapki, przeszkody, a także przeciwnicy do pokonania. Gra umożliwia kooperację dwóch graczy na wspólnym ekranie konsoli Nintendo Switch. 

 

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *