Przegląd najciekawszych premier na Nintendo Switch – październik 2020

Przegląd najciekawszych premier na Nintendo Switch – październik 2020

Nawet się nie obejrzeliśmy, a za nami nie tylko koniec…

30 września 2020

Nawet się nie obejrzeliśmy, a za nami nie tylko koniec wakacji, lecz i astronomicznego lata. Nadchodzi zatem czas jesieni, która niestety często kojarzy się nam z deszczem i brzydką pogodą. W związku z tym wolny czas możemy poświęcić właśnie na Switchu. W październiku na konsolę Nintendo ukaże się kilka ciekawych tytułów. Zapraszamy zatem do naszego najnowszego zestawienia.

 

 

Warsaw – 1 października

 

Na samym początku października, a więc prawie w 76. rocznicę zakończenia Powstania Warszawskiego ukaże się gra Warsaw od polskiego studia Pixelated Milk. Jest to gra strategiczna z elementami RPG, w której to możemy pokierować uczestnikami powstania. Na przestrzeni dwóch miesięcy poznamy kilka postaci inspirowanych prawdziwymi powstańcami. Będziemy mogli zatem nieco bliżej zobaczyć tragizm, heroizm, wszechobecną śmierć tamtych dni. Gra ma podwójny system rozgrywki. Na początku jako strateg musimy ustalić, która dzielnica otrzyma zaopatrzenie, a którą będziemy musieli porzucić. W drugim etapie kierujemy wybranym oddziałem, który w systemie turowym toczy pojedynki z Niemcami. Każda z naszych postaci posiada nie tylko unikalne techniki walki czy specjalne zdolności, lecz także własną historię, którą w toku gry będziemy odkrywać. Śmierć wybranej postaci oznacza jej definitywne wyeliminowanie z rozgrywki. Gra posiada styl 2D, który nawiązuje do komiksowej kreski jak i serii Darkest Dungeon.

 

 

Ys Origin – 1 października

 

Tego samego dnia ukaże się gra Ys Origin, która pierwotnie swoją premierę na PC miała w 2006 roku. Dzieło studia DotEmu należy do typowego japońskiego gatunku jRPG. Fabularnie mamy tu do czynienia z wydarzeniami dziejącymi się przed pierwszą odsłoną cyklu z lat 80. Nasza kraina Ys od lat rządzona jest przez boginie: Reah oraz Fenny, którym pomaga Sześciu Kapłanów. Niestety pewnego razu zostaje za sprawą Diabelskiej Wieży zaatakowana przez demony. Obie boginie znikają, a na ich poszukiwania wyrusza kierowany przez nas oddział specjalny. Możemy wcielić się tu w jedną z trzech postaci. Do wyboru mamy wojowniczkę, czarodzieja oraz wojownika ze specjalną rękawicą. Będziemy eksplorować tu 25 pięter wieży, gdzie czekają na nas przeciwnicy i pułapki. W grze ponadto obok standardowej kampanii obecnych jest kilka innych trybów rozgrywki.

 

 

Green Hell – 8 października

 

Z kolei 8 października na Switchu pojawi się gra Green Hell, która zadebiutowała na pecetach we wrześniu ubiegłego roku. Dzieło polskiego studia Creepy Jar okazało się jednym z największych sukcesów rodzimej branży, gdyż sprzedano łącznie ponad milion kopii gry. Jest to produkcja z gatunku survival, której akcja dzieje się w amazońskiej dżungli. Główny bohater wraz ze swoją dziewczyną cudem przeżywają katastrofę, jednak niedługo potem jego partnerka znika w tajemniczych okolicznościach. Musimy zatem przetrwać w trudnym środowisku. Od początku uczymy się podstaw survivalu, który polegać będzie na polowaniu, unikaniu niebezpieczeństw, chorób, kontuzji. Przy okazji musimy nie tylko dbać o wyżywienie i nawodnienie bohatera, lecz także jego kondycję fizyczną oraz psychiczną. Jest to bardzo ważne, gdyż osamotnionym w dżungli nasz umysł może płatać różne figle. Gra cechuje się świetnym klimatem, wysoką jakością graficzną, odwzorowaniem amazońskiej dżungli.

 

 

FIFA 21: Legacy Edition – 9 października

 

Przed nami kolejna wersja najpopularniejszej piłkarskiej gry na świecie. Niestety już na wstępie musimy napisać, że podobnie jak z zeszłoroczną Fifą, edycja 21 będzie na Switchu dostępna tylko w formie Legacy Edition. Co to zatem oznacza? Otóż w porównaniu do innych platform będzie niezwykle okrojona o dodatkowe tryby czy elementy. De facto dostajemy tu jedynie aktualizację składów, jak i kosmetyczne zmiany w menu. Jak można wyczytać na oficjalnej stronie Nintendo, FIFA 21 na zawierać najnowsze stroje, składy, znane kluby z najlepszych lig na całym świecie. Znajdą się tu oczywiście niektóre z najsłynniejszych stadionów świata, w tym kilka zupełnie nowych. Funkcje i tryby rozgrywki będą takie same jak w grze FIFA 20 na Nintendo Switch. Główną postacią na okładce będzie tym razem Kylian Mbappé.

 

 

 

 

The Survivalists – 9 października

 

The Survivalists to survivalowy sandbox, którego twórcą jest znane choćby z serii Worms studio Team17. Mamy tutaj do czynienia z przygodową grą akcji, która osadzona została w świecie znanym nam z serii The Escapists. Lądujemy tu samotnie lub w towarzystwie przyjaciół na bezludnej i pełnej niebezpieczeństw wyspie. Naszym zadaniem będzie przetrwanie w trudnych warunkach. Zabawa polega na zbieraniu przedmiotów, tworzeniu nowego ekwipunku, polowaniu, jak i wykonywaniu przydzielanych nam zadań. W grze niezwykle ważne jest rozwijanie systemu rzemiosła, jak i tresowanie małp, które pomogą nam w codziennych pracach. Czekają tu na nas lasy, plaże, podziemia czy starożytne świątynie. Tytuł ten cechuje się bardzo prostą grafiką 2D, jednak z ładną paletą barw i stylem. Akcję widzimy tu z góry, zaś w trybie kooperacyjnym możemy zagrać z 3 innymi osobami.

 

 

 

G.I. Joe: Operation Blackout – 13 października

 

G.I. Joe to nieco zapomniana dziś seria zabawek i komiksów, która w obecnym stuleciu doczekała się dwóch kinowych ekranizacji. Niemniej jednak seria ta wciąż cieszy się popularnością na świecie, czego dowodem jest najnowsza gra. Mamy tu do czynienia z trzecioosobową drużynową strzelanką, która oferuje zarówno kampanię fabularną jak i tryby gry wieloosobowej. Będziemy mogli wcielić się tutaj w postaci znane z Teamu G.I. Joe i Teamu Cobra. Możemy zatem zagrać jedną z 12 postaci z obu stron. Do wyboru są między innymi: Snake Eyes, Duke, Roadblock, Storm Shadow, Cobra Commander. Tytuł ten oferuje tryb PvP dla 4 graczy i aż 17 epickich misji fabularnych podczas kampanii. Podczas walki możemy korzystać z 18 broni, 36 skórek dla broni, 12 alternatywnych skórek postaci. W grze wieloosobowej dostępnych będzie kilka trybów rozgrywki.

 

 

 

Cloudpunk – 15 października

 

Cloudpunk to jedna z wielu gier w stylu cyberpunka, która ukazała się w tym roku przed premierą Cyberpunk 2077. Zdaniem niektórych recenzentów warto ją przetestować przed rozgrywką w oczekiwane dzieło CD Projekt RED. Cloudpunk to gra od Ion Lands, która przenosi nas do futurystycznego miasta Nivalis. Prezentuje się ono niczym z Blade Runnera, gdyż dominują tu ogromne wieżowce, neony czy latające samochody. Naszą bohaterką jest Rania, która zostaje kurierem firmy Cloudpunk. Jest to firma, która obok legalnych usług proponuje również te mniej oficjalne. Miasto możemy eksplorować zarówno pieszo jak i za pomocą latającego auta. Nasza bohaterka na swojej drodze spotka wiele postaci, z których część będzie przyjaźnie, a część wrogo nastawiona. W toku rozgrywki będziemy odkrywać tajemnice miasta. Gra posiada bardzo ładną stylistykę opartą na trójwymiarowych wokselach. Możemy tu liczyć zarówno na widok izometryczny jak i TPP.

 

 

9 Monkeys of Shaolin – 16 października

 

9 Monkeys of Shaolin to gra wzorowana na wielu produkcjach znanych nam choćby z takich konsol jak SNES oraz SEGA Megadrive. Dzieło Sobaka Studio to dwuwymiarowa bijatyka, jednak w bardzo ładnej oprawie graficznej. Jej głównym bohaterem jest Wei Cheng, zwykły wieśniak, którego rodzina i przyjaciele zostali zamordowani przez piratów. Mężczyzna rusza zatem ścieżką zemsty. Zgodnie z klasyką gatunku będziemy przemieszczać się z lewa na prawo i widzieć całą akcję z boku. Nasz bohater będzie po kolei eliminował przeciwników z wykorzystaniem różnych technik walki czy przedmiotów. W toku gry zdobędzie nowe moce i bronie. Twórcy postawili tutaj na kilkadziesiąt różnych poziomów, jak i na tryb kooperacji dla dwóch osób.

 

 

Remothered: Broken Porcelain – 20 października

 

Wspólne dzieło Stormind Games oraz Darril Arts to kolejna część cyklu gier z gatunku survival horror. Fabularnie osadzeni jesteśmy tu po wydarzeniach z Remothered: Tormented Fathers z 2018 roku. Na początku poznajemy tu dwie nowe bohaterki, które trafiają do hotelu Ashamnn Inn. Jen to nieco niepokorna dziewczyna, która została wyrzucona ze szkoły i przeniesiona jako pokojówka do hotelu. Linn to z kolei nieśmiała wiolonczelistka. Obie dziewczyny szybko się zaprzyjaźniają i postanawiają wspólnie uciec z hotelu. W międzyczasie ponownie będziemy mogli zetknąć się z Rosemary, która jak w pierwszej części gry, także i tutaj szuka zaginionej Celesty. W hotelu zetkniemy się także z kilkoma innymi postaciami z poprzedniej gry, jak i czarnymi charakterami, których stworzono na podobieństwo z popularnych filmów grozy. Najbardziej niebezpiecznym przeciwnikiem będzie tajemniczy Porcelain. Ponownie rozgrywka z perspektywy TPP polegać będzie na eksploracji pomieszczeń oraz ostrożnym czy sprytnym omijaniu groźnych postaci.

 

 

 

Asterix & Obelix XXL: Romastered – 22 października

 

W przypadku Asterix & Obelix XXL: Romastered mamy do czynienia z odświeżoną wersją gry z 2004 roku. Za jej nową oprawę wizualną i rozgrywkę odpowiada firma OSome. Produkcja ta oczywiście bazuje na popularnym francuskim komiksie o wiosce Gallów, która jako jedyna zdołała oprzeć się Rzymianom. Tym razem Asterix i Obelix wracają z polowania, po czym odkrywają, że ich wioska została spalona, a przyjaciele zaginęli. Wszystkie tropy prowadzą do armii Cesarstwa Rzymskiego. Obu przyjaciołom nie pozostało nic innego jak wyruszyć na misję ratunkową. W tej platformówce 3D odwiedzimy kilka krain jak Galię, Grecję, Egipt oraz Rzym. Będziemy zarówno eksplorować mapy jak i walczyć z Rzymianami. Ponadto czekać na nas będą zagadki i zadania do wykonania. Gra w porównaniu do oryginału posiada odświeżoną warstwę wizualną, ulepszone modele postaci, elementy mapy. Dostępna jest tylko w trybie single player.

 

 

Transformers: Battlegrounds – 23 października

 

Mieliśmy już G.I. Joe, to teraz czas na kolejne legendarne postaci znane z Hasbro. Dzieło Coatsink Software wprowadza nas w odwieczny konflikt między Autobotami a Deceptikonami. Transformers: Battlegrounds to gra strategiczna, gdzie dowodzimy oddziałem Autobotów walczących z Megatronem i jego wojownikami. Stawką pojedynku jest zdobycie wszechiskry AllSpark. Gra ma charakter turowy. Musimy zatem wybrać drużynę postaci, z których każda cechuje się innymi umiejętnościami, atakami specjalnymi. Następnie na danej mapie ustawiamy swoje jednostki i w systemie turowym walczymy z przeciwnikami. Możemy wykorzystać osłony, warunki pogodowe. Walki odbywają się w miastach, lasach czy na pustyniach. W toku walki każda z postaci napełnia swój pasek Energonu, po czym może go wykorzystać do specjalnych ataków.

 

 

 

 

Ghostrunner – 27 października

 

Ghostrunner to kolejna cyberpunkowa propozycja w naszym zestawieniu. Tym razem mamy do czynienia z dziełem polskiego studia One More Level. Można powiedzieć, że polskie cyberpunkowe gry zdominowały jesień tego roku. GhostRunner jest bowiem obok Cyberpunka 2077 jednym z najbardziej oczekiwanych tytułów tego roku, gdzie tylko na Steamie znalazł się u ponad 600 tysięcy graczy na liście życzeń. Trafiamy tu do cyberpunkowego miasta. Umieszczone zostało ono w gigantycznej wieży i jest ostatnim bastionem ludzkości po ogromnym kataklizmie. Obecnie dosyć surowo i twardą ręką zarządzane jest ono przez niejakiego Klucznika. W mieście społeczeństwo zostało podzielone na kasty, a o naszym przydziale decydują specjalne implanty z dzieciństwa. Nie jest to przyjazny świat, gdyż panuje tu bieda i przemoc. Dochodzi jednak do buntu, a od działań naszego bohatera zależą losy rebelii. Gra typu FPP polegać będzie na przemierzaniu kolejnych szczebli wieży, walce z przeciwnikami. Ogromnym plusem jest to, że możemy działać zarówno w realnym świecie jak i cyberprzestrzeni. Innymi plusami są: wyjątkowy styl, wysoka grafika, klimatyczny soundtrack.

 

 

Pikmin 3 Deluxe – 30 października

 

Pikmin 3 Deluxe to nieco odświeżona wersja gry na WiiU z 2013 roku. Ponownie pozwala nam się wcielić w grupę pikminów, małych stworzonek żyjących na innej planecie. Trzech śmiałków awaryjnie ląduje na planecie PNF-404. Ich zadaniem było zebranie zapasów żywności dla własnej planety. Po rozbiciu napotykają na swojej drodze pikminów, którzy przychodzą im z pomocą. Od tego momentu naszym zadaniem będzie kierowanie głównymi postaciami jak i grupą stworków oraz zdobywanie zasobów niezbędnych do naprawy statku. Możemy do każdej misji wybierać aż 6 gatunków pikminów, z czego jedne są bardziej wytrzymałe, inne szybsze, silniejsze, a inne zaś odporne na ogień. W czasie rozgrywki przemierzać będziemy różne krainy: Odległą Tundrę, Rzekę Zmierzchu czy Ogród Nadziei. W porównaniu do oryginału Pikmin 3 Deluxe zawierać będzie kilka dodatkowych misji i nowe pikminy.

 

 

 

 

BONUS

Super Mario Bros 35 – 1 października

 

Na koniec mamy zaś tytuł, który zainteresuje miłośników klasyki. Już 1 października wszyscy abonenci Nintendo Online będą mogli zagrać za darmo w Super Mario Bros 35. Jest to klasyczny Super Mario Bros jednak z zupełnie innym modelem rozgrywki. Gracze bowiem spotykają się na serwerze, na którym to uczestniczy w rozgrywce łącznie 35 osób. Super Mario Bros pozwala nam na ściganie się z czasem, pokonywanie wrogów i sabotowanie przeciwników w bitwie online. Naszym głównym celem jest zostanie ostatnim Mario w rozgrywce. Standardowa rozgrywka w Super Mario Bros zyskuje spory zastrzyk adrenaliny! Otrzymujemy czas do ukończenia każdego z etapów, gdzie za pokonywanie wrogów zyskujemy dodatkowe sekundy. Jednocześnie możemy wysyłać innym graczom pokonanych przez siebie wrogów. Zbieranie monet służy nam przy tym także do kupowania ulepszeń. Możemy je wymieniać na więcej monet, wolniejszy upływ czasu lub też więcej przeciwników dla wrogów. Niczym w Battle Royale wygrywa ta osoba, która będzie jedynym żywym Mario w całej rozgrywce. Według zapowiedzi Super Mario Bros 35 ma być dostępne online do 31 marca 2021 roku.

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *