Premiery Nintendo Switch sierpień 2022

Przegląd najciekawszych premier na Nintendo Switch – sierpień 2022

Nawet się nie obejrzeliśmy, a już połowa wakacji za nami….

1 sierpnia 2022

Nawet się nie obejrzeliśmy, a już połowa wakacji za nami. Czas niestety szybko leci, zwłaszcza w momencie, gdy wieczory spędzamy przy konsoli Nintendo Switch. W sierpniu będą ku temu kolejne okazje, gdyż na rynku pojawi się kilka ciekawych tytułów. Na co zatem możemy liczyć w nadchodzącym miesiącu?

 

South of the Circle – 3 sierpnia

Pierwszą sierpniową premierą będzie South of the Circle od State of Play Games. To ciekawa i ładnie wykonana przygodówka, która przenosi nas do lat 60. XX wieku. Naszym bohaterem jest Peter, który w trakcie misji badawczej rozbija się na Antarktyce. Będziemy musieli mu pomóc w przetrwaniu i powrocie do domu. Rozgrywka podzielona jest na dwie fazy. Pierwszą jest główna oś, gdzie musimy podejmować różne decyzje dla uratowania naszej postaci. Drugą zaś są retrospekcje, w czasie których Peter przypomina sobie istotne wydarzenia ze swojego życia. Całość utrzymana została w typowej kreskówkowej stylistyce.

 

Two Point Campus – 9 sierpnia

Kilka lat temu mieliśmy do czynienia z całkiem popularną grą Two Point Hospital, a teraz pojawia się niejako jej kontynuacja, lecz osadzona w innym środowisku. Dzieło Two Point Studios pozwala nam bowiem tym razem pokierować uniwersytetem. Zajmujemy się budową ośrodka, tworzeniem kolejnych obiektów, zatrudnianiem pracowników, jak i podnoszeniem poziomu nauczania. Zaczynamy tu przed rozpoczęciem nowego roku akademickiego, więc będziemy mieć czas na przygotowania. Jest to typowa strategia ekonomiczna, gdzie musimy dbać o rozwój i utrzymanie kampusu. Bardzo ważne będzie tworzenie nowych atrakcji dla studentów, wykorzystywanie ich umiejętności, co potem zwiększa nasz prestiż.

 

Midnight Fight Express – 23 sierpnia

Tym razem coś dla miłośników gier typu beat’em up. Jest to gra, za którą odpowiada w całości Polak, Jakub Dzwinel. Mamy tu swojego bohatera, który przemierza ulice dużego miasta. Jego zadaniem jest walczyć z różnymi rabusiami, przestępcami. Będziemy mogli zrobić użytek z naszych umiejętności sztuk walki, broni białej, jak i dodatkowych przedmiotów. Do przejścia dano nam tutaj aż 40 różnorodnych poziomów. Niezwykle liczy się tu nasz refleks, zręczność, jak i pomysłowość w wykonywaniu ciosów. Z biegiem rozgrywki będziemy mogli rozwijać postać, zdobywać dla niej nowe umiejętności, przedmioty. Gra oferuje nam widok izometryczny, jak i całkiem miłą dla oka grafikę.

 

Pac-Man World Re-Pac – 26 sierpnia

W sierpniu powraca jedna z najbardziej ikonicznych postaci gier wideo. Za platformówkę 3D odpowiada studio Now Production. Jest to w zasadzie remake gry z 1999 roku, która pierwotnie ukazała się na pierwsze PlayStation i Game Boy Advance. Kierujemy tu oczywiście żółtym bohaterem, który musi wyruszyć na ratunek rodzinie i przyjaciołom. Ci bowiem w czasie przyjęcia urodzinowego zostali porwani przez duchy. Musimy zatem wyruszyć na ich wyspę, gdzie naszym przeciwnikiem będzie Toc-Man. Przemierzać będziemy kilka różnych lokacji, gdzie zajmować się będziemy skakaniem po platformach, zbieraniem przedmiotów, power-upów, walką z duchami. Do tego na końcu każdego poziomu czekać będzie na nas boss. W stosunku do oryginału zmianom uległa grafika, model sterowania. Jeśli ukończymy grę, będziemy mogli zagrać w oryginalną produkcję z 1999 roku.

 

Dusk Diver 2 – 30 sierpnia

Gra od studia WANIN Games pojawiła się w lutym na PC, a teraz będzie miała premierę na Switchu. Jest to kontynuacja produkcji z 2019 roku. Znów przyjdzie nam się wcielić w Yang Yumo, która po poprzednich wydarzeniach wiedzie spokojne wydarzenia jako świeżo upieczona studentka. Niestety znów przyjdzie jej zmierzyć się z fantomami, które zagrażają miastu. Będziemy mogli przemieszczać się między naszą rzeczywistością a światem należącym do fantomów. Naszym zadaniem będzie wykonywanie określonych zadań, walka z przeciwnikami. Możemy wykorzystywać swoją zręczność, kombinacje ciosów. W trakcie rozgrywki osiągniemy następne poziomy doświadczenia, co wpłynie na możliwości naszej bohaterki.

 

Teenage Mutant Ninja Turtles: The Cowabunga Collection – 30 sierpnia

Na koniec mamy wyjątkową kolekcję gier, za którą odpowiada Digital Eclipse. Składa się na nią aż 13 retro gier związanych z Wojowniczymi Żółwiami Ninja. Wśród nich znajdziemy Teenage Mutant Ninja Turtles, Teenage Mutant Ninja Turtles III: The Manhattan Project, Teenage Mutant Ninja Turtles: Tournament Fighters czy też Teenage Mutant Ninja Turtles III: Radical Rescue. Są to produkcje, które pochodzą z Arcade, NES-a, SNES-a, Sega Mega Drive oraz Game Boy’a. To beat’em upy, w których to wcielamy się w popularne żółwie wyspecjalizowane w sztukach walki. Przemieszczamy się z lewa do prawa, walcząc z przeciwnikami. W porównaniu do oryginalnych gier, wprowadzono tu możliwość zapisu gry w dowolnym momencie, zmianę położenia przycisków. Część z tytułów zapewnia tryb multiplayer, a dodatkowo mamy tu wirtualne muzeum poświęcone Wojowniczym Żółwiom Ninja.


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *