Nintendo Switch Najlepsze Premiery Styczeń 2021

Przegląd najciekawszych premier na Nintendo Switch – styczeń 2021

I doczekaliśmy się! Nieszczęsny 2020 rok już za nami, więc…

1 stycznia 2021

I doczekaliśmy się! Nieszczęsny 2020 rok już za nami, więc z nadzieją trzeba patrzeć na nadchodzące 12 miesięcy. Oby upłynęły nam zdecydowanie lepiej niż minione. Już początek nowego roku będzie szansą na sprawdzenie nowości na Switcha. Co prawda nie ma ich tyle, co zwykle, jednak mamy kilka ciekawych propozycji.

Werewolf: The Apocalypse – Heart of the Forest – 7 stycznia

Pierwszą grą na naszej liście jest dzieło od polskiego studia Different Tales. Mamy tutaj do czynienia z tekstową grą o charakterze przygodowym, której bohaterami są wilkołaki. Naszą główną postacią jest dziewczyna o imieniu Maia. Któregoś dnia postanawia poznać historię swej rodziny, więc wyrusza na podróż do Polski. Znajdzie się w regionie Puszczy Białowieskiej – pięknej, lecz tajemniczej krainy. Gra ma charakter tekstowy, więc de facto kierujemy historią niczym z książki lub komiksu. To my decydujemy o wyborze konkretnej ścieżki, która wpływa na zachowanie, zdrowie naszej bohaterki. Atutem gry są z pewnością ręcznie malowane postaci czy kadry.

 

Scott Pilgrim vs. The World: The Game – Complete Edition – 14 stycznia

Scott Pilgrim vs. the World: The Game to stworzona przez Ubisoft w 2010 roku bijatyka, która została oparta na znanym komiksie. W tym samym roku pojawił się również film, w którym zagrali Michael Cera, Mary Elizabeth Winstead, Chris Evans, Aubrey Plaza. Teraz po 10 latach mamy do czynienia z remasterem gry, który w kompletnej edycji zawiera wszystkie dodatki, w tym Knives Chau oraz Wallace Wells. Mamy tu do czynienia z chodzącą bijatyką, gdzie nasz główny bohater po tym, jak zakochał się w Ramonie, musi przed randką z nią pokonać jej 7 byłych chłopaków. W grze możemy również wybrać inne postaci, które cechują się odmiennym stylem walki. Naszym zadaniem jest po prostu nacieranie przed siebie, walka z wrogami i bossami. Za ich pokonanie zdobywamy niezbędne do leczenia czy bonusów monety. Ta gra w 2D oferuje tryb dla jednego gracza, jak i kooperacji do 4 osób.

 

Cyber Shadow – 26 stycznia

Tym razem gra, która z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom gier 8-bitowych. Wręcz garściami czerpie z tamtej epoki, więc możemy tu znaleźć nawiązania do wielu kultowych dzieł. Gra studia Mechanical Head pozwala nam przenieść się do metropolii Mekacity. Niedawno została ona zaatakowana przez złowrogie maszyny. Naszym bohaterem jest wojownik ninja o imieniu Shadow. Będzie musiał on odkryć, co stoi za inwazją oraz pokonać wrogów. W grze niczym w klasycznej platformówce obserwujemy akcję z boku, przemieszczamy się w prawo, skaczemy po platformach, unikamy pułapek, jak i walczymy z przeciwnikami. W czasie rozgrywki napotkamy różnych bossów, jak i uratowanych przez nas członków klanu, którzy przekażą nam wiedzę o nowych sztukach walki.

 

Atelier Ryza 2: Lost Legends & the Secret Fairy – 26 stycznia

Tego samego dnia na Switchu ukaże się gra jRPG, za którą odpowiada studio Gus. Mamy tu do czynienia z kontynuacją gry Atelier Ryza: Ever Darkness & the Secret Hideout. Akcja toczy się trzy lata po wydarzeniach z poprzedniej części. Naszą główną bohaterką jest ponownie alchemiczka Ryza. Przez dłuższy czas przebywa ona na wyspie Kurken. Na prośbę przyjaciela wyrusza jednak do miasta Ashra-am Baird, gdzie czekają na nią nowe przygody i zagadki do rozwiązania. Ponieważ w tej grze bardzo ważna jest alchemia, dlatego dużą wagę będziemy przykładać do przepisów, mieszania ze sobą różnych składników. Będziemy oczywiście eksplorować świat, poznawać nowych bohaterów, wypełniać zadania, jak i walczyć z wrogami. Gra posiada oprawę graficzną podobną do typowych japońskich kreskówek.

 

Gods Will Fall – 29 stycznia

Na koniec gra od studia Clever Beans, która przeniesie nas do fantastycznej krainy pełnej różnych bóstw. W grze opartej na celtyckich wierzeniach od tysięcy lat władzę sprawują okrutni bogowie. Kto się im nie podporządkuje, tego czeka śmierć w strasznych mękach. Mimo wszystko ludzkość rzuca wyzwanie bogom, a ich armia zostaje niestety rozbita. Przy życiu zostaje na szczęście kilku najlepszych i ambitnych wojowników. To właśnie nimi musimy pokierować ludzkość do zwycięstwa. Gra z gatunku RPG pozwala nam wybrać bohatera, którym będziemy przemierzać różne krainy. Każda z nich rządzona jest przez innego boga. Musimy zatem najpierw pokonać zarządzane przez niego potwory, by na końcu stanąć do bezpośredniego pojedynku. Wraz z postępami zwiększamy umiejętności swojego bohatera. Gra cechuje się całkiem ciekawą kreskówkową stylistyką.

 

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *