Najciekawsze premiery czerwiec 2020 Nintendo Switch

Przegląd najciekawszych premier Nintendo Switch – czerwiec 2020

W normalnych warunkach napisalibyśmy pewnie, że wakacje coraz bliżej. Mamy…

31 maja 2020

W normalnych warunkach napisalibyśmy pewnie, że wakacje coraz bliżej. Mamy jednak do czynienia ze szczególnym okresem, kiedy wciąż obowiązują nas pewne elementy izolacji. Czerwiec zatem może być kolejnym miesiącem, kiedy to jednym z naszych przyjaciół będzie właśnie Switch. Sprawdzamy zatem, co ciekawego pojawi się na rynku w najbliższych tygodniach.

 

Liberated – 2 czerwca

 

Na początku miesiąca ukaże się gra od polskiego studia Atomic Wolf. Liberated opowiada historię świata nowoczesnych technologii, gdzie sprawujący władzę za pomocą portali społecznościowych, kamer czy transakcji bankowych inwigilują społeczeństwo. Często prowadzone są przy tym działania niezgodne z prawem, łamiąca liczne konwencje. Pojawia się jednak tytułowa grupa Liberated, która rozpoczyna wojnę z rządem. Gra ma bardzo ciekawy system rozgrywki. Przede wszystkim wcielamy się w obie strony konfliktu. Liberated ma charakter składanki z elementami komiksowymi, gdzie w cutscenach oglądamy rozwój historii. Podczas gry w technice 2.5D widzimy wszystko z boku, a sam klimat jest nieco posępny, czarno-biały.

 

 

The Outer Worlds – 5 czerwca

 

Kilka dni później na Switcha ukaże się The Outer Worlds. Gra ta swą premierę na rynku miała w październiku 2019 roku. Dzieło Obsidian Entertainment przenosi nas do XXIV wieku, kiedy to ludzkość kontynuuje podbój kosmosu. Znajdujemy się na jednym ze statków skierowanych do kolonii w Arkadii. Niestety w wyniku awarii nasz statek zbacza z kursu i na kilkadziesiąt lat ginie w kosmosie. Po tym okresie zostajemy zbudzeni przez pewnego naukowca, który oznajmia nam, że kolonii grozi zagłada. Wyruszamy zatem z misją jej ratowania. W toku gry jednak możemy zmienić stronę i przyłączyć się do korporacji zarządzającej Arkadią. Gra to typowy FPP, gdzie musimy wykonywać różne zadania. Mamy do wyboru szeroki arsenał broni, opcje spowalniania czasu. Zdobywać będziemy doświadczenie i odblokowywać nowe poziomy. The Outer Worlds cechuje się bardzo ładną warstwą graficzną.

 

 

Clubhouse Games: 51 Worldwide Classics – 5 czerwca

 

Fani Switcha będą mogli liczyć na 51 światowych klasyków. Proponowana jest nam bowiem różnorodna kolekcja gier z całego świata, które najczęściej dostępne są w prawdziwej, fizycznej wersji. Zetkniemy się tutaj z wyborem gier planszowych, stołowych. Czekają tu między innymi szachy, domino, automaty do gry, Mancala, Renegade, Slot Cars czy też Toy Boxing. Producent wprowadził tutaj między innymi pomocne samouczki w grze, jak i funkcje pomocnicze. Możliwa jest tu gra w trybie pojedynczego gracza, tryb dla dwóch osób na jednej konsoli, jak i online.

 

 

Ancestors Legacy – 11 czerwca

 

Gra od polskiego studia Destructive Creations to bardzo ciekawa propozycja dla miłośników strategii. Tytuł ten pierwotnie ukazał się na PC w 2018 roku, by po 2 latach zawitać także na Switchu. Akcja gry toczy się we wczesnym średniowieczu. Twórcy gry wprowadzili 4 główne kampanie, w których to możemy wcielić się w Piastów, Germanów, Wikingów lub Anglosasów. Kierujemy tu niewielkimi oddziałami wojowników, którzy muszą wypełnić podstawowe lub dodatkowe misje. Bardzo ważny jest tu dobór taktyki w oparciu o naszą i przeciwników siłę, rodzaje wojowników, pogodę czy teren. Ponadto istotny jest również rozwój jednostek, podbój kolejnych wiosek i terenów. W grze tradycyjnie obserwujemy wydarzenia z lotu ptaka, jednak w czasie walk możemy przełączyć tryb kamery na pierwszoosobowy. Dostępny jest tu tryb single oraz multiplayer.

 

 

 

Burnout Paradise Remastered – 19 czerwca

 

Burnout Paradise to gra, która swą premierę miała w 2008 roku. Tym razem dzieło studia Stellar Entertainment pojawia się w odnowionej wersji. Użytkownicy Switcha zyskają dostęp do emocjonujących wyścigów mających miejsce w mieście Paradise City. Gra stanowi połączenie klasycznych wyścigów z elementami walki z przeciwnikami, których możemy unicestwić na trasie. W szczególności interesujący jest tutaj zaawansowany system destrukcji, akrobacje w powietrzu, tworzenie gigantycznych kraks. W Burnout Paradise mamy do wyboru ponad 150 modeli pojazdów, które stworzono na podstawie prawdziwych samochodów. Dostępna jest tutaj rozgrywka dla jednego gracza, online, jak i lokalnie do 4 osób.

 

 

SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated – 23 czerwca

 

SpongeBob SquarePants to jedna z popularniejszych kreskówek, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. Już w 2003 roku ukazała się trójwymiarowa platformówka, w której mogliśmy pokierować bohaterami serialu. Po kilkunastu latach mamy do czynienia z jej odnowioną wersją. Przenosimy się tu do podwodnego Bikini Dolnego. Zostało ono nieoczekiwanie zaatakowane przez armię robotów złego Planktona. Tylko od naszych starań zależą losy tej pięknej doliny. Ta platformówka w stylu TPP pozwala nam pokierować SpongeBobem, Patrickiem oraz Sandy. Musimy przemierzać kolejne etapy, wykonywać misje, zbierać gwiazdki, walczyć z bossami. Gra posiada bardzo ładną grafikę, tryb dla jednego gracza lub kooperacji lokalnej/online dla 2 osób.

 

 

Blair Witch – 25 czerwca

 

Blair Witch Project okazał się jednym z największych sukcesów kasowych w historii kina. Amatorski film za kilkadziesiąt tysięcy dolarów zarobił na całym świecie ponad 250 milionów! Nie dziwi zatem fakt, że do dziś tytuł ten cieszy się sporą popularnością. Właśnie z tego powodu w 2019 roku polskie studio Bloober Team stworzyło grę Blair Witch. Ta przygodowa gra FPP przenosi nas do 1996 roku. Bohaterem jest tu Ellis, były policjant, który wraz ze swym psem angażuje się w poszukiwania zaginionego chłopca. Zniknął on bowiem bez śladu w lesie Black Hills, który uchodzi za nawiedzony. To właśnie ten las mogliśmy obserwować w filmie z 1999 roku. W toku gry będziemy zatem eksplorować nowe miejsca, jak i poznawać szczegóły całej historii. Głównym miejscem akcji jest ciemny las, w którym dochodzi do tajemniczych zdarzeń. W międzyczasie przyjdzie nam rozwiązywać zagadki logiczne czy wykonywać określone zadania. Tytuł ten cechuje się bardzo dobrą oprawą audiowizualną, która wprowadza jeszcze lepszy klimat grozy. Bardzo ważne jest to, że grę można przejść na kilka odmiennych sposobów.

 

 

Urban Flow – 26 czerwca

 

Tym razem gra na wyłączność dla użytkowników Switcha. Dzieło od Baltoro Games pozwala się nam wcielić w kontrolera ruchu ulicznego, który musi zarządzać sygnalizacją świetlną. To gra o charakterze logicznym i zręcznościowym, gdzie niezwykle ważne jest tu szybkie i mądre podejmowanie decyzji. Całość ruchu obserwujemy z lotu ptaka i mamy do czynienia z co najmniej kilkoma kluczowymi skrzyżowaniami. Problem w tym, że łatwo tu o wypadki, jak i również trzeba zadbać o pojazdy uprzywilejowane. Tytuł ten posiada nieco kreskówkowy klimat, a przy tym jest wręcz stworzony do lokalnej lub internetowej kooperacji z innymi graczami.

 

 

No Straight Roads – 30 czerwca

 

Ta trzecioosobowa gra akcji od studia Metronomik z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom muzyki. Wcielamy się tu bowiem w kapelę rockową Bunk Bed Junction, która walczy z potężnym wydawnictwem. Musimy zatem stanąć do walki z pracownikami i muzykami związanymi z tą korporacją. Będziemy musieli toczyć pojedynki na różnych planszach z artystami z innych gatunków muzycznych. I to właśnie sama muzyka odgrywa tu olbrzymią rolę. Nasi przeciwnicy atakują bowiem w rytm melodii, a my za pośrednictwem własnej muzyki możemy tworzyć i wykorzystywać bronie. Po każdej z misji możemy rozwijać własne postaci, ich wygląd, umiejętności. W No Straight Roads zetkniemy się z bardzo ładną oprawą graficzną w stylu komiksowym, jak i różnorodną ścieżką dźwiękową.

 

 

The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel III – 30 czerwca

 

Wydana w październiku ubiegłego roku gra od studia Nihon Falcom Corp to kontynuacja poprzedniej części serii. Zostajemy tutaj przeniesieni półtorej roku po wojnie ukazanej w The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel II. Imperium Erebonia stało się dominujące w przedstawionym świecie, co doprowadziło do kilku zmian społecznych i politycznych. Naszym bohaterem jest Rean Schwarzer, który zostaje instruktorem w szkole i uczy obecnie nowych adeptów specjalnej dywizji. Odkrywa on jednak nowy spisek, który zagraża jego ojczyźnie. Musi zatem stanąć do walki. Tytuł ten to klasyczny jRPG z eksploracją świata, rozwijaniem postaci oraz wykonywaniem powierzonych zadań.

 

 


Redaktor

Donat "Donson" Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *