Przegląd najciekawszych premier Nintendo Switch – lipiec 2020

Przegląd najciekawszych premier Nintendo Switch – lipiec 2020

Doczekaliśmy się wreszcie lata, a to dla wielu osób będzie…

30 czerwca 2020

Doczekaliśmy się wreszcie lata, a to dla wielu osób będzie idealna okazja, aby trochę wolnego czasu spędzić na Switchu. W lipcu bowiem będziemy mieć do czynienia z kilkoma ciekawymi premierami gier. W naszym zestawieniu z pewnością znajdą coś dla siebie fani wielu gatunków. Zapraszamy zatem do sprawdzenia zbliżających się premier.

 

Catherine: Full Body – 7 lipca

 

Na początku lipca swą premierę na Switcha będzie mieć ubiegłoroczna gra od studia Atlus. Mamy tu do czynienia z odświeżoną i rozbudowaną wersją gry z 2011 roku. Jest to niezwykle ciekawa i wciągająca produkcja z demonami w tle. Bohaterem gry jest Vincent, który od lat tkwi w nieudanym związku z dziewczyną, a także nie ma sukcesów zawodowych. Pewnego dnia poznaje w barze tajemniczą Catherine, z którą spędza upojną noc. Skok w bok oznacza jednak dopiero początek jego problemów, gdyż każdej nocy nawiedzają go koszmary ze strasznymi bestiami. Wkrótce okazuje się, że wielu mężczyzn nawiedza ten sam demon, który doprowadza do ich śmierci. Vincent zatem musi rozwikłać zagadkę. Gra z oznaczeniem PG 18 posiada kilka dodatków w porównaniu z oryginałem, zwłaszcza nową postać – Rin.

 

 

 

 

Deadly Premonition II – 10 lipca

 

W 2010 roku ukazała się gra Deadly Premonition, która okazała się całkiem sporym sukcesem. Teraz po 10 latach będziemy mieć styczność z drugą odsłoną od studia Toybox Inc. Wcielamy się tutaj w agenta FBI Francisa Yorka Morgana, który zajmuje się zagadkowymi morderstwami w małym miasteczku Le Carne. Twórcy podzielili historię na dwie części. W pierwszej zajmujemy się przesłuchaniem, zaś w drugiej eksplorowaniem miasteczka. Możemy zatem rozmawiać z mieszkańcami, szukać dowodów i poszlak. Bardzo ważne jest to, że fabularnie akcja osadzona jest 9 lat po wydarzeniach z pierwszej części, do których tu częściowo powraca. Deadly Premonition 2 odznacza się dosyć specyficzną oprawą graficzną, jak i klimatyczną ścieżką dźwiękową.

 

 

 

Story of Season: Friends of Mineral Town – 14 lipca

 

14 lipca na Switchu ukaże się gra Story of Season: Friends of Mineral Town autorstwa studia Marvelous AQL. Jest to gra, która z pewnością spodoba się miłośnikom klasyki. Mamy tu bowiem do czynienia z remakiem kultowej gry Harvest Moon: Friends of Mineral Town. Mechanika rozgrywki jest tu podobna. Trafiamy na starą farmę, którą musimy uratować przed upadkiem. Naszym zadaniem zatem będzie kupowanie nasion, sadzenie roślin, ich pielęgnacja, walka z chwastami. Przy okazji będziemy się zajmować zwierzętami, jak i nawiązywać relacje z mieszkańcami miasteczka. Nieopodal znajduje się także kopalnia, w której będziemy szukać srebra, złota czy innych minerałów. Tytuł ten posiada ładną, kreskówkową oprawę graficzną.

 

 

Paper Mario: The Origami King – 17 lipca

 

Paper Mario to spin-offowa seria związana ze słynnym hydraulikiem, która ukazuje się na rynku od 2004 roku. Tym razem mamy do czynienia już po raz piąty z Mario w świecie Origami. Mario trafia do królestwa Origami, które nieoczekiwanie zostało opanowane przez złowrogiego Olly’ego oraz jego armię papierowych żołnierzy. Jednocześnie Olly porwał księżniczkę Peach i uwięził ją w odległym zamku. Musimy zatem wyruszyć na ratunek dziewczynie. W grze dostępne są także takie postaci jak Olivia, Luigi, Toad czy Bowser. Paper Mario: The Origami King charakteryzuje się elementami typowymi dla RPG z eksploracją świata, platformówką, rozwiązywaniem zagadek. Możemy tu liczyć również na turowy system walki. Dzięki połączeniu środowiska 3D z papierowym postaciami gra ta odznacza się bardzo oryginalnym stylem.

 

 

 

Warhammer 40,000: Mechanicus – 17 lipca

 

Warhammer 40,000 to jedna z legendarnych i klasycznych gier nurtu science fiction. Warhammer 40,000: Mechanicus ukazała się w 2018 roku, by po 2 latach zawitać także na Switchu. Dzieło Bulkwark Studios daje nam szansę pokierowania oddziałami Adeptus Mechanicus. To specyficzna grupa, która modyfikuje swoje ciała, zamieniając się w potężnych wojowników. Naszym głównym bohaterem jest Magos Dominus Faustinius, który wyrusza z ekspedycją na planetę Silva Tenebris. Ta gra strategiczna polega przede wszystkim na toczeniu turowych bitew. Niezwykle istotna jest tu strategia, gdzie umiejętnie rozstawiamy wojowników na mapie i wykorzystujemy ich możliwości obronne i ataku. Wojowników możemy odpowiednimi modyfikacjami dostosować do stylu walki.

 

 

 

Rock of Ages 3 – 21 lipca

 

Rock of Ages 3: Make & Break to gra ACE Team oraz Giant Monkey Robot. Mamy tu do czynienia z kolejną częścią bardzo oryginalnej produkcji. Wcielamy się tu bowiem w kulę lub inny toczący się przedmiot, którego zadaniem jest przebicie się przez wrogie przeszkody i zniszczenie głównego celu. Bardzo ważne jest to, że naszymi przeciwnikami będą zarówno znane postaci z historii jak Cezar, a także postaci świata popkultury: Latający Potwór Spaghetti. Musimy zatem za pomocą kuli zniszczyć lub ominąć przeszkody i w odpowiednim czasie dotrzeć do głównego celu. Gra odznacza się przy tym wręcz absurdalnym i czarnym humorem. W grze możliwy jest tryb dla jednego gracza jak i multiplayer, lokalna kooperacja do 4 osób.

 

 

 

Samurai Shodown NeoGeo Collection – 28 lipca

 

NeoGeo to jedna z legendarnych konsol lat 90., która przez wielu krytyków umieszczana jest w co najmniej top 20 najlepszych konsol w historii. Z kolei Samurai Shodown to jeden z największych hitów z tej platformy. Pod koniec lipca na Switchu ukaże się kompilacja 6 odsłon tej słynnej bijatyki. Można zatem zagrać w taką klasykę jak Samurai Shodown, Samurai Shodown II, Samurai Shodown III: Blades of Blood, Samurai Shodown IV: Amakusa’s Revenge, Samurai Shodown V jak i również Samurai Shodown V Special. Gra posiada standardową mechanikę polegająca na krwawych pojedynkach na arenach. Mamy tu do wyboru wielu typowych japońskich wojowników o odmiennym stylu walki. Przy dynamicznym trybie liczy się szybkie wykonywanie ataków oraz stosowanie uników. Studio Digital Eclipse zadecydowało o pozostawieniu gier w ich oryginalnej formie graficznej.

 

 

Skater XL – 28 lipca

 

W niedługim czasie na rynku pojawi się zremasterowana wersja Tony Hawk Pro Skater 1 i 2. Zanim to się jednak stanie będziemy mogli spróbować swych sił w grze Skater XL. Jest to zręcznościowy symulator od Easy Day Studios. Pod wieloma względami jest on podobny do wypomnianej legendy. Za pomocą skatera wykonujemy różne triki, zdobywamy doświadczenie, dzięki czemu możemy odblokować elementy ubioru, nowe deski, jak i samych zawodników. Gra cechować się ma całkiem ładną grafiką. Większość lokalizacji w Skater XL to znane skateparki z zachodniej części Stanów Zjednoczonych.

 

 

Fairy Tail – 30 lipca

 

Na koniec miesiąca w bibliotece Switcha pojawi się gra Fairy Tail. Dzieło Gust Studios przenosi nas do fantastycznej krainy opartej na popularnej mandze. Ten jRPG opowiada historię gildii magów z miasteczka Magnolia Town. Naszym głównym zadaniem jest eksploracja świata, wykonywanie głównych i pobocznych zadań, wchodzenie w interakcję z mieszkańcami oraz toczenie pojedynków w systemie turowym. W grze mamy do wyboru kilkanaście postaci znanych z oryginalnej mangi. Dzięki zdobywaniu doświadczenia możemy rozwijać swą gildię, jak i umiejętności całej drużyny.

 

 

 

 


Redaktor

Donat "Donson" Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *