Nintendo Switch premiery maj 2020

Przegląd najciekawszych premier Nintendo Switch – maj 2020

Za nami kolejny miesiąc z koronawirusem i wszystko się na…

1 maja 2020

Za nami kolejny miesiąc z koronawirusem i wszystko się na to zapowiada, że również maj będzie kojarzył się z hasłem Zostań w Domu. Dla nas to oczywiście kolejna okazja do zaprezentowania tych gier na Switcha, które będą miały swą premierę w najbliższych 4 tygodniach. Zapraszamy zatem do sprawdzeni naszej majowej listy.

 

Spirit of the North – 7 maja

 

Dzieło studia Spirit of the North to ciekawa propozycja dla tych osób, które cenią sobie nordyckie klimaty. Wcielamy się tutaj w rudego lisa, który przemierza islandzkie krajobrazy w towarzystwie ducha strażniczki zórz polarnych. Gra może nieco kojarzyć się choćby z kultowym The Journey. Podczas podróży będziemy poznawać nowe, dzikie i odludne tereny, jak i bliżej poznamy naszą towarzyszkę wyprawy. Dzięki niej zyskamy szansę na odkrycie informacji o dawnej cywilizacji. Na naszej drodze spotkamy zarówno tundrę, jak i lodowce czy górskie szczyty. Przy okazji będziemy mieć okazję do rozwiązania kilku zagadek. Gra cechuje się wysokiej jakości grafiką oraz klimatyczną muzyką.

 

 

Star Wars Episode I: Racer – 12 maja

 

Gwiezdne wojny: część I – Mroczne widmo jest przez wielu uznawana za jedną z najgorszych, jeśli nie najgorszą część Star Wars. Jednak trzeba przyznać, że obok finałowej walki na miecze świetlne najlepszym momentem w filmie były wyścigi racerów. W związku z premierą filmu w 1999 roku na rynku ukazał się Star Wars Episode I: Racer. Gra po ponad 20 latach wraca teraz na Switcha. Można się w niej wcielić w rajdowca, który bierze udział w wyścigach specjalnych ślizgaczy. Gra od LucasArts osadzona została na 8 planetach, a sami gracze mogą się wcielić w kilkunastu bohaterów, jak i mieć do wyboru ponad 20 pojazdów. Rozgrywka jest bardzo dynamiczna, a w czasie wyścigów nie obowiązują praktycznie żadne zasady. Gra dostępna jest zarówno w trybie dla jednego gracza jak i multiplayer.

 

Star Wars Episode I: Racer Nintendo Switch

 

The Wonderful 101: Remastered – 19 maja

 

Dzieło PlatinumGames ukazało się na rynku w 2013 roku. Po 7 latach twórcy postanowili ponownie je wydać, lecz tym razem w zremasterowanej wersji. Pierwotnie gra ukazała się na Nintendo WiiU, od maja zaś będzie dostępna na Switcha. Gra przenosi nas do przyszłości, gdzie po raz kolejny toczy się wojna między mieszkańcami Ziemi a Federacją Geathjerk. Przeciwnikiem jest niebezpieczna organizacja składająca się z kosmitów. Jedynym ratunkiem dla naszej planety stają się superbohaterowie. Do tej pory walczyli oni osobno, lecz muszą teraz połączyć siły. Gra posiada widok izometryczny. Kierujemy całkiem sporą grupą postaci, do których wciąż dochodzą kolejne. Dzięki temu nasze szanse na zwycięstwo wzrastają. Musimy odkrywać nowe poziomy, ratować ludzi oraz wykonywać powierzone nam zadania. Całość jednak okraszona jest sporą dozą humoru, przez co gra naśmiewa się nieco z komiksowych herosów. Dostępna jest w trybie single jak i kooperacyjnym.

 

 

Minecraft: Dungeons – 26 maja

 

Dungeons to spin-off głównej serii, która stała się ogromnym fenomenem na świecie. Gra od Mojang AB to bardzo ciekawa produkcja, którą już teraz nazywa się Diablo w świecie Minecraft. Jako mieszkańcy małej i spokojnej wioski jesteśmy nagle świadkami najazdu wojowników Arch-Illagera, groźnego władcy podziemi. Musimy nie tylko pokonać najeźdźców, lecz także wyruszyć na wyprawę, której celem będzie pokonanie samego Arch-Illagera. Rozgrywka polega przede wszystkim na eksploracji kolejnych poziomów, którymi są zarówno lochy, bagna, jak i inne intrygujące miejsca. Nasz bohater może być przez cały czas ulepszany, dzięki czemu zwiększamy jego możliwości ataku i obrony. W grze dostępny jest tryb dla jednego gracza, jak i internetowej lub lokalnej kooperacji do czterech graczy.

 

 

Shantae and the Seven Sirens – 28 maja

 

Dzieło od WayForward Technologies to już piąta odsłona całej serii. Wcielamy się tutaj w rolę Shantae, postaci, która jest po części człowiekiem, a po części dżinem. Nasza bohaterka trafia na tajemnicza wyspę. Wszystko z pozoru wydaje się tu idealne, lecz dziewczyna podejrzewa, że coś jest jednak nie tak. Musimy zatem wyruszyć na eksplorację wyspy, gdzie czeka na nas wiele poziomów, zagadek i przeciwników do pokonania. Jest to klasyczna platformówka, która zalicza się do kategorii metroidvania. Nasza bohaterka dzięki zdobywanym punktom doświadczenia może przemieniać się w nowe formy, jak i zyskiwać nowe moce. Te drugie są zwiększane dzięki specjalnym kartom. Gra dostępna jest tylko dla jednego gracza.

 

 

BioShock: The Collection – 29 maja

 

BioShock to dla wielu osób absolutna klasyka w dziedzinie gier komputerowych. Już w 2016 roku przygotowana została przez firmę 2K Games specjalna wersja trzech gier z cyklu BioShock. Teraz po 4 latach pojawi się także na Switchu. Kolekcja składa się z gry BioShock z 2007 roku, Bioshock 2 z 2010 roku oraz BioShock Infinite z 2013 roku. W pierwszej części jako ocalały z katastrofy samolotu nieoczekiwanie odkrywamy drogę do podwodnego miasta Rapture. Z utopijnego ośrodka przerodziło się ono jednak w ruiny opanowane przez psychopatów. Musimy zatem przeżyć w tym środowisku i znaleźć drogę do domu. W drugiej części ponownie trafiamy do Rapture, jednak tym razem wydarzenia będziemy obserwować z perspektywy Big Daddy’ego, czyli jednego z głównych antagonistów I części. BioShock Infinite to już zupełnie inny tytuł, który przeniesiony został do Columbii, podniebnego miasta. Jako Booker DeWitt musimy uratować pewną kobietę w mieście. The BioShock Collection zawiera także dwa dodatki Burial at Sea.

 

 

Borderlands Legendary Collection – 29 maja

 

Tego samego dnia ukaże się inna kolekcja 3 gier ze świata Borderlands: Borderlands, Borderlands 2 i Borderlands: The Pre-Sequel. Miejscem wydarzeń jest tutaj planeta Pandora. Znajduje się na niej mityczna krypta, dzięki której można stać się niezwykle bogatym. Jako Vault Hunters wyruszamy zatem na jej poszukiwania. W drugiej części mającej miejsce kilka lat później wcielamy się w inną grupę, której zadaniem jest pokonanie Handsome Jacka, złoczyńcy chcącego zawładnąć planetą. Borderlands: The Pre-Sequel z kolei łączy ze sobą historię z I i II części, gdyż wcielamy się tutaj w grupę dowodzoną przez Jacka. W grze możemy wybrać kilka postaci o odmiennych specjalizacjach i umiejętnościach. Świat ma tu otwartą strukturę, a naszym głównym celem jest wypełnianie po kolei różnych zadań. Musimy także zajmować się eliminacją przeciwników. Borderlands Legendary Collection dostępne jest w trybie dla jednego gracza, jak i multiplayer. Zawiera przy tym szereg dodatków do każdej z części.

 

 

XCOM 2 Collection – 29 maja

 

Również tego samego dnia na rynku ukaże się XCOM 2 Collection. XCOM 2 to sequel gry XCOM: Enemy Unknown. Dzieło 2K Games oraz Firaxis przenosi nas 20 lat po wydarzeniach z Enemy Unknown. Ludzkość niestety przegrała wojnę z obcymi, którzy zniewolili Ziemię. Na całe szczęście wciąż są osoby, małe jednostki wojskowe, które toczą partyzancką wojnę z obcymi. Wcielamy się w dowódcę, który musi poprowadzić oddział do ostatecznego zwycięstwa. Gra składa się z dwóch trybów. Pierwszym z nich jest strategia, gdzie zarządzamy naszą bazą, zasobami. Drugim zaś klasyczna walka turowa z obcymi. Możemy korzystać z pięciu klas postaci. Różnią się oni między sobą wyposażaniem oraz umiejętnościami. Gra dostępna jest dla jednego gracza oraz w kooperacji dla 2 osób. XCOM 2 Collection zawiera podstawową wersję gry, rozszerzenie War of the Chosen, jak i kilka dodatków: Tactical Legacy Pack, Shen’s Last Gift, Anarchy’s Children, Alien Hunters.

 

 

Xenoblade Chronicles: Definitive Edition – 29 maja

 

Dzieło Monolith Software pierwotnie ukazało się w 2010 roku na konsolę Wii. Nie było jednak tak dużym sukcesem, jak zakładało Nintendo. Wszystko zmieniło się jednak wraz z premierą Xenoblade Chronicles 2 na Switcha. Tytuł ten od razu okazał się wielkim hitem. Dlatego też postanowiono wrócić do pierwszej części i dostosować ją do konsoli nowej generacji. Miejscem akcji jest fantastyczny świat, gdzie na ciałach dwóch zmarłych tytanów żyją ludzie oraz istoty mechaniczne. Wcielamy się tu w Shulka, który w czasie poprzedniej wojny stracił rodziców. Znajdujemy się w momencie, w którym ludzie przygotowują się do odparcia wrogiego ataku. Nasz bohater odkrywa w sobie pradawne moce, dzięki którym być może będzie mógł pokonać przeciwników. W toku rozgrywki musimy przemieszczać się po świecie, wykonywać powierzone nam zadania, walczyć z wrogami.

 

 


Redaktor

Donat "Donson" Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *