Przegląd najciekawszych premier Nintendo Switch – sierpnień 2020

Za nami już połowa wakacji. Sierpniowy okres możemy spędzić na…

31 lipca 2020

Za nami już połowa wakacji. Sierpniowy okres możemy spędzić na różne sposoby. My oczywiście polecamy w wolnej chwili sprawdzenie najnowszych premier na Switcha. Być może któryś z opisywanych przez nas tytułów okaże się wielkim wakacyjnym hitem?

 

Samurai Jack: Battle Through Time – 21 sierpnia

 

Na naszej liście kolejna gra związana z animacją, jaką jest kultowy Samurai Jack. Dzieło studia Soleil to ciekawy miks gatunkowy, gdzie gra akcji TPP łączy się z elementami typowej platformówki oraz slashera. Gra będzie z pewnością gratką dla miłośników serialu, gdyż ma stanowić zwieńczenie historii zaprezentowanej na małym ekranie. Nasz główny bohater decyduje się na podróż w czasie, aby zmierzyć się ze złowrogim Aku. Samurai Jack: Battle Through Time głównie polega na eksploracji świata, skakaniu, wspinaniu się na różne poziomy i platformy. Ponadto na swojej drodze spotkamy przeciwników o różnej mocy i technice walki. Wraz z tokiem rozgrywki możemy odblokować dla samuraja nowe umiejętności, które przydadzą się nam w technice skoku czy walce. Gra nie tylko posiada styl podobny do oryginalnego serialu, lecz także bohaterowie przemawiają tymi samymi głosami.

 

 

No Straight Roads – 25 sierpnia

 

Ta trzecioosobowa gra akcji od studia Metronomik z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom muzyki. Wcielamy się tu bowiem w kapelę rockową Bunk Bed Junction, która walczy z potężnym wydawnictwem. Musimy zatem stanąć do walki z pracownikami i muzykami związanymi z tą korporacją. Będziemy musieli toczyć pojedynki na różnych planszach z artystami z innych gatunków muzycznych. I to właśnie sama muzyka odgrywa tu olbrzymią rolę. Nasi przeciwnicy atakują bowiem w rytm melodii, a my za pośrednictwem własnej muzyki możemy tworzyć i wykorzystywać bronie. Po każdej z misji możemy rozwijać własne postaci, ich wygląd, umiejętności. W No Straight Roads zetkniemy się z bardzo ładną oprawą graficzną w stylu komiksowym, jak i różnorodną ścieżką dźwiękową.

 

 

 

Final Fantasy: Crystal Chronicles – Remastered Edition – 27 sierpnia

 

Final Fantasy: Crystal Chronicles to gra pierwotnie wydana w 2004 roku na GameCube. Stanowiła pierwszy poboczny tytuł całej serii. Dzieło Square Enix po 16 latach ukazuje się w zremasterowanej wersji. W grze przenoszeni jesteśmy do świata od tysiąca lat skażonego przez truciznę Miasma. Sam świat zaś zamieszkiwany jest przez cztery rasy, które żyją w ogrodzonych wioskach. Dzięki specjalnym kryształom możliwe jest bezpieczne przebywanie z dala od trucizny. Niestety moc kryształów szybko się wyczerpuje, a pozyskiwać ją można tylko z drzew rosnących poza wioskami. Mieszkańcy zatem regularnie organizują wyprawy po energię. Jako gracze wcielimy się w mieszkańców wioski Tipa. Nasza podróż okaże się nie tylko szansą na ochronę wioski, lecz oczyszczenie świata z zabójczej trucizny. W przeciwieństwie do większości gier ze świata Final Fantasy tytuł ten ma charakter bardziej zręcznościowy. Dzieli się na 2 tryby rozgrywki. Pierwszym jest klasyczna eksploracja świata w celu odnajdywania drzew z energią. Drugim zaś są walki z wrogami w czasie rzeczywistym. Final Fantasy: Crystal Chronicles – Remastered Edition posiada odświeżoną szatę graficzną i dźwiękową, a przy tym oferuje grę dla jednego gracza lub tryb kooperacji do 4 osób.

 

 

 

Captain Tsubasa: Rise of New Champions – 28 sierpnia

 

Kapitan Tsubasa (Kapitan Jastrząb) to dla wielu starszych graczy kultowe anime z lat 90. Opowiadało ono historię młodego chłopca, który marzy o zostaniu wielką gwiazdą piłki nożnej. Dzięki grze Captain Tsubasa: Rise of New Champions będziemy mogli pokierować losem Tsubasy Ozory. Dzieło studia Tamsoft to gra piłkarska, której jednak bliżej oryginalnemu anime niż realizmowi. Posiada bowiem tryb zręcznościowy, dzięki któremu będziemy w stanie wykonywać niesamowite strzały, dryblingi czy też odbiory piłki. Gra ta posiada oprawę graficzną w stylu oryginalnego anime, jak i również inne postaci znane z ekranu, co będzie kolejną gratką dla fanów Tsubasy. Możliwa jest tu samotna rozgrywka jak i w trybie multiplayer.

 

 

 

Jump Force: Deluxe Edition – 28 sierpnia

 

Ta trójwymiarowa bijatyka będąca dziełem studia Spike Chunsoft swą premierę miała w lutym ubiegłego roku. Teraz ukaże się także dla użytkowników Switcha. Jej największym atutem jest niewątpliwie korzystanie z licencji czasopisma Shonen Jump. Dzięki temu będziemy mogli pokierować kultowymi postaciami z takich anime i mang jak Dragon Ball, Hunter x Hunter, Naruto, Rycerze Zodiaku. Fabularnie mamy tu do czynienia z połączeniem naszego świata z uniwersum wielu komiksów. Na naszą planetę przybywają złoczyńcy, którym przeciwstawić się musi organizacja Jump Force z Son Goku i Naruto na czele. Naszym głównym bohaterem jest jednak pewien człowiek, który po niespodziewanej śmierci zostaje wskrzeszony przez urządzenie Umbra Cube. Zyskujemy dzięki temu magiczne moce i dołączamy do Jump Force. W tej bijatyce wybieramy 3 spośród 40 dostępnych bohaterów, którymi będziemy walczyć na różnych arenach. W trakcie pojedynków możemy przełączać się między naszymi wojownikami. Każdy z nich dysponuje odpowiednią techniką ataku i obrony jak i również specjalną mocą aktywowaną po napełnieniu energii. W grze obecny jest zarówno tryb fabularny jak i pojedynki z komputerem lub innymi graczami. Tytuł ten korzysta z Unreal Engine 4, co zapewnia wysoką jakość wizualną.

 

 

 

Windbound – 28 sierpnia

 

Tego samego dnia ukaże się gra od 5 Lives Studios. Tym razem mamy jednak do czynienia z grą survivalową. Jej główną bohaterką jest wojowniczka o imieniu Kara. Podczas podróży łodzią zostaje oddzielona od swojego plemienia. Trafia na bezludne Zakazane Wyspy. Musimy zatem pomóc jej przetrwać w tym pięknym, acz niebezpiecznym miejscu. Cały świat będziemy oglądać i eksplorować z perspektywy trzeciej osoby. A składa się on z wielu odrębnych wysp, na których to spotkamy się z innymi zwierzętami, obiektami i pozostałościami po dawnej cywilizacji. Głównym zadaniem jest zatem zbieranie pożywienia oraz surowców. Dzięki tym drugim możemy tworzyć nowe narzędzia i bronie, a także coraz bardziej rozbudowane łodzie. Z ich pomocą możemy przemieszczać się między wyspami. Jest to niezwykle ważne, gdyż na każdej znajdują się wskazówki do odkrycia tajemnicy archipelagu oraz drogi powrotnej do domu. Dzięki bardzo ładnej stylistyce gra ta jest niezwykle przyjemna dla oka.

 

 

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *