Przegląd najciekawszych premier – sierpień 2019

Przed nami druga połowa wakacji, a co za tym idzie,…

31 lipca 2019

Przed nami druga połowa wakacji, a co za tym idzie, przez cały sierpień będziemy świadkami wielu ciekawych premier nowych produkcji na Nintendo Switch. Postanowiliśmy w związku z tym przygotować listę kilku najciekawszych odsłon w najbliższym miesiącu.

 

DC Universe Online – premiera 6 sierpnia

 

DC Universe Online to tytuł stworzony przy współpracy Daybreak Game Company z Sony Online Entertainment. Ukazał się na rynku pierwotnie w 2011 roku. Po 8 latach, w odświeżonej wersji, pojawi się także na Switchu. Jest to gra akcji MMO, która osadzona została w świecie DC Universe. To w pełni darmowa produkcja. Samodzielnie tworzymy tutaj postać, która może być dobrym bohaterem lub złoczyńcą. Możemy także wybrać dla niej odpowiednie moce. Zapewniona zostaje nam tutaj dynamiczna walka w czasie rzeczywistym, gdyż możemy kontrolować każdy atak czy obronę bohatera. W czasie rozgrywki napotkamy postaci znane z DC Comics, jak również przemierzymy Metropolis czy Gotham City. Tytuł ten zawiera także interesujące dla miłośników komiksów przerywniki filmowe.

 

 

 

Pillars of Eternity: Complete Edition – premiera 8 sierpnia

 

Dzieło Obisidian Entertainment to gra RPG w izometrycznym ujęciu, gdzie trafiamy do fantastycznego świata. Zamieszkany jest on przez wiele ras o odmiennym wyglądzie, mocach i umiejętnościach. Ponadto składa się z kilkudziesięciu lokacji, dzięki czemu jego eksplorowanie jest czystą przyjemnością. Wcielamy się tutaj w samodzielnie stworzoną postać, która wyrusza ku przygodzie. Na swej drodze napotkamy zarówno neutralne postaci, przeciwników, jak i potencjalnych członków drużyny. Możemy prowadzić dialogi, wykonywać mniejsze lub większe zadania, jak i nawet negocjować z oponentami. Tytuł ten gwarantuje setki godzin świetnej zabawy, a przy tym cechuje go rozbudowana i wciągająca rozgrywka. Pillars of Eternity Edycja Complete Edition zawiera podstawową wersję i wszystkie wydane do tej pory dodatki.

 

 

 

RAD – premiera 20 sierpnia

 

RAD to dzieło studia Double Fine. Ta izometryczna produkcja osadzona została w świecie postapokaliptycznym. Wcielamy się tutaj w rolę młodego chłopaka, który odkrywa, że być może istnieje sposób na uratowanie ludzkości. Żyje on w świecie skażonym wojnami atomowymi. Pewnego dnia wyrusza do Ugoru, czyli pustkowia, które jest niezwykle niebezpieczne dla człowieka. Niestety, im dłużej będziemy tu przebywać, tym bardziej promieniowanie może zmienić nas w mutanta. Naszym zadaniem jest eksploracja zniszczonego świata i walka z napotkanymi mutantami. Do dyspozycji będziemy mieć zarówno kij bejsbolowy, jak i wyjątkowe umiejętności chłopaka, które z czasem mogą ulec zmianom. Gra ta odznacza się komiksową kreską.

 

 

 

Yu-Gi-Oh! Legacy of the Duelist: Link Evolution – premiera 20 sierpnia

 

Link Evolution to rozszerzona wersja podstawowego tytułu Yu-Gi-Oh! Legacy of the Duelist. Studio Other Ocean Interactive postanowiło do oryginału dodać przeszło 2 tysiące nowych kart. Naszym zadaniem jest tworzenie własnych talii, dzięki którym będziemy toczyć pojedynki z innymi bohaterami, znanymi z serii Yu-Gi-Oh! Dzięki temu możemy mierzyć się z Yuseiem Fudo, Seti Kaibą czy też Yugim Muto. Dzięki dostępności ogromnej ilości kart, mamy możliwość odtworzenia najsłynniejszych pojedynków z serii, jak również toczyć potyczki w trybie online bądź lokalnym z innymi graczami.

 

 

 

Oninaki – premiera 22 sierpnia

 

Dzieło studia Tokyo RPG Factory to gra jRPG akcji, w której zajmujemy się pilnowaniem porządku na granicy świata żywych i umarłych. Naszym bohaterem jest Kagachi. Jego nadrzędnym zadaniem jest dopilnowanie, aby dusze mogły przeżyć reinkarnację. Aby tak się stało, konieczne jest zerwanie więzów łączących je z dawnych życiem. Nasz bohater, dzięki przemieszczaniu się między światami, może pomagać zagubionym duszom. Możemy przemierzać przy tym różne krainy, gdzie wchodzimy w interakcję z ich mieszkańcami i wykonujemy dla nich zadania. Przyjdzie się nam także mierzyć z wieloma przeciwnikami, wobec których wykorzystujemy broń białą i magiczne moce. Gra utrzymana jest w mangowej stylistyce.

 

 

 

Bubsy: Paws on Fire! – premiera 29 sierpnia

 

Ta gra zręcznościowa od studia Choice Provisions jest już szóstą odsłoną popularnego cyklu platformówek. Mamy tutaj do wyboru 4 główne postaci: Bubsy’ego, Arnolda, Virgila oraz The Woolie. Twórcy wprowadzili 3 zróżnicowane światy, w których znajdziemy łącznie ponad 100 poziomów. Naszym zadaniem jest po prostu przemierzanie każdego levelu, unikanie pułapek i walka z przeciwnikami, w tym – z bossami. Każdy z bohaterów dysponuje innymi umiejętnościami, a w toku gry można kolekcjonować nowe kostiumy oraz dodatki. Gra utrzymana została w kreskówkowej stylistyce i dostępna jest tylko w trybie single player. Wprowadzony jest w niej na ogół widok z boku, choć czasem kamera przenosi się za plecy postaci.

 

 

 

Astral Chain – premiera 30 sierpnia

 

Dzieło PlatinumGames to trzecioosobowa gra akcji osadzona w cyberpunkowym świecie. Wcielamy się tutaj w rolę policjantów, których zadaniem jest ochrona miasta Arka przed potworami. Pewnego dnia mieszkańcom Arki udaje się otworzyć wrota do innego wymiaru. Niestety zaczynają z niego przybywać potwory, które chcą zniszczyć świat. Jako członkowie jednostki Neuron jesteśmy ostatnią nadzieją ludzkości. Głównymi bohaterami gry jest rodzeństwo, a na samym początku musimy zdecydować, czy chcemy się wcielić w orlę siostry czy brata. Głównym zadaniem jest walka z wieloma przeciwnikami, gdzie do dyspozycji mamy policyjnego robota. W międzyczasie możemy eksplorować miasto i poznawać jego historię. Gra stworzona została w stylu japońskich animacji. Można tutaj walczyć samotnie lub w trybie kooperacji.

 

 

 

Bulletstorm: Duke of Switch Edition – premiera sierpień 2019

 

W sierpniu zapowiedziana jest również premiera dzieła polskiego studia People Can Fly. Oryginalna wersja gry ukazała się w 2011 roku, jednak teraz ukazuje się na Switchu w odświeżonej formie. Ta gra akcji przenosi nas w odległą przyszłość, gdzie w galaktyce rządzi Konfederacja Planet. Naszym bohaterem jest Grayson Hunt, niegdyś członek elitarnej grupy Dead Echo. Przebywamy na planecie Stygia, gdzie o władzę konkuruje kilka grup. To tutaj przyjdzie nam nie tylko walczyć z innymi tubylcami, lecz także dawnym dowódcą. Mamy do dyspozycji ogromny arsenał broni, różne techniki walki, a nawet specjalną energetyczną smycz. Za zabijanych wrogów otrzymujemy punkty, które możemy wykorzystać na nowe uzbrojenie. Gra dostępna jest w trybie single oraz multiplayer.

 

 

Children of Morta – premiera sierpień 2019

 

W najbliższym miesiącu ukaże się także dzieło studia Dead Mage, które zostało sfinansowane ze zbiórki na Kickstarterze. W tym RPG-u wcielamy się w członków rodziny Bergsonów, która już od wielu pokoleń mieszka u podnóża góry Morta. Do cichej i spokojnej krainy trafiają jednak ciemne moce, które zabijają zwierzęta i niszczą piękno świata. Musimy zatem nie tylko zmierzyć się z przeciwnikami, lecz także znaleźć źródło wszystkich problemów. Mamy do wyboru aż 7 postaci o zróżnicowanych mocach, technikach walki. Musimy eksplorować świat, przemierzać bagna, jaskinie, lasy. Z biegiem gry możemy ulepszać swych bohaterów, a nasze decyzje będą mieć wpływ na dalsza fabułę. Children of Morta to ciekawe połączenie RPG-a z przygodówką w stylu retro.

 

 


Redaktor

Donson

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *