Przegląd najciekawszych premier – styczeń 2020

Za nami już kolejny udany rok dla Nintendo. Popularność Switcha…

3 stycznia 2020

Za nami już kolejny udany rok dla Nintendo. Popularność Switcha sprawia, że każdego miesiąca możemy liczyć na zupełnie nowe tytuły na platformę. Postanowiliśmy zatem przyjrzeć się temu, jakie nowości czekają nas wraz z początkiem 2020 roku.

 

 

Dr Kawashima’s Brain Training for Nintendo Switch – 3 stycznia

 

 

Na początku roku pojawi się gra, która sprawdzi zdolności logiczne oraz wiedzę graczy. Tytuł ten zawierać będzie kilka mini gier, dzięki którym można wykazać się swymi zdolnościami. Gracz może między innymi rozwiązywać problemy oraz zadania matematyczne, łamigłówki, tworzyć słowa z pojedynczych liter, zapamiętywać obrazy. Ponadto gra ta pozwala na prostą zabawę w stylu papier, kamień i nożyce. Bardzo ważne jest to, że oprócz pojedynczej gry w niektórych trybach można mierzyć się z drugą osobą za pomocą Joy-Conów. Dzięki kilku zadaniom można sprawdzić swój Brain Age Score. W dodatku można ustawić wykonywanie codziennych zadań, co będzie wpływać na naszą stałą aktywność umysłową.

 

 

AO Tennis 2 – 9 stycznia

 

 

Australian Open to jeden z najważniejszych tenisowych turniejów na świecie, więc nie dziwi fakt, iż cieszy się takim zainteresowaniem. W 2018 roku miała miejsce premiera pierwszego zaawansowanego symulatora tenisa w Australian Open. 9 zaś stycznia 2020 roku odbędzie się na Switcha premiera drugiej części. Także i w tym wypadku producentem gry jest Big Ant Studios. Gra ta ma w jak najlepszym stopniu odtworzyć realia panujące na australijskich kortach. Dlatego też zetkniemy się tutaj z wiernym odtworzeniem każdego kortu, na którym odbywają się mecze kobiet i mężczyzn. Gra oparta jest na licencji, przez co zawiera kilkadziesiąt tysięcy prawdziwych zawodników i zawodniczek. Gracze będą mogli mierzyć się na odmiennym typie nawierzchni jak i w różnych warunkach pogodowych. Gra AO Tennis 2 posiada tryb single player, multiplayer, a także specjalny tryb kariery, w którym to wcielamy się w rolę młodego debiutanta.

 

 

To the Moon – 16 stycznia

 

To the Moon Nintendo Switch

 

To the Moon to gra stworzona przez studio Freebird Games. Swa premierę miała w 2011 roku na PC, a teraz pojawi się również na Nintendo Switch. Poznajemy tutaj dwójkę naukowców: Eve Rosalene oraz Neila Wattsa, którzy są pracownikami Sigmund Corp. Firma ta zajmuje się spełnianiem marzeń klientów poprzez zmienianie ich wspomnień. Pomaga osobom na łożu śmierci, realizując ich najskrytsze marzenia. Naszym klientem zostaje Johnny Wyles, samotny staruszek, który chciał polecieć na księżyc. Wyznaczonym zatem zadaniem jest odnalezienie wspomnień mężczyzny i pokierowanie go ku wyprawie na księżyc. Gra wywołuje wiele wzruszeń, jak i potrafi bawić. Jest to całkiem prosta produkcja, w której zastosowano dwuwymiarową 16-bitową grafikę. Graczom towarzyszyć będzie również przyjemna ścieżka dźwiękowa.

 

 

Tokyo Mirage Sessions FE Encore – 17 stycznia

 

 

Tokyo Mirage Sessions FE Encore to pierwszy na naszej liście tytuł na wyłączność Nintendo. Gra ta przenosi graczy do współczesnego Tokio, a jest przy tym połączeniem gier Fire Emblem oraz Shin Megami Tensei. Naszym głównym bohaterem w grze jest nastoletni chłopak Itsuki Aoi, który staje się członkiem agencji talentów Fortuna Entertainment. Z jednej strony będziemy mieć za zadanie zaistnieć w świecie show-biznesu, a z drugiej strony musimy ocalić świat przed Mirages. Są to tajemnicze istoty z innego wymiaru, które kradną Performę – ludzką energię. Wraz z kilkoma innymi postaciami wyruszamy do walki. Przemierzać będziemy głównie Tokio, a na naszej drodze napotkamy wiele postaci, które zaproponują nam wykonanie pobocznych zadań. Jednocześnie możemy udawać się do innego wymiaru. Same zaś walki z przeciwnikami odbywają się w trybie turowym.

 

 

Mega Man Zero/ZX Legacy Collection Switch – 21 stycznia

 

 

Capcom dla użytkowników Switcha przygotował kolekcję odświeżonych platformówek z serii Mega Man Zero oraz Mega Man ZX. Zestaw ten zawierać będzie 4 gry z platformy Game Boy Advance: Mega Man Zero, 2, 3 i 4 oraz dwie z Nintendo DS: Mega Man ZX, Mega Man ZX Advent. W pierwszej serii naszym bohaterem jest Zero, który uczestniczy w wojnie między ludźmi a robotami. Z czasem okazuje się jednak, że prawdziwym wrogiem jest ktoś zupełnie inny. Z kolei w Mega Man ZX znajdujemy się 200 lat później, gdzie bohaterom przyjdzie mierzyć się z Maverickami. We wszystkich odsłonach mamy do czynienia z widokiem z boku, gdzie poruszamy się w prawą stronę. Musimy pokonywać przeszkody, omijać pułapki, walczyć z wrogami. Nowy zestaw na Switcha posiada specjalny tryb rankingowy Z Chaser, w którym to wykonujemy zadania na czas.

 

 

Ash of Gods: Redemption – 31 stycznia

 

 

Ash of Gods: Redemption to gra RPG, która została stworzona przez studio Aurum Games. Znajdujemy się tutaj w fikcyjnym świecie Terminium, który może się kojarzyć ze średniowieczną Europą. Przez stulecia w krainie panował pokój i ład. Skończyło się to wraz z pojawieniem się tajemniczych żniwiarzy. Ich jedynym celem jest zniszczenie Terminium. Na całe szczęście grupa śmiałków zbiera drużynę i wyrusza na spotkanie z wrogami. Możemy pokierować jedną z 3 głównych postaci. Każda z nich kompletuje własną ekipę żołnierzy. Z przeciwnikami toczymy turowe pojedynki. W międzyczasie przemierzamy krainę, odkrywamy nowe wątki fabularne. Możemy rozwijać swych bohaterów, zbierać dla nich ekwipunek, specjalne przedmioty. Gra chwalona jest za to, że każda nasza decyzja ma mniejszy lub większy wpływ na dalszą fabułę. Podczas pojedynków możemy wykorzystać nie tylko swą strategię, lecz również i zebrane talie kart.

 

 

Oddworld: Stranger’s Wrath HD – styczeń

 

Oddworld: Strangers Wrath Nintendo Switch

 

Oddworld: Stranger’s Wrath to tytuł, który swą premierę na rynku miał w 2011 roku. Teraz trafia na Switcha w odświeżonej wersji. Zremasterowana gra jest dziełem Oddworld Inhabitants i stanowi już czwartą odsłonę całej serii. Podczas gdy poprzednie tytuły miały charakter platformówek, to Stranger’s Wrath ma postać gry przygodowej z elementami skradania. Naszym bohaterem jest tu Nieznajomy, który wygląda niczym postać z Dzikiego Zachodu. Jest on łowcą nagród, który nie cofnie się przed niczym, aby złapać kolejnych poszukiwanych. Będziemy przemierzać różne lokacje, nawiązywać kontakty z ich mieszkańcami. Najczęściej samemu możemy wybierać zlecenia dla siebie. Gra ma charakter trzecioosobowy, jednak w czasie pojedynków załączany jest widok pierwszoosobowy.

 

 

 


Redaktor

Donson

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *