Metroid Prime 4 Beyond
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Przełom w serii Metroid – oto Metroid Prime 4: Beyond na Nintendo Switch

Po blisko ośmiu latach niepewności, podczas Nintendo Direct nastąpił moment,…

18 czerwca 2024

Po blisko ośmiu latach niepewności, podczas Nintendo Direct nastąpił moment, na który czekali wszyscy miłośnicy serii Metroid: zaprezentowano gameplay i ogłoszono oficjalny podtytuł czwartej odsłony serii – „Metroid Prime 4: Beyond”. Gra, która pierwotnie została zapowiedziana już w 2017 roku, ukaże się w 2025 roku wyłącznie na konsolę Nintendo Switch.

 

 

Samus Aran powraca, by po raz kolejny stanąć do walki z przerażającymi obcymi i zgłębić tajemnice nowych, nieznanych światów. W wypuszczonej zapowiedzi można zobaczyć zarówno elementy rozgrywki, jak i kilka przykładów przeciwników, z jakimi przyjdzie zmierzyć się bohaterce tej długo oczekiwanej gry.

Nowe logo „Metroid Prime 4: Beyond”, z czarno-fioletową paletą barw, oznacza wyraźny kontrast w stosunku do pierwotnej, ognisto-niebieskiej wersji, symbolizując świeży kierunek dla kultowej serii. Za sprawą zaprezentowanego materiału wiedza na temat przemiany, jaką przeszła ikona gier – Samus Aran, rośnie, a zwiastun umiejętnie podsyca emocje i apetyty graczy.

Początek serii „Metroid Prime” sięga roku 2002, kiedy to gra zadebiutowała na konsolę GameCube, odnosząc ogromne sukcesy. Retro Studios, pierwotni twórcy serii, pochwaleni za świetne przeniesienie 2D-owej rozgrywki Metroidów na trójwymiarową płaszczyznę w pierwszoosobowej perspektywie, ponownie wzięli na swoje barki rozwój tej części, co ogłoszono w 2019 roku po wcześniejszych problemach produkcyjnych.

Warto przypomnieć, że najnowsze wydanie serii to „Metroid Prime Remastered” dla Nintendo Switch, które ukazało się w 2023 roku. Remaster został przyjęty z otwartymi ramionami, zdobywając uznanie fanów oraz krytyków za odświeżoną oprawę graficzną i poprawione sterowanie, co kolejny raz potwierdziło kultowy status serii.

Tytuł „Metroid Prime 4: Beyond” z pewnością stanie się jednym z najważniejszych punktów w katalogu Nintendo Switch. Choć do premiery pozostały jeszcze około dwa lata, emocje i oczekiwania są już wyjątkowo wysokie. Niech odliczanie do kolejnej wielkiej przygody Samus Aran rozpocznie się teraz!

 


Redaktor

Donat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *